FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

En İyi 12 WordPress E-Ticaret Teması (Ücretsiz & Ücretli)

En iyi WordPress e-ticaret temaları arasından işletmenize uygun olanı seçmek çoğu zaman zorlayıcı olabilir. Çünkü farklı özelliklere sahip çok sayıda e-ticaret teması mevcut. Doğru tema, işletmenizin daha profesyonel ve daha çekici görünmesini sağlar, aynı zamanda ürünlerinizi daha iyi listelemenize yardımcı olur. Bununla birlikte, temanın performans için ne kadar iyi optimize edildiği gibi daha teknik yönlerini de düşünmek gerekir.

En iyi WordPress e-ticaret teması seçimi yaparken dikkate alınması gerekenler  genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Sayfa yükleme hızı
  • Kullanım kolaylığı
  • Tasarımın çekiciliği
  • Mobil yanıt süresi
  • Kapsamlı işlevsellik

Daha fazla detay için “WordPress Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Peki, e-ticaret sektörü için tercih edilebilecek en iyi WordPress e-ticaret temaları hangileridir?

En İyi WordPress E-Ticaret Temaları

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok e-ticaret teması vardır. Burada sayfa yükleme hızı, kullanım kolaylığı, tasarımın çekiciliği, mobil duyarlılık, işlevsellik gibi önemli detayları göz önünde bulundurarak, seçim yapmanızı kolaylaştıracak WordPress e-ticaret temaları listesini oluşturmaya çalıştık.

İşte, en popüler ve en iyi WordPress e-ticaret temaları:

1. XStore WordPress e-Ticaret Teması

XStore WordPress e-Ticaret Teması

90’dan fazla kullanışlı demosu ile XStore, üretimden modaya ve video oyunlarına kadar aklınıza gelebilecek her şey için modern bir tema yelpazesine sahiptir.  Mağaza düzenlerinin yanı sıra, blog, portföy ve diğer web sitesi varlıklarıyla birlikte, kullanabileceğiniz en iyi WordPress e-ticaret temaları arasındadır.

Bu temanın alışveriş unsurları, tüm filtreleme, hızlı görünüm ve ürün seçenekleri ile çok iyi düşünülmüştür. Favoriler, geri sayım sayaçları ve QR kodları gibi özelliklere de sahiptir. Ayrıca WPBakery, Revolution Slider ve premium Woocommerce eklentileri dahil olmak üzere ihtiyacınız olabilecek birçok premium eklentiyi ücretsiz olarak sunar.

XStore oldukça kapsamlı bir ürün olmasının yanı sıra, bu listedeki en iyi performans derecelerine sahip en optimize temalardan biridir.

TEMAYI GÖRÜNTÜLE


2. SHOPKEEPER E-Ticaret Teması

Shopkeeper teması, WooCommerce eklentisi, tam ekran slider, 10 farklı ana sayfa düzeni, çeşitli başlık stilleri ve ürün katalogları ile, kod bilgisine gerek duymadan mükemmel tasarımlar yaratmanız mümkün. Yanı sıra, göz alıcı hazır şablonları da dilediğiniz gibi özelleştirip kullanabilirsiniz.

Bu temanın en güzel özelliklerinden biri de, WPML desteği sayesinde sitenizi dilediğiniz dile çevirmenize imkan sunmasıdır.

TEMAYI GÖRÜNTÜLE


3. Divi WordPress E-Ticaret Teması

Divi WordPress e-Ticaret Teması

Elegant Themes tarafından hazırlanan Divi, en çok bilinen çok amaçlı WordPress temalarından biridir. Divi, demo içeriği yüzlerce ücretsiz düzen paketiyle birlikte gelir. Divi modern tasarımlara sahiptir ve kullanımı kolaydır. Özellikle e-ticaret teması demoları oldukça ilgi çekici ve benzersizdir.

WooCommerce ile tamamen uyumlu olmasının yanı sıra, WooCommerce’e özgü entegrasyonlar ve yerleşik modüller ile birlikte gelir. Yeni başlayanlar için uygun ve güçlü sayfa oluşturuculardan birine sahip olan Divi ile sıfırdan bir e-ticaret sitesi oluşturmak oldukça kolaydır. Yanı sıra, blog oluşturma, portföy veya sayfa düzenleri gibi diğer web sitesi varlıklarından da faydalanabilirsiniz.

Divi’nin mobil yanıt verme yeteneği şablondan şablona farklılık gösterir, ancak genellikle iyi performansa sahiptir.

TEMAYI GÖRÜNTÜLE


4. ShopIsle WordPress E-Ticaret Teması

En iyi ücretsiz WordPress e-ticaret temaları arasında bulunan ShopIsle, sade olduğu kadar modern ve zarif bir görünüme sahiptir. Bu tema sayesinde ürünlerinizi göz alıcı biçimde görüntüleyebilirsiniz.

ShopIsle özelleştirmeye oldukça müsait bir temadır. SiteOrigin Sayfa oluşturucu ile mağazanızın görünüşünü rahatlıkla özelleştirebilirsiniz. Bu harika tema ile çok iyi bir hakkımızda sayfası ve iletişim sayfanız da olur. Sosyal medya etkileşimine de oldukça müsait olan yapısı sayesinde, müşterilerinizle tüm sosyal ağlardan koaylıkla iletişime geçebilir, ürünlerinizi tanıtıp satışlar gerçekleştirebilirsiniz.


5. Alpha Store E-Ticaret Teması

Bootstrap ve CSS3 ile geliştirilen bu tema oldukça hızlı, mobil uyumlu, hafif ve WooCommerce’i destekleyen en iyi ücretsiz WordPress e-Ticaret temaları arasındadır. Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan, canlı özelleştirici ile sürükle bırak yöntemi sayesinde sitenizi rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Yanı sıra SiteOrigin sayfa oluşturucusunu da entegre edebilirsiniz.

TEMAYI GÖRÜNTÜLE


6. Organic Food Store WordPress E-Ticaret Teması

Organic Food Store WordPress e-Ticaret Teması

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu tema üretim endüstrisinde çalışanlara yönelik. Adından da anlaşılacağı gibi tasarımı, organik çiftlikler veya gıda mağazaları gibi küçük işletmeler için en uygun olanıdır. Bol beyaz boşluk, yeşil unsurlar ve parıldayan meyvelerden oluşan demo içeriği ile en iyi WordPress e-ticaret teması olma niteliklerine sahip.

Tema ayrıca canlı ve etkileşimli hissettirmek için bol miktarda kaydırma ve gezinme animasyonu içerir. Kategori sayfaları, düzgün tasarımlar ve çok sayıda filtreleme mekanizması ile mükemmeldir. Ürün sayfaları da istenen her özelliğe sahiptir. Ayrıca, bu temayla birlikte WPBakery ve Slider Revolution’ı ücretsiz olarak alırsınız.

Performansı gayet iyi, ortalamanın üzerinde sayfa yükleme sürelerine sahiptir. Yalnız, bazı demoların mobil cihazlarda görüntülendiğinde küçük sorunlar söz konusu olabilir.

TEMAYI GÖRÜNTÜLE


7. TheGem WordPress E-Ticaret Teması

Tam kapsamlı çok amaçlı bir WordPress  teması olaran TheGem, bir çevrimiçi mağazadan çok daha fazlası için kullanılabilir. Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için özel olarak hazırlanmış 400’den fazla demoya sahiptir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, hemen hemen her e-ticaret özelliği veya öğesi yerleşik olarak gelir ve WPBakery sayfa oluşturucu da ücretsiz olarak entegredir. Mobil deneyimi oldukça sağlamdır ve en iyi performansa sahip temalardandır.

TEMAYI GÖRÜNTÜLE


8. Basel WordPress E-Ticaret Teması

Basel WordPress E-Ticaret Teması

Yaklaşık 40 farklı e-ticaret demosu ile Basel’i, aklınıza gelebilecek herhangi bir niş içindeki hemen hemen her çevrimiçi mağaza için başlangıç ​​noktası olarak kullanabilirsiniz. Her demo, farklı yazı tipleri, renkler ve demo içeriği ile kendi nişine göre farklı bir şekilde tasarlanmıştır.

Hem kategori hem de bireysel ürün sayfaları, uygun bir e-Ticaret temasından bekleyebileceğiniz tüm özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca, birçok blog ve portföy düzeni ve öğesi vardır.

Bu temanın performansı, özellikle mobil cihazlar için pek tatmin edici olmasa da, mobil yanıt verme hızı oldukça iyidir.

TEMAYI GÖRÜNTÜLE


9. Monstroid2 WordPress E-Ticaret Teması

Monstroid2 WordPress e-Ticaret Teması

Sırada, başka bir büyük çok amaçlı WordPress teması olan Monstroid2 var. Hepsi yüksek kaliteli ve ayırt edici 300’den fazla tasarımla harika şablonlar mevcut. 500’den fazla önceden tasarlanmış bölüm, sitenizi oluştururken süreci karmaşıklaştırmadan inanılmaz esnekliğe sahip olacağınız anlamına gelir.

Monstroid2 ayrıca Elementor sayfa oluşturucunun yanı sıra ekstra öğelere sahip çeşitli uzantılarla birlikte gelir. Hafif bir temadır ve ortalamanın üstünde performans gösterir.

TEMAYI GÖRÜNTÜLE


10. StoreFront WordPress E-Ticaret Teması

Listemizdeki bir diğer ücretsiz en iyi WordPress e-ticaret teması ise StoreFront’tur. Bu tema WooCommerce’i desteklemek üzere geliştirildiğinden, kurulumu yapar yapmaz satışlara başlayabilirsiniz.

Bu harika tema ile, tek tıkla renkleri, ürün envanterini, boyutları düzenleyebilir, kategorileri en kullanıcı dostu biçimde sıralayabilirsiniz. Entegre olarak gelen düzen biçimlerinden hoşlanmazsanız, sunulan bileşenler ve eklentilerle kendi tarzınızı yansıtacak tasarımlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca kod bilginiz varsa çeşitli fonksiyonlar da ekleyebilirsiniz.

TEMAYI GÖRÜNTÜLE


11. Nexio WordPress E-Ticaret Teması

Nexio şık, modern ve pratik bir WordPress e-ticaret temasıdır. 20’den fazla farklı ana sayfa tasarımı, harika bir kategori ve ürün sayfası düzeni seçimi ve çok sayıda önceden tasarlanmış üstbilgi ve altbilgi stilleri ile birlikte gelir.

Ürün listeleri, renk çeşitlemesi gibi özelleştirmeler yapabileceğiniz araçlara sahiptir.

İyi bir masaüstü performansı ve kusursuz mobil yanıt verme özelliğiyle Nexio, bu listedeki en hızlı yüklenen en iyi WordPress e-ticaret temaları arasındadır.


12. QOS WordPress E-Ticaret Temaları

17’den fazla ana sayfa düzeni, 5 mağaza sayfa stili, 7 ürün sayfası düzeni ve 4 blog stili ile QOS, kullanımı kolay olmakla birlikte yeterli özelleştirilebilirlik sağlar. Tasarımlar minimal, temiz ve moderndir.

Alışveriş deneyimi filtreler, sıralama kriterleri ve görüntüle-karşılaştır-sepete ekle gibi hızlı araçlarla tamamlanmıştır. Yanı sıra, basit bir bloga sahiptir, ancak portföyü yoktur. Elementor sayfa oluşturucu temaya dahildir. Sayfa yükleme süreleri oldukça kısadır. Bununla birlikte, mükemmel mobil deneyim sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu