FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

Google Oyunları: En İyi 16 Google Chrome Oyunu

Google Chrome tarayıcınız, hem mobil hem de PC/Dizüstü bilgisayarlarda oynayabileceğiniz birçok oyun sunuyor. Üstelik bu oyunların çoğu internetsiz de oynanabiliyor. Aşağıda, Chrome web mağazasından indirip oynayabileceğiniz oyunlardan direkt tarayıcınızdan hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynayabileceğiniz en iyi Google oyunlarını listeledik.

Bildiğiniz gibi, internetsiz oynanabilen bir dinozor oyunu zaten Chrome tarayıcıya entegre edilmiştir, ancak bu tarayıcıdan oynayabileceğiniz tek oyun bu değildir. Google Chrome’un uzantı mağazasında, tarayıcıda oynanmak üzere oluşturulmuş birçok online ve offline oyun bulunur.

İşte, keyifle oynayacağınız en iyi Google oyunları:

1. Cut the Ropes | Popüler Google Chrome Oyunu

En iyi Google Chrome oyunları listesine birçok kişi tarafından sevilen popüler bir oyunla başlayalım: Cut the Ropes. Bu oyun ilk olarak Android cihazlar için geliştirildi, ancak oyun kısa sürede büyük bir popülerlik kazanınca diğer işletim sistemleri için de sunulmaya başlandı. Oyunun konsepti oldukça basit; oyunda şeker besleyen sevimli bir canavarsınız. Yapmanız gereken tek şey ipi kesip şekere ulaşmak. Bunun için de mause imlecini tıklamanız yeterli. Her beslenme sürecinden sonra seviye temizlenir ve oyunun bir sonraki seviyesi biraz daha zorlaşmaya başlar.

Şimdi İndirin


2. Pac-Man | Google Chrome Oyunu

Pac-Man, tüm zamanların en ikonik video oyunlarından biridir.  İlk olarak 1980 yılında Japonya’da piyasaya sürüldü. Daha sonra hızla popülerlik kazandı. Oyunun amacı labirentteki tüm noktaları hayaletlerden kaçarak yemektir. Pac-Man noktaları yediğinde bir puan alır. Skor ne kadar yüksek olursa, hayatta kalması o kadar zorlaşır. Oyun, yaş veya deneyim seviyesinden bağımsız olarak basit ve oynaması kolaydır. Pac-Man’i hem mobil hem de masaüstünde oynayabilirsiniz.

Pac-Man oyununu oynamak için, Google Chrome tarayıcınızda “pac-man” kelimesini arayıp ilgili sonucun altında bulunan “Oynat” düğmesine tıklamanız yeterli. Bunun yerine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak da oyunu hemen açıp oynayabilirsiniz:

Pac-Man Oyunu Oyna


3. Tank Riders | Chrome Game

Tank Riders, tarayıcıya ekleyebileceğiniz en iyi Chrome oyunlarından bir diğeridir. Strateji ve 3D aksiyon oyunu meraklıları için mükemmel bir seçimdir. Oyun seviyeye dayalıdır ve gelen düşmanlara sizi devirmeden önce saldırmayı içerir. Oyuncular, diğer tankları yok ederek Tank Binicilerindeki seviyelerini yükseltebilirler. Seviye arttıkça tank sayısı da artıyor. Tank Riders’da üç mod vardır: Şampiyon, Çok Oyunculu ve İstila. Oyuncu zafere ulaşmak için üç modu da geçmelidir. Tank Riders, Xbox oyun kumandalarını da destekler.

Ücretsiz İndir

Tank Riders | Google Oyunları

4. Wordle | Google Chrome Kelime Oyunu

Wordle internet üzerinde en çok oynanan Google oyunlarından biridir. Kullanıcıları günlük bir bulmaca ile aktif tutan eğlenceli, kolay ve ilgi çekici bir oyundur. Chrome uzantısı sayesinde internet veya reklamlar olmadan ücretsiz olarak oynanabilir.

Wordle uzantısı, Wordle oyunuyla birlikte özel bir yeni sekme sayfası ayarlar. Oyuncular, Wordle uzantısında beş harfli bir kelimeyi tahmin etmek için altı deneme hakkı kazanır. Oyun, renkli karolar şeklinde her tahmin için geri bildirim sunar. Harfler eşleştiğinde veya doğru konuma geldiğinde renkli karolar görünür.

Wordle tahminlerinin altı seferde veya daha kısa sürede yapılması gerekir. Doğru bir harf için karo yeşile döner. Yanlış yerdeki doğru harf için karo sarıya döner. Yanlış bir harf için karo griye döner. Aynı harfler Wordle’de birden fazla kullanılabilir. Wordle, sabit mod, karanlık mod veya yüksek kontrast modu gibi özelleştirilmiş ayarlar sunar.

Ücretsiz İndir


5. Atari Breakout | Google Chrome Oyunları

Atari Breakout, 70’lerin bir atari oyunuydu ve birkaç Video Bilgisayar sistemine (VCS) taşındı. VCS’de oynamak biraz zor olsa da Google’da Atari Breakout’u her zaman kolayca oynayabilirsiniz. Oyunu oynamak için Chrome tarayıcınıza gidin ve arama çubuğuna gidin “Atari Breakout” yazıp Enter’a tıklayın. Çıkan ilk sonuca tıklayıp oyuna başlayın. Ayrıca şu bağlantıdan da direkt oyuna geçebilirsiniz: https://elgoog.im/breakout/


6. Pony Express | Google Tarayıcı Oyunları

Pony Express | Google Tarayıcı Oyunları

Pony Express, ABD’de 1860-1861 yılları arasında faaliyet gösteren bir posta dağıtım hizmeti olan Pony Express’e dayanan ikonik bir yarış oyunudur. Oyunun amacı posta toplamak ve bitiş çizgisine ulaşmaktır. Yol boyunca nehirler, kayalar, evler, tahtlar ve daha fazlası gibi çeşitli engeller oyuncuyu durdurabilir. Bu keyifli Google oyununu hemen oynamak için buraya tıklayın.


7. Cricket | Chrome Tarayıcı Oyunu

Google oyunları listemizdeki bir diğer oyun, ICC Champions Trophy 2017 kapsamında sunulan Cricket. Oyun çok basit ve oynaması oldukça kolay. Topa vurmak için basmanız gereken tek bir düğme mevcut. Çekirgeler vuruş tarafında ve sümüklü böcek tarlası yerde. Topa istediğiniz yönde vurma yeteneği bu oyuna iyi bir katkı olabilir. Oynaması çok keyifli olan bu oyun mobil ve masaüstünde rahatlıkla oynanabilir. Oyunu oynamak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Cricket Google Oyun Oyna


8. Zerg Rush | Google Chrome Oyunları

Zerg Rush, tarayıcınızda keyifle oynayabileceğiniz balon patlatmaya dayalı bir Google oyunudur. Balonları arama sonuçlarına çarpmadan önce patlatmanız oyunun tek kuralıdır. Bir süre sonra bağımlılık bile yapabilecek basit ama oldukça etkileyici bir oyundur. Oyunu oynak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Zerg Rush Google Oyun Oyna


9. Basketball | Chrome Oyunu

Basketball, ​​birçok kişi tarafından sevilen bir diğer popüler Google oyunudur. Bu oyun, tipik bir basketbol maçında olduğu gibi, 24 saniyede topları ağdan atmaya dayanır. PC’de, basıncı ayarlamak ve topu tam olarak fileye atmak için boşluk çubuğunu veya fareyi kullanabilirsiniz. Oyun basit ve son derece eğlenceli.

Basketbol Google’da Oyna


10. Google Doodle Şampiyon Adası Oyunları

Google Doodle Şampiyon Adası Oyunları

Google oyunları listemizdeki bir sonraki oyun, Doodle Champion Island Games. Oyunda, Şampiyon Adası’na giren bir kedi kahramanı rolünü üstleniyorsunuz. Adada yedi farklı spor şampiyonuyla rekabet etmeniz gerekiyor. Oyun en başından itibaren eğlenceli ve zorlu. Tüm adayı keşfedebilir ve dilediğiniz oyunda yarışabilirsiniz. Adadaki diğer oyuncuları yendiğinizde bir taç alırsınız.

Şampiyon Adası Oyunları Oyna


11. Google Engelli Koşu Oyunu

Bu oyun, denemeniz gereken bir diğer eğlenceli ve zorlu Google oyunları arasındadır. Oyunun amacı, oyuncunun bitiş çizgisini olabildiğince hızlı geçmesidir. Daha hızlı koşması için yan yön tuşlarını kullanmalısınız. Tuşa ne kadar çok basarsanız, oynatıcı o kadar hızlı çalışır. Engellerin üzerinden atlamak için boşluk tuşuna basmanız gerekir. Bu iki işlevi kullanmak ilk başta zordur. Ama zamanla alışırsınız. Bir engele çarptığınızda hızınız düşer.

Engelli Koşu Oyunu Oyna


12. Slalom Kano Google Chrome Oyunu

Tekne yarışı oyunlarını seviyorsanız deneyebileceğiniz bir diğer ilginç ve eğlenceli oyun Slalom Kano oyunudur. Oyunun amacı, bitiş çizgisine olabildiğince hızlı ulaşmaktır. Pist kapılarından geçip teknenizi olabildiğince hızlı hareket ettirmelisiniz. Daha hızlı hareket etmek için iki yan ok tuşunu, teknenin yönünü kontrol etmek için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanabilirsiniz. İlk başta zorlanabilirsiniz ancak birkaç denemeden sonra daha iyi puanlar almaya başlarsınız.

Slalom Kano Oyna


13. Quick, Draw! Google Doodle Oyunu

Listedeki diğer Google Doodle oyunlarına kıyasla çok farklı ve benzersiz bir oyundur. Makine öğrenimi ile geliştirilmiş bir oyundur. Çiziyorsunuz ve sinir ağı ne çizdiğinizi tahmin etmeye çalışıyor. Oyun sizden bazı şekiller veya nesneler çizmenizi istiyor; Ekranda şekli çizmek için PC’de fareyi mobilde parmağınızı kullanabilirsiniz. 

AI, şekli gerçek zamanlı olarak tanır ve size neyi tanıdığını söyler. Görevi çözmek için sadece 20 saniyeniz var. Bu oyun oynamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Quick, Draw! Oyna


14. Tic Tac Toe | Google Oyunları

Sizi akıllı telefonların olmadığı 2000’li yıllara götüren Tic Tac Toe, birçok insanın can sıkıntısını gideren bir kurtarıcı oldu. Bu oyunun kökenleri Eski Mısır ve Roma uygarlıklarına kadar izlenebilir. Ancak şu anda Google’da Tic Tac Toe oynayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey arama çubuğuna “Tic Tac Toe” yazıp Enter’a basmak ve oyuna başlamak.


15. Slope Unblocked Game

Slope Unblocked Game, PC’deki eski misket oyununa benzeyen en iyi Chrome uzantılı oyunlardan biridir. Bu oyun, küçük bir topu tepelerden aşağı ve engeller arasında çarpmadan yönlendirmeyi içerir. Slope Unblocked Game, bir tarayıcıda oynamak için bağımlılık yapan bir koşu oyunudur. Oyun, çizgiyi takip etmeyi ve bloklar 3D kurs setinde çarparken onlardan kaçınmayı içerir. Parkur rastgele oluşturulur. Topu kontrol etmek için klavye yön tuşlarını kullanabilirsiniz.

Ücretsiz İndir


16. 2048 | Google Chrome Oyunu

En iyi Google oyunları listesi, 2048’den bahsetmeden tamamlanamaz muhtemelen. 2048, PC’nizde istediğiniz zaman eklenti olarak oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur. Oyun, önceki sezonların sonuçlarının kaydedilmesini sağlarken düzenli olarak güncellenir. 2048 oyun uzantısında diğer oyuncularla gerçek zamanlı olarak çevrimiçi çok oyunculu oynayabilirsiniz.

2048’in çok oyunculu modunda en fazla 10 oyuncu oynayabilir. Ayrıca 2048’de arkadaşlarınızın lobilerine ev sahipliği yapabilir veya bunlara katılabilir ve onlarla özel olarak oynayabilirsiniz.

Ücretsiz İndir ve Oyna


Yukarıda en sevilen Google oyunlarından bazılarını paylaştık. Ancak Google’ın sunduğu oyunlar bunlarla sınırlı değil. Daha fazla Google oyunu keşfetmek için buradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz ya da arama çubuğuna “Google oyun oyna”, “Google Games” gibi ifadeler girerek Google Chrome’daki oyunların listesine ulaşabilirsiniz.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu