FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

Err_Empty_Response Hatası Çözümü

Google Chrome tarayıcınızda karşılaşabileceğiniz yaygın sorunlardan biri “ERR_EMPTY_RESPONSE” hatasıdır. Bu hata genellikle sunucu sorunları, tarayıcı sorunları ve ağ bağlantı sorunları gibi farklı nedenlerle ortaya çıkabilir. Neyse ki, Err_Empty_Response hatası çözümü için bazı kolay adımlar var. Aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek bu sorundan hızlıca kurtulmanız mümkün.

Err_Empty_Response Hatası İçin Çözüm Yolları

Bu hata ile diğer tüm tarayıcılarda karşılaşabilirsiniz, ancak özellikle Google Chrome’da sıklıkla ortaya çıkan bir sorun olduğunu belirtelim. İşte Err_Empty_Response hatası çözümü için deneyebileceğiniz çözüm yolları:

1. Gizli mod ile kontrol edin

Tarayıcınızda depolanan veriler güncel değilse veya bozuk verilerle şişmişse bu durum Err_Empty_Response hatasına neden olabilir. Bunu kontrol etmek için gizli mod seçeneğini kullanabilirsiniz. Gizli Mod’dayken Chrome site verilerini veya tarama geçmişini kaydetmez.

Gizli Modu açmak için tarayıcınızın sağ köşesindeki üç dikey noktaya ve ardından  Yeni Gizli pencere‘ye tıklayın. Alternatif olarak, CTRL SHIFT+N kısa yol kombinasyonuyla da gizli moda hızlı geçiş yapabilirsiniz. Şimdi, daha önce erişmeye çalıştığınız web sitesini ziyaret ederek hâlâ hata alıp almadığınızı kontrol edin.

2. İnternet bağlantınızı kontrol edin

İnternet bağlantınızın kapalı olup olmadığını öğrenmek için  IsMyInternetWorking gibi bir web sitesinden faydalanabilirsiniz. Ardından ağ bağlantınızın gücünü kontrol edin, çünkü zayıf ağ bağlantıları da hatalara Err_Empty_Response gibi hatalar görmenize neden olabilir. BUNU kontrol etmek için buradan internet hız testi yapabilirsiniz. 

İndirme hızınız normalden yavaşsa farklı bir ağ (mobil erişim noktası gibi) kullanın. Mobil erişim noktanıza geçtikten sonra hata mesajı kaybolursa sorun internet bağlantınızda demektir.

Bunun için internet servis sağlayıcınızdan destek talep edebilirsiniz, ancak önce aşağıdaki adımları da denemenizde fayda var.

3. Modeminizi kapatıp yeniden başlatın

Modemi kapatıp yaklaşık 30 saniye bekledikten sonra yeniden açmak çoğu zaman bağlantı sorunlarına hızlı bir çözüm olabiliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra hatanın devam edip etmediğini tekrar kontrol edin. Eğer hata kaybolduysa sorun çözülmüştür, ancak hata hala devam ediyorsa aşağıdaki diğer adımları denemeye geçebilirsiniz.

4. Tarayıcınızın Önbelleğini ve Çerezlerini Temizleyin 

Tarayıcınızın depolanan dosyalarını temizlemek err_empty_response hatalarını çözmeye yardımcı olabilir. Tarayıcınızın önbelleğini temizleme işlemi  kullandığınız tarayıcıya göre farklılık gösterir. Ancak genellikle yalnızca birkaç tıklama gerektiren basit bir işlemdir.

 • Google Chrome’da önbelleği temizlemek için tarayıcınızın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya tıklayın.
 • Ardından “Diğer Araçlar”ı seçin.
 • Ekrandaki tüm seçenekleri işaretleyin ve zaman aralığını “Tüm zamanlar” olarak seçin.
 • Ardından ‘Verileri Temizle‘ye tıklayın.
Tarayıcınızın Önbelleğini ve Çerezlerini Temizleyin 

Tüm tarama verilerini temizledikten sonra err_empty_response hata mesajının kaybolup kaybolmadığını görmek için siteye yeniden erişmeyi deneyin.

5. Tarayıcı Uzantılarını Devre Dışı Bırakın

Chrome uzantıları,  tarayıcıya ekstra özellikler veya işlevler ekleyen kullanışlı araçlardır. Ancak bazen ERR_EMPTY_RESPONSE hatası gibi sorunlara da neden olabilirler. Bu mesajı alıyorsanız, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için uzantılarınızı devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. 

Bunu yapmak için Chrome tarayıcınızda chrome://extensions adresine gidin ve buradan tüm uzantıları devre dışı bırakın. Alternatif olarak;

 • Chrome pencerenizin sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya tıklayın.
 • “Ayarlar”ı ve ardından “Uzantılar”ı seçin.
 • Buradan tüm Chrome uzantılarını kapatın.
 • Tüm uzantıları kapattıktan sonra err_empty_response hatasının devam edip etmediğini kontrol edin.

Hata artık görünmüyorsa, bu hataya hangi uzantının neden olduğunu bulmak için uzantıları teker teker yeniden etkinleştirin. Sorun yaratan uzantıyı bulduğunuzda bunu tarayıcınızdan kaldırabilirsiniz.

6. DNS Önbelleğini Temizleyin

Bazen DNS kayıtları güncelliğini yitirebilir veya bozulabilir ve bu da ERR_EMPTY_RESPONSE mesajına neden olabilir. DNS önbelleğini temizleyerek bu sorundan kurtulmanız mümkün. Bunun için;

Windows’ta DNS önbelleğinizi temizlemek için ipconfig /flushdns komutunu kullanabilirsiniz. Mac’te dscacheutil -flushcache komutunu kullanabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağına dair detaylar için şu kılavuzumuzdan faydalanabilirsiniz: DNS Önbelleği Nasıl Temizlenir (Windows, Mac, Linux vb.)

7. Tarayıcınızı Güncelleyin

Google Chrome tarayıcınızı güncellemek err_empty_response gibi hataları çözmenize yardımcı olabilir. Bekleyen herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için;

 • Tarayıcının sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya tıklayın.
 • Ardından “Yardım”ı seçin ve “Google Chrome Hakkında” öğesine tıklayın.
 • Tarayıcınızı güncelledikten sonra Google Chrome’u yeniden başlatın ve hata mesajının devam edip etmediğini kontrol edin.
Chrome Tarayıcınızı Güncelleyin

8. Güvenlik Duvarı ve Antivirüs Yazılımını Devre Dışı Bırakın  

Güvenlik duvarınız ve antivirüs yazılımınız bazen bir web sitesine olan bağlantınızı engelleyebilir ve err_empty_response hatasının görünmesine neden olabilir. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için güvenlik duvarınızı ve antivirüsünüzü geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin. Bu testten sonra güvenlik duvarınızı ve antivirüs yazılımınızı tekrar açmayı unutmayın!

9. VPN’inizi Geçici Olarak Devre Dışı Bırakın

İnternete erişmek için VPN kullanıyorsanız devre dışı bırakmayı ve ardından web sitesine veya uygulamaya yeniden erişmeyi deneyin. Hata mesajı kaybolursa soruna VPN’niz neden oluyor olabilir.


Err_Empty_Response hatası sıklıkla karşılaşılabilen bir hata mesajıdır ve genellikle teknik destek olmadan kolaylıkla düzeltilebilir. Yukarıdaki önerilerin err_empty_response hatası çözümü için faydalı olacağını umuyoruz. Konuyla ilgili deneyimlerinizi aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle paylaşmayı unutmayın!

Ayrıca, karşılaşabileceğiniz diğer hatalar için çözüm yolları içeren şu içeriklerimize de göz atmak isteyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu