FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

Blogger Hesabı Başka Bir Hesaba Aktarma

Başlamadan önce hemen şunu belirtelim, bir Blogger hesabından başka bir Blogger hesabına geçiş işlemi oldukça kolaydır. Bu nedenle rahatlayın ve sadece aşağıdaki talimatları uygulayın…

Blogger Hesap Değiştirme/Blogu Farklı Google Hesabına Aktarma Adımları

Bir blogu farklı bir Blogger hesabına transfer etmek için önce diğer hesabı yazar olarak atamak ve ardından yönetici yetkisi vermek gerekir. Yöneticiler, bloğun sahipleridir ve blog ayarları üzerinde tam kontrole sahiptirler.

Aşağıdaki adımları izleyerek herhangi bir blogger bloğu başka bir Google hesabı ile kolayca değiştirebilirsiniz.

  • Adım 1- Blogger kontrol paneline gidin ve sol taraftan Ayarlar‘a tıklayın.
  • Adım 2- Açılan sayfayı biraz aşağı kaydırdığınızda İzinler bölümünü göreceksiniz. Buradan “Daha Fazla Yazar Davet Et” seçeneğine tıklayın.
Blogger bloğu başka bir hesaba transfer etme
  • Adım 3- Açılır pencereden Blogger bloğu aktarmak istediğiniz e-posta adresini girin ve Gönder seçeneğine tıklayın.
  • Adım 4- Yazar olarak davet gönderdiğiniz mail adresine yazarlık davet bildirimi gidecek. Buradan yazarlık davetini kabul et linkine tıklanmalıdır.
  • Adım 5- Yazarlık kabul edildikten sonra tekrar İzinler bölümüne geçin ve bu kez “Blog yöneticileri ve yazarları” seçeneğine tıklayın. Yazarlık verdiğiniz hesabı bu kez yönetici olarak atayın ve eski hesabı x simgesine tıklayarak iptal edin.
Blogger bloğu başka bir hesaba aktarma-Yönetici ekleme

Böylece Blogger bloğu bir Google hesabından diğerine aktarmış oldunuz.

Bu yazıda, Blogger bloğu bir Gmail hesabından diğerine nasıl aktarılır sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Umuyoruz faydalı olmuştur...

Blogger için diğer kılavuzlarımıza da göz atabilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu