FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

En İyi SEO Araçları: Ücretli ve Ücretsiz 18 SEO Aracı

SEO araçları ile projeleriniz için etkili anahtar kelime araştırması, backlink analizi ve web site denetimi yapabilir, aynı zamanda anahtar kelime sıralamalarını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Aşağıda, projelerinizi geliştirmenize yardımcı olacak ücretli ve ücretsiz en iyi SEO araçları listesini paylaştık…

En İyi SEO Araçları Listesi

1. SEMrush | Rakip Analizi İçin En İyi SEO Aracı

SEMrush, web sitelerinin ayrıntılı analiz raporlarını alabileceğiniz en iyi SEO araçlarındandır. SEMRush ile kapsamlı anahtara kelime araştırması, rakip analizi, backlink analizi ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Semrush’ın gelişmiş özelliklerinden faydalanmak için ücretli sürüme yükseltmeniz gerekir. Ancak, sınırlı işlemler için ücretsiz sürümden de faydalanabilirsiniz. Ücretli sürüm düşünürseniz, gelişmiş özellikleri test etmek için 7 günlük ücretsiz deneme fırsatından faydalanabilirsiniz.

2. Ahrefs | Çok Yönlü En İyi SEO Aracı

Ahrefs, SEO uzmanlarına göre piyasadaki en iyi Semrush alternatifi olarak kabul edilir. Ahrefs ile derinlemesine anahtar kelime araştırması, sıralama takibi, backlink analizi, rakip analizi, web sitesi denetimleri ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ahrefs, SEO veri analizi için kullanabileceğiniz en büyük veritabanlarından birine sahiptir.

Gelişmiş özelliklerden faydalanmak için ücretli bir plan satın almanız gerekir. Daha basit analizler için ise Ahrefs ücretsiz seo denetleme aracından faydalanabilirsiniz.

3. Mangools | En İyi SEO Araçları

Mangools | En İyi SEO Araçları

Mangools ile web sitesi optimizasyonlarını araştırmanıza, izlemenize, analiz etmenize ve izlemenize yardımcı olacak eksiksiz bir SEO araçları paketine erişim elde edersiniz. Tam paket, anahtar kelime araştırması, SERP analizi, backlink analizi, sıralama takibi ve site profili oluşturmak için yazılımlar içerir.

Gelişmiş özelliklerinden faydalanmak için ücretli bir plan satın almanız gerekir, ancak basit analizler için sınırlı ücretsiz analiz imkanı da sunar.

4. Keysearch | Ücretsiz SEO Araçları

Keysearch ile Google, Yahoo, Bing, Youtube, Pinterest vb. birden çok platformda anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. Ayrıca sıralama izleyici, backlink denetleyici, web site denetleyici, rakip analizörü ve SEO için diğer önemli yazılımlara da erişebilirsiniz.

Keysearch’ın sunduğu ücretsiz SEO araçları listesi:

Keysearch'ın sunduğu ücretsiz SEO araçları listesi

5. CognitiveSEO

CognitiveSEO, dijital pazarlama ajansları, küçük işletmeler ve kişisel web site geliştiricileri için kapsamlı analizler sunan bir SEO araçları paketidir.

CognitiveSEO ile bir içerik optimizasyon aracına, web site denetçisine, baclink analiz aracına, sıralama denetleyicisine, anahtar kelime araştırma aracına ve daha fazlasına erişebilirsiniz. CognitiveSEO’nun en önemli özelliklerinden biri doğal olmayan bağlantı tespitidir. Yazılım, backlinklerinizi gerçek zamanlı analiz ederek sizi Google algoritma cezasına neden olabilecek kötü backlinklere karşı uyarır, böylece bunları hızlı bir şekilde reddedebilirsiniz.

CognitiveSEO ücretli bir SEO analiz aracıdır, ancak özelliklerini test etmeniz için 7 günlük ücretsiz deneme imkanı da sunar.

6. Longtail Pro

SEO Araçları listemizdeki bir diğer isim Longtail Pro aracıdır. Longtail Pro, SEO analizi, anahtar kelime araştırması, SERP analizi, sıralama takibi, backlink analizi ve site denetimi için kullanılabilecek en iyi ücretli SEO araçları arasındadır.

7. Majestic | Bağlantı Analizi İçin En İyi SEO Aracı

Majestic, bağlantı analizinde uzmanlaşmış en iyi SEO yazılım aracıdır. Majestic’i bu kadar iyi yaptığı şey, pazarınıza hükmetmek için kullanabileceğiniz verileri size göstermek için İnternet’i bir bütün olarak haritalandırmasıdır. Citation Flow ve Trust Flow’u raporlayan diğer SEO araçları, verilerini Majestic’ten alır. Backlink verilerini en doğru biçimde sağlamasıyla rakip analizinde büyük destekçiniz olur.

8. Marketing Miner

Marketing Miner, piyasada popülaritesi artan nispeten yeni bir araçtır. Kredi sistemine dayalı benzersiz bir fiyatlandırma yapısına sahiptir. Temel Madenci Planını ayda 29$’a 100.00 kredi karşılığında seçebilir, aylık kullanımınıza göre özelleştirilmiş bir plan oluşturabilir ve hatta ayda 1.000 kredi ile ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Marketing Miner, arama motoru optimizasyonu ve analizi için 40’tan fazla özellik sunar. Web sitenizin veya müşteri sitesinin SEO performansını iyileştirmek ve izlemek için ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her tür araca sahiptir.

9. Moz pro | En Kapsamlı SEO Araç Seti

En iyi SEO araçları listemizdeki bir diğer isim olan Moz Pro ile sınırsız SEO denetimi, teknik SEO analizi, bağlantı kurma araştırması, SERP takibi, anahtar kelime keşfi, rakip analizi yapabilir, özel raporlar oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanımı sınırlıdır, ancak gelişmiş özellikleri denemek için ücretsiz deneme sürümünden faydalanabilirsiniz.

10. Ubersuggest | İçerik Stratejisi İçin En İyi SEO Aracı

Ubersuggest, en iyi ücretsiz SEO araçlardan biri olarak kabul edilir. Ancak, tüm özelliklere erişmek için bir deneme hesabı oluşturmanız gerekir. Aracın ücretsiz kullanımı günlük olarak sınırlıdır, ancak günlük limitlerin kilidini açmak için ücretli bir plana yükseltebilirsiniz.

11. Raven Tools

Raven Tools, tüm SEO, pazarlama ve reklamcılık verilerinizi tek bir yerde görmenize olanak tanıyan, hepsi bir arada bir SEO analiz ve raporlama yazılımıdır. En düşük plan için aylık 39$ veya yıllık faturalandırılırsa 468$ tutarındadır.

Raven Tools ile, anahtar kelime araştırması, backlink kontrolü, site denetimi, sıralama takibi, rakip araştırması, bağlantı casusluğu vb. dahil olmak üzere istediğiniz her türlü arama motoru optimizasyonu analizini yapabilirsiniz. Hatta özel rapor görselleştirmeleri için Google Data Studio’ya bağlanabilirsiniz.

12. SEO Powersuite

SEO Powersuite, anahtar kelimeler, sıralamalar, backlinkler, sayfa içi ve içerik verileri, mobil SEO, sosyal medya, analitik ve raporlar dahil olmak üzere SEO’nun her yönünü kapsayan 4 araçtan oluşur. Neredeyse tüm işlevleri ücretsiz kullanabilir veya en iyi özelliklerine sınırsız erişim elde etmek için yılda premium plana geçiş yapabilirsiniz.

13. Serpstat

Serpstat, SEO ve PPC uzmanları için 40’tan fazla araçla iyi bir çalışma ortamı sağlayan bir SEO aracıdır. Serpstat ile yerel izleme, anahtar kelime gruplama, anahtar kelime boşluk analizi, PPC reklam analizi, site denetimi, backlink kontrolü, metin analizi, trend izleme, API entegrasyonu ve daha fazlası gibi gelişmiş özelliklere erişim elde edersiniz.

14. Woorank | Dijital Pazarlamacılar İçin En İyi SEO Aracı

Woorank, rakiplerinizin verileri de dahil olmak üzere pazarlama verilerini izleyerek ve raporlayarak içeriğinizi ve SEO stratejinizi geliştirmenize yardımcı olan en iyi SEO programlarından biridir. Tüm gelişmiş özelliklerini test etmek için 14 günlük deneme imkanı sunan Woorank, ücretli planlarıyla da diğer birçok SEO aracına göre daha uygun bir fiyatlandırmaya sahiptir.

ScreamingFrog - Hızlı Site Tarama için En İyi SEO Aracı

15. Similarweb

Similarweb, SEO stratejileri için daha ayrıntılı veriler isteyenler için en iyi SEO araçlarından biridir. Tüm özelliklerini test etmek için ücretsiz deneme imkanı sunar. Deneme süresinin ardından, yazılımı beğendiğiniz takdirde premium plana yükseltebilirsiniz.

16. Spyfu | Rakip Analizi İçin En İyi SEO Aracı

Spfyu, SEO ve PPC araçlarına erişmek isteyen kullanıcılar için popüler bir ücretli SEO aracıdır. Spyfu ile eksiksiz bir SEO pazarlama paketi, PPC analizörü, geçmiş veriler, rekabet analizi, backlink erişim araçları, sınırsız anahtar kelime ve etki alanı projeleri, özel raporlama ve daha fazlasına erişim elde edersiniz.

17. Web CEO

Web CEO, anahtar kelime araştırması, derinlemesine SEO denetimleri, backlink izleme, güvenli bağlantı oluşturma ve bağlantı detoksu yapma, sosyal medya ölçümlerini analiz etme, rakip araştırması ve anahtar kelime sıralamalarını kontrol etmenize yardımcı olacak 20’den fazla profesyonel düzeyde SEO yazılım aracına sahiptir. 14 günlük ücretsiz denemenin ardından, nispeten uygun fiyatlı olan premium planlardan birine geçiş yapabilirsiniz.

18. Google SEO Araçları

  • Google Trends: Bu hizmet, çeşitli bölge ve dillerde Google Arama’daki arama sorgularının popülerliğini analiz eder. Belirli anahtar kelimelerin ve konuların zaman içinde nasıl bir eğilim gösterdiğini öğrenebileceğiniz için arama motoru optimizasyonunda fayda sağlar.
  • Google Anahtar Kelime Planlayıcı: Web sitenizde hedefleyeceğiniz iyi anahtar kelimeleri bulmak için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi SEO araçlarından biridir. Bu araç, Google Ads hizmetinin bir parçası olmasına rağmen, veriler için ödeme yapmak zorunda kalmadan anahtar kelime araştırması için kullanabilirsiniz. Aslında, birçok ücretli anahtar kelime araştırma aracı, verilerini Google Anahtar Kelime Planlayıcı API’sinden alır ve sonuçları kullanıcılarına farklı bir biçimde gösterir.
  • Google Search Console: Eskiden Google Web Master Tools olarak bilinen Search Console, web sitenizin arama motoru trafiğini ve performansını analiz etmenize ve ölçmenize yardımcı olur. Ayrıca sayfa düzeyindeki sorunları düzeltebilir ve içeriğinizin Google Arama sonuçlarında tam olarak nasıl göründüğünü öğrenebilirsiniz. (Google Search Console Site Ekleme)
  • Google Analytics: Web sitenizin kullanıcılarını, trafik kaynaklarını ve insanların sitenizde gerçekleştirdiği eylemleri anlamanıza yardımcı olan bir web analizi aracıdır. Bu ücretsiz SEO aracı, size Google’dan doğrudan raporlama verileri sağladığından tüm web yöneticilerinin kullanması için gereklidir. Trafik edinimi, kullanıcı edinimi, kullanıcı etkileşimi, etkinlikler, dönüşümler, satın almalar, elde tutma, kullanıcı demografisi, ziyaretçi teknolojisi ve daha fazlası gibi önemli ölçümleri analiz edebilir, izleyebilir ve ölçebilirsiniz. (WordPress Google Analytics Kodu Ekleme)
  • Google PageSpeed ​​Insights: Mobil ve masaüstü cihazlar için web sitesi performans verileri ve optimizasyon önerileri sağlayan yararlı bir araçtır. Bu aracın benzersiz yanı, Google’ın Önemli Web Verileri ile ilgili bir web sayfası hakkında hem laboratuvar hem de saha verileri sağlamasıdır.
  • Google Zengin Sonuçlar Test Aracı: Zengin sonuçlar, içeriğinizin Google arama motorundaki görünürlüğünü artırabilen döngüler, resimler ve diğer metinsel olmayan öğeler içerebilir. Arama motoru optimizasyonu için yapılandırılmış veriler kullanıyorsanız, Zengin Sonuç Testi aracı, SEO araç setinize eklemek için iyi bir yazılımdır.
  • Google Cloud Natural Language: Google tarafından sayfa içi SEO analizi için kullanılabilecek bir diğer ücretsiz araçtır. Araç özünde duygu analizi, varlık analizi, varlık duyarlılığı analizi, içerik sınıflandırması ve sözdizimi analizi gibi doğal dil anlama teknolojileri sağlar.
  • Google Mobil Uyumluluk Test Aracı: Web sayfalarınızın mobil uyumlu olup olmadığını analiz etmek için kullanabileceğiniz hızlı ve basit bir hizmettir. Testi çalıştırdıktan sonra, bir mobil cihazda sayfanın Google tarayıcısında nasıl göründüğünün bir ekran görüntüsünü ve düzeltmeniz için mobil kullanılabilirlik sorunlarının bir listesini alırsınız. Bu aracın SEO için kullanılması önemlidir, çünkü Google mobil öncelikli indeksleme kullanır, bu da içeriğin mobil sürümünü indeksleme ve arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) sıralama için kullandığı anlamına gelir.
  • Google Reddetme Aracı: Kötü Backlink temizliği için iyi bir Google SEO aracı arıyorsanız, Google Disavow aracı özellikle bu nedenle oluşturulmuştur. Web sitenizin çok sayıda spam veya düşük kaliteli bağlantı nedeniyle sıralama sorunu yaşadığını düşünüyorsanız, Reddetme aracı ile bu bağlantıların yok sayılmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu