FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

Gutenberg Editörde Özel Alanları Etkinleştirme

Gutenberg editörün WordPrese dahil edilmesi ve varsayılan düzenleyici olarak kullanılmasıyla birlikte, birçok kullanıcı için önemli olan “özel alan” ekleme özelliği ortadan kaybolmuştu. Nihayet, Gutenberg editörde özel alanlar özelliği tekrar geldi, ancak bu özellik varsayılan olarak devre dışıdır ve manuel olarak etkinleştirmek gerekir. 

Peki, Gutenberg düzenleyicide özel alanlar nasıl etkinleştirilir?

Gutenberg’de özel alanlar kullanmanız gerekiyorsa aşağıdaki adımları takip ederek “Özel alanlar”ı etkinleştirebilir ve tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Öncelikle, Gutenberg editörünün sol üst köşesindeki dikey üç noktayı tıklayın:
Gutenberg editör dikey üç nokta
  • Sayfayı aşağı kaydırın ve “Tercihler“i seçin.
Gutenberg Editör: Tercihler
  • “Gelişmiş Panel” altında, “Özel Alanlar“ı işaretleyin.
Gutenberg editörde özel alanları etkinleştir
  • Şimdi size bir “Etkinleştir ve Yeniden Yükle” seçeneği sunulacak. Gutenberg’e özel alanları eklemek için bu seçeneğe tıklayın. Böylece Özel alan ekle” bölümü aktif hale gelmiş olacak:
Gutenberg editör özel alanlar

Özel alanları tekrar kapatmak isterseniz, yukarıdaki işlemleri tekrarlayıp “Özel Alanlar” seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterli olur.

Ayrıca okuyun: Gutenberg Eklentisiz Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu