Blogger Bloğu Başka Bir Hesaba Aktarma

Son Güncelleme: 11 Kasım 2020

Bu yazıda, Blogger bloğu başka bir hesaba aktarma yani bir Gmail hesabından başka bir Gmail hesabına geçiş işleminden bahsedeceğiz. Birçok farklı sebepten dolayı bu işlemi yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz; belki yeni bir hesapla Adsense onaylatmak istiyorsunuz, belki eski hesapla ilgili sorunlarınız var ya da belki de bloğunuzu satmaya karar verdiniz ve alıcı ile Google hesap bilgilerinizi paylaşmadan bloğunuzu güvenli bir şekilde aktarmak istiyorsunuz.

Her ne sebeple olursa olsun, bu makalede size Blogger blogunuzu Google/ Blogger hesabı kimlik bilgilerinizi ifşa etmeden başka bir hesaba aktarmanın doğru yolunu göstereceğiz. 

Başlamadan önce hemen şunu belirtelim, bir Blogger hesabından başka bir Blogger hesabına geçiş işlemi oldukça kolaydır. Bu nedenle rahatlayın ve sadece aşağıdaki talimatları uygulayın…

Blogger Blogu Farklı Google/Gmail Hesabına Aktarma Adımları

Bir blogu farklı bir Blogger hesabına transfer etmek için önce diğer hesabı yazar olarak eklemek ve ardından yönetici yetkisi vermek gerekir. Yöneticiler, blogun sahipleridir ve blog ayarları üzerinde tam kontrole sahiptirler.

Aşağıdaki adımları izleyerek herhangi bir blogger bloğu başka bir Google hesabına kolayca transfer edebilirsiniz…

  • Adım 1- Blogger kontrol paneline gidin ve sol taraftan Ayarlar‘a tıklayın.
  • Adım 2- Açılan sayfayı biraz aşağı kaydırdığınızda İzinler bölümünü göreceksiniz. Buradan “Daha Fazla Yazar Davet Et” seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3- Açılır pencereden bloğu aktarmak istediğiniz e-posta adresini girin ve Gönder seçeneğine tıklayın.
  • Adım 4- Yazar olarak davet gönderdiğiniz mail adresine yazarlık davet bildirimi gidecek. Buradan yazarlık davetini kabul et linkine tıklanmalıdır.
  • Adım 5- Yazarlık kabul edildikten sonra tekrar İzinler bölümüne geçin ve bu kez “Blog yöneticileri ve yazarları” seçeneğine tıklayın. Yazarlık verdiğiniz hesabı bu kez yönetici olarak atayın ve eski hesabı x simgesine tıklayarak iptal edin.

Böylece bloğunuz başka bir Gmail hesabına aktarılmış oldu. Artık diğer hesapla bloğa giriş yapılıp yönetilebilir.

Bu yazı ile Blogger bloğu bir gmail hesabından diğerine nasıl aktarılır sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Umuyoruz faydalı olmuştur... Blogger Blogunuzun Başlığını ve Adresini (url’sini) Değiştirme işlemini merak ediyorsanız linke tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.