Blogger Tema Genişlik Ayarı Nasıl Yapılır?

Bir Blogger şablonunu çok beğendiniz, ancak şablon genişliği istediğiniz ölçülerde değil. Siz de Blogger tema genişlik ayarı nasıl yapılır, Blogger şablon genişliğini nasıl değiştiririm diye arayışa girdiyseniz, sizin için bu işin en basit yolunu göstermeye çalışacağım.

Yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki kodları css kodları arasına eklemek olacak. Eğer ben kodlardan anlamam, kodlara dokunacak donanıma sahip değilim diyorsanız, Blogger tema genişliğini değiştirmek için direkt html kod alanına girmeden de bunu halledebilirsiniz. Merak etmeyin, blog yazmaya yeni başlayanlar ve teknik kısımdan hiç anlamayanlar bile bu işlemi rahatlıkla yapabilecek.

Blogger Şablon Genişliğini Ayarlama Yöntemleri

Blogger varsayılan şablonlarda tema-şablon genişliğini ayarlamak için çoğu zaman kod girmek gerekmez. Eğer varsayılan hazır şablonlardan kullanıyorsanız aşağıdaki gibi şablon genişliği ayarı yapabilirsiniz.

  1. Blogger kontrol paneline gidin
  2. Sol menüden Tema>özelleştir yolunu izleyin
  3. Açılan sayfada çeşitli ayarlar yapılabilir. Buradan Gelişmiş>Genişlikler yolunu izleyin
  4. Ayar çubukları ile blogger tema genişliği ayarlama işlemini yapın ve Bloğa Uygula’ya tıklayın.

Blogger Tema Genişliği Ayarlama

Sizin temanızda ayarlar kısmı biraz daha farklı bir görünümde olabilir ama genel olarak benzerlikler taşır. Eğer kullandığınız temada bahsi geçen ayar kısmı yoksa, o zaman da aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

Öncelikle Tema> Özelleştir>Gelişmiş>CSS yolunu izleyin.

Screenshot 1 1

Screenshot 2 1

Vereceğim kodları, görselde de gördüğünüz gibi css alanına yerleştirin ve Bloğa uygula butonuna tıklayın. Kaydettikten sonra şablon genişliği dilediğiniz ölçülere ayarlanmış olacak. Blogger tema genişliğini değiştirme kodları şunlar:

.container {
margin: 0 auto;
padding: 0 0px;
position: relative;
max-width: 1100px;

1100px olan kısmı değiştirerek blogger şablonu ister genişletin ister daraltın.

Gördüğünüz gibi gayet kolay işlemler. Konuyla ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru olursa aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.