FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

En İyi 20+ Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Sitesi

Affiliate Marketing veya Satış Ortaklığı, bir işletmenin ürün veya hizmetlerini pazarlamak amacıyla başka bir işletme veya birey (afiliate veya satış ortağı olarak adlandırılır) ile ortaklık kurduğu bir pazarlama modelidir. Bu işbirliği modelinde, işletme, “affiliate” olarak adlandırılan bu ortaklara, kendilerine müşteri yönlendirmeleri veya satışlar gerçekleştirmeleri karşılığında belirli bir komisyon öder. İnternet üzerinde birçok satış ortaklığı programı bulunsa da en iyi satış ortaklığı siteleri ile çalışarak gelirinizi çok daha fazla artırabilirsiniz.

En iyi affiliate marketing siteleri arasında e-ticaret platformları, dijital ürün sağlayıcıları ve online hizmet sağlayıcıları gibi çeşitli sektörlerden firmalar bulunur. En iyi Türk affiliate siteler ya da yabancı platformlar, kullanıcılarına kapsamlı eğitimler ve sürekli destek sağlayan, ayrıca güvenilir ödeme sistemleri ve detaylı raporlama araçları sunan profesyonellerden oluşur. Başarılı bir satış ortaklığı deneyimi için doğru platformu seçmek gelir potansiyelini artırmak için son derece önemlidir.

Çeşitli stratejilerle gelir elde etmenin mümkün olduğu satış ortaklığı pazarlamasında genellikle tıklama başına komisyon, kayıt başına komisyon, satış başına komisyon ve yeni kullanıcı üyeliğine komisyon gibi seçenekler bulunur. Affiliate marketing yolculuğuna adım atmanın çeşitli yolları vardır; e-mail marketing, sosyal medya pazarlaması ve içerik pazarlaması gibi. Ancak, gerçek başarı, nerede daha geniş ve etkili bir kitleye sahip olduğunuzla doğru orantılı olabilir.

Affiliate marketing ile nasıl para kazanılır?

 • CPS (Cost Per Sale): Bu modelde, her bir satış için sabit bir ödeme veya ürün/hizmet başına belirlenen yüzde oranında komisyon elde edersiniz. Bu, doğrudan satış performansınıza bağlı bir gelir modelidir.
 • CPL (Cost Per Lead): Her tamamlanan siparişin detaylı bir şekilde incelenmesi sonucunda, her potansiyel müşteri başına ödeme alırsınız.
 • CPC (Cost Per Click): Reklamlarınıza tıklama yapan ziyaretçilerden kaynaklanan trafiğin her biri için ödeme alırsınız.
 • CPA (Cost Per Action): Bu modelde, reklamınız aracılığıyla kullanıcılara bir eylem gerçekleştirme çağrısı yapılır ve bu eylemi gerçekleştiren her kullanıcı için ödeme alırsınız. Genellikle bu eylem, bir form doldurmak veya bir anketi tamamlamaktır.

En İyi Satış Ortaklığı Siteleri/ Türk ve Yabancı Affiliate Marketing Firmaları

Satış ortaklığı platformları arasında seçim yapmak ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı belirlemek detaylı bir süreç gerektirir. Her platformun kendine özgü başlangıç koşulları ve komisyon oranları mevcuttur. Bu nedenle, karar verme sürecini kolaylaştırmak amacıyla sektördeki en kârlı atış ortaklığı sitelerini içeren bir liste hazırladık. İşte tercih edebileceğiniz en iyi affiliate marketing ile komisyon veren siteler:

Semrush, dijital pazarlama uzmanlarına çevrimiçi görünürlüklerini artırmak için çok kanallı kampanyalar oluşturma, yönetme ve ölçme imkanı sunan bir yazılımdır. Aynı zamanda, affiliate marketing yapan siteler arasında en yüksek komisyonu ödeyenler arasındadır. Semrush satış ortaklığı programına katılarak abonelik başına 200$ ve ücretsiz deneme başına da 10$ kazanabilirsiniz. Yani Semrush satış ortaklığı sistemi ile herhangi bir satış yapmanız gerekmeden bile iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Brevo, işletmelerin müşteri ilişkilerini güçlendirmelerine olanak tanıyan kapsamlı bir dijital pazarlama platformudur. Bu platformun satış ortaklığı programı oldukça kârlı; ücretsiz kayıt için yönlendirdiğiniz her kullanıcı için bile 5$ kazanırsınız. Satış başına ise 100$ alırsınız. Ödemeler PayPal veya banka havalesi gibi farklı seçenekler içerir. Brevo satış ortaklığı programına kayıt için mutlaka kurumsal bir e-postaya sahip olmanız gerekir. Kurumsal e-posta kullanmayanların başvurusu onaylanmaz.

JivoChat satış ortaklığı programı, getirdiğiniz her müşteri için yüksek komisyon almanıza olanak tanır. Diyelim ki sadece bir müşteri getirdiniz ve bu müşteri her ay 1000TL değerinde lisans alımı yapıyor, bu durumda siz her ay 300TL komisyon kazanırsınız. Yani, getirdiğiniz her müşteri, size sürekli olarak %30 komisyon kazandırır. Bu bağlamda, satış ortaklığı veren siteler arasında en kârlı olanlardan biri de Jivochat’tir diyebiliriz.

HubSpot, işletmelerin dijital pazarlama süreçlerini önemli ölçüde kolaylaştıran bir CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) yazılımıdır. Aynı zamanda, satış ortaklığı siteleri arasında en yüksek komisyon ödemelerine sahip platformlardan biridir. Satış başına %30 komisyon ve ek bonuslar sunar. Sunduğu avantajlı komisyon sistemine ek olarak, sık sık düzenlenen etkinliklere katılarak da harika para ödülleri kazanabilirsiniz.

Fiverr, işletmeleri 500’den fazla kategoride dijital hizmetler sunan serbest çalışanlarla buluşturuyor. Fiverr ile yönlendirme başına 15-150$; veya 12 ay boyunca yinelenen 10$ + %10; veya ürüne bağlı olarak başka komisyonlar kazanabilirsiniz.

Monetag, farklı gelir türleri olan Adsense alternatifi bir reklam firmasıdır. Monetag’a kaydolarak hem sitenizde reklam yayınlayıp gelir elde edebilir hem de tavsiye bağlantınızla kaydolanlar için en az %5 komisyon kazanabilirsiniz. Yani satış ortaklığı yerine tavsiye başına kazanç sistemi diyebiliriz. Monetag PayPal, Payoneer, banka havalesi gibi farklı ödeme seçenekleri sunar.

Envato Market platformlarından olan ThemeForest, Codecanyon ile satış başına %30; Envato Elements ile abone başına 20-120$; Placeit ile abone başına 20-50$ gibi yüksek komisyonlar kazanabilirsiniz.

Satış ortaklığı listenize dahil etmeniz gereken bir diğer platform olan Murf AI, metinlerinizi konuşmaya dönüştürmek için kullanabileceğiniz harika yapay zeka destekli araçlar sunar. 20’den fazla dilde ve 130’dan fazla sesle donatılmış zengin bir kütüphanesi mevcuttur. Bu sayede dakikalar içinde stüdyo kalitesinde seslendirmeler oluşturabilirsiniz. Murf’un ortaklık ağına üye olduğunuzda, yönlendirdiğiniz her müşteriden 24 ay boyunca %20 oranında yinelenen komisyon kazanırsınız.

Özel AI teknolojisi ile etkileyici fotoğraf düzenleme deneyimi sunan çevrimiçi bir araçtır. Fotoğraf iyileştirme, arka plan kaldırma, görsel büyütme, nesne silme, cilt rötuşlama ve yapay zeka destekli sanat efektleri gibi gelişmiş düzenleme araçlarına erişim sağlar. Satış ortaklığı programı ile er yeni Fotor Pro abonesi için %60‘a kadar komisyon alabilirsiniz.

Platformun benzersiz yapay zeka modelleri ile sadece birkaç saniye içinde dönüşüm odaklı reklam öğeleri, metinler, hedef kitleler, raporlar ve çok daha fazlası gibi ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde kolayca oluşturabilirsiniz. AdCreative.ai affiliate programına kaydolarak ek gelir de elde edebilirsiniz. Platformun ürünlerini tanıtarak ve potansiyel müşterileri platforma çekerek %30 oranında komisyon kazanırsınız.

Hostinger satış ortaklığı programı ile her hosting satışından %60 oranında yüksek bir komisyon alırsınız. Hosting alanında en yüksek komisyonlu affiliate marketing yapan siteler arasında bulunan Hostinger’den kazanç elde etmek için satış ortaklığı platformuna kaydolun ve tavsiye bağlantınızı bloğunuzda, web sitenizde, sosyal medya hesaplarınızda ve e-posta yoluyla paylaşarak hemen kazanmaya başlayın!

Satış ortaklığı siteleri listemizin bir diğer ismi olan Liquid Web, en yüksek komisyon ödeyen hosting firmalarından biridir. Yönlendirdiğiniz her müşteri için minimum 150$ olmak üzere aylık hosting maliyetinin %150‘sini kazanabilirsiniz.

 • Shift4Shop

Shift4Shop, SEO’ya büyük önem veren bir e-ticaret platformudur. Shift4Shop affiliate programı ile yönlendirdiğiniz her müşteriden 5-25$ arasında bir komisyon kazanabilirsiniz. Üstelik yönlendirdiğiniz kişiler herhangi bir ürün/hizmet almadan sadece ücretsiz üyelik oluştursalar bile yine de komisyona hak kazanırsınız. Shift4Shop’un ortaklık programı ShareASale ağı üzerinde çalışır.

 • Trendyol

Trendyol Affiliate Programı, Trendyol’un çeşitli ürünlerini tanıtarak satış yapma fırsatı sunan bir ortaklık programıdır. Bu program, katılımcılara çeşitli kazanç yöntemleri sunar ve online pazarlama alanında faaliyet gösteren bireylerin veya kuruluşların Trendyol’un geniş ürün yelpazesini tanıtarak komisyon kazanmalarına olanak tanır. Komisyon oranları genellikle %2 ila %15 arasındadır.

 • Hepsiburada

Affiliate marketing Türkiye siteleri söz konusu olduğunda Hepsiburada affiliate programı da listenize eklenmesi gerekenler arasındadır. Hepsiburada satış ortaklığı programı ile oluşturacağınız ürün koleksiyonunuzu güvenilir platformlarda paylaşarak her satılan ürün üzerinden %10 komisyon kazanabilirsiniz.

En İyi Affiliate Marketing Ağları

Başarılı bir satış ortaklığı deneyimi yaşamak istiyorsanız, doğru platformu seçmek çok önemlidir. En İyi Affiliate Marketing Ağları, geniş bir ortaklık ağı ve geniş ürün yelpazesi, rekabetçi komisyon oranları ve etkili pazarlama araçları sunarak size avantaj sağlar. İşte hem satıcıların hem de yayıncıların tercih edebileceği en iyi satış ortaklığı ağları:

Tıpkı Impact Radius gibi geniş bir satış ortaklığı ağına sahip bir platformdur ve aynı şekilde işler. Buradaki binlerce şirketin sunduğu ürün ve hizmetleri tanıtarak yüksek komisyon kazanabilirsiniz. En iyi satış ortaklığı firmaları arasında bulunan ShareASale, çeşitli niş pazarlara hitap eden harika fırsatlar sunar. Banka havalesi ve Payoneer gibi farklı ödeme seçenekleri vardır.

 • Impact Radius

Geniş bir ortaklık ağına sahip olan bir affiliate marketing platformudur. Gerçek zamanlı analizler ve özel raporlama seçenekleri ile satış ortaklarına etkili bir şekilde performanslarını izleme ve optimize etme imkanı tanır. En popüler firmaların çoğu bu platforma kayıtlıdır ve bu da tek bir merkezden birçok satış ortaklığı sitesini yönetebileceğiniz anlamına gelir. En çok kazandıran satış ortaklığı siteleri arasında bulunan Impact Radius platformu ile aklınıza gelebilecek her alanda dünyanın en büyük markalarıyla anında bağlantı kurabilirsiniz. Üstelik IBAN, PayPay ve daha fazlasını içeren ödeme seçenekleriyle ödemelerinizi güvenle alırsınız.

 • PartnerStack

PartnerStack dünyanın en büyük B2B ortaklık ağlarından biridir. En iyi ödeme yapan firmalara bu platform aracılığıyla hızlı kayıt yapabilir, tüm süreci PartnerStack hesabınız üzerinden kontrol edebilirsiniz. PartnerStack’in güçlü takip bağlantıları ve analizleri sayesinde müşteri yolculuğunun her aşamasında komisyon kazanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ödeme yöntemi (Stripe, Paypal veya doğrudan para yatırma) yoluyla dünya çapında neredeyse tüm para birimlerinde ödemeleri destekler.

 • Amazon Associates

Dünya genelinde bilinen ve en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Amazon, kendi affiliate programı olan Amazon Associates ile kullanıcılarına çeşitli reklam araçları ve farklı komisyon oranları sunuyor. En iyi satış ortaklığı veren siteler arasında yer alan Amazon Associates, güvenilirliği ve geniş ürün yelpazesi ile son derece popüler bir platformdur. Amazon Associates ile başarılı olmak için, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına odaklanan içerikler oluşturmalısınız. Özellikle ürün incelemeleri ve kullanıcı deneyimlerini paylaşan içerikler, Amazon’dan elde edeceğiniz komisyonları artırabilir.

 • eBay Partner Network

Amazon programına benzer şekilde, eBay Ortaklık Programı da işletmelerin ve bireylerin kendi web siteleri, bloglar, sosyal medya hesapları gibi çeşitli dijital platformlarda ürünlerini tanıtmasına ve bu ürünler üzerinden komisyon almasına olanak tanır. Belirli bir öğeye yönlendirdiğiniz trafiğin yanı sıra satışla sonuçlanan herhangi bir trafik için de kazanabilirsiniz. eBay Ortak Ağı %1 ila %4 oranında komisyon ödemesi yapar.

 • Commission Junction (CJ)

Dünya genelinde birçok büyük markanın affiliate programlarına ev sahipliği yapmaktadır. CJ’nin geniş ortaklık ağı, çeşitli sektörlerde yer alan ürünleri tanıtarak gelir elde etmek isteyenler için ideal bir platform sunar. Ödeme yöntemi olarak Payoneer sunuyor. Bu sayede ödemelerinizi direkt Payoneer hesabınıza ve oradan da dilediğiniz yere aktarabilirsiniz.

 • FlexOffers

FlexOffers, hem reklamverenlere hem de yayıncılara kapsamlı çözümler sunan ödüllü bir iş ortağı ağıdır. Gelişmiş ödeme seçenekleri ve 10.000’in üzerinde ortaklık programından oluşan yerleşik bir erişim sunar. Platform aracılığıyla ürün ve hizmetleri tanıtarak özel komisyonlar kazanabilir, 10.000’den fazla reklamverene tek çatı altında erişebilirsiniz.

 • ClickBank

Dijital ürünlerin satışına odaklanan bir affiliate platformudur. Eğitim materyalleri, yazılım ve diğer dijital ürünleri tanıtarak yüksek komisyonlar kazanabilirsiniz. Affiliate marketing yapan siteler arasında ClickBank, özellikle dijital pazarlamacılara hitap eden birçok fırsat sunar. ClickBank’te başarılı olmak için, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına odaklanan çözümleri tanıtan etkili içerikler oluşturabilirsiniz.


En İyi Satış Ortaklığı Siteleri, doğru strateji ve çaba ile gelirinizi artırmanıza yardımcı olur. Başarılı olmak için, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına odaklanan özgün içerikler oluşturmalı ve kampanya performansınızı düzenli olarak izlemelisiniz. Doğru platformu seçerek, sabırla çalıştığınızda, affiliate marketing ile uzun vadeli bir gelir kaynağı elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu