FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

En İyi Resim Yükleme Siteleri (+10 image upload sitesi)

Resim yükleme siteleri (Image Upload) ve araçları, görsellerinizi internete kolayca yüklemenize ve barındırmanıza yardımcı olur. Sınırsız fotoğraf yükleme, çeşitli platformlarda paylaşım, gizlilik üzerinde tam kontrol, Görüntü düzenleme ve geliştirmeler gibi ortak özellikler sunan çok sayıda resim yükleme sitesi vardır. Aşağıda, en popüler resim upload sitelerinin bir listesini bulabilirsiniz.


Bu dijital çağda, çevrimiçi fotoğraf paylaşımı etkili ve popüler bir iletişim aracıdır. Artık, fotoğraflar sadece kişisel yaşamla sınırlı değil, aynı zamanda bir işletmenin pazarlama stratejisi için en önemli unsurlardan biridir.

Görüntüleri aileniz, dostlarınız ve iş arkadaşlarınızla paylaşmak veya web sitenize yüklemek istediğinizde, istediğiniz zaman erişebileceğiniz kapsamlı, yüksek kaliteli bir görsel galerisine sahip olmanız gerekir. Bunun için görsel barındırma, fotoğrafları depolamanın, yüklemenin ve paylaşmanın en iyi ve en kolay yolu olacaktır.

Peki, neden bir resim yükleme ve barındırma platformuna ihtiyacım olsun?

Aslında, bir resim yükleme (image upload) sitesi ile önemli avantajlara sahip olursunuz. Fakat bu avantajların en önemlisi, resimlerinizi sakladığınız sabit disk vb araçlarda yaşanabilecek bir arızadan etkilenme endişesi yaşamayacak olmanızdır.

Bulutta güvenli bir şekilde depolanan görüntülerle, hem anılarınızın hem de işinizin tamamen güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

En İyi Resim Yükleme Siteleri

Bazı fotoğraf depolama siteleri tamamen ücretsizdir, diğerlerinde ise aylık veya yıllık abonelik öderseniz ek özellikler veya depolama sunan katmanlı hizmet seviyeleri vardır. İhtiyaçlarınıza en uygun fotoğraf depolama ve yükleme sitesini bulmanıza yardımcı olabilecek aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

İşte ücretsiz fotoğraf barındırma sunan, resimlerinizi yüklemeyi ve paylaşmayı her zamankinden daha kolay hale getiren en iyi 10 resim yükleme sitesi

1. Google Fotoğraflar

En ünlü barındırma hizmetlerinden biri olan Google Fotoğraflar, hem bireyler hem de işletmeler tarafından tercih edilen en iyi resim yükleme sitesi ve barındırma platformlarından biridir. Mükemmel performans ve kullanıcı dostu arayüze sahiptir. Kullanımı oldukça basittir.

Google Fotoğraflar, yüksek kaliteli fotoğraflar yüklemenize imkan sunar. Sitenin otomatik yedekleme özelliği vardır, bu nedenle fotoğraflarınızdan herhangi birini kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, fotoğraflarınızı düzenlemenize ve organize etmenize olanak tanır. Eski fotoğrafları görsel bir aramayla tekrar kolayca bulabilirsiniz.

Google Fotoğraflar’ı kullanmak için photos.google.com adresine gidebilir veya Google Fotoğraflar uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama, tüm fotoğraflarınızı otomatik olarak platforma yükleyecek ve bunları hesabınızla senkronize edecektir.

2. Imgur | Resim Yükleme Sitesi

Imgur, ücretsiz resim barındırma ve resim upload siteleri arasında oldukça fazla ilgi gören bir platformdur. Destekleyici bir çevrimiçi topluluğa sahiptir ve muhtemelen kullanabileceğiniz en iyi görsel barındırma ve resim yükleme sitesi olabilir.

Imgur, JPEG, JPG, APNG, GIF, PNG, PDF, BMP, TIFF, XCF gibi neredeyse tüm görsel formatlarını destekler. 20 MB’a kadar animasyonsuz dosyalar ve 200 MB’a kadar GIF’ler desteklenir. Forumlarda, web sitelerde yayınlamanız veya HTML içine yerleştirmeniz için bağlantı seçenekleri sunar. Görüntülerin çoğunu sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Tüm bu özellikleri ücretsiz olarak kullanılabilirsiniz.

Imgur’a fotoğraf yüklemek için bir hesaba ihtiyacınız yok, ancak albümler oluşturmak, başlıklar eklemek ve resimlerinizi e-posta ile yüklemek istiyorsanız ücretsiz bir hesap oluşturmanız istenir.

3. 500px | Resim Yükleme Sitesi

500px, sosyal ağ özelliklerine sahip bir resim yükleme sitesidir.

Özellikle profesyonel fotoğrafçılar düşünülerek oluşturulan 500px, amatör fotoğrafçılar için de etkili bir platformdur. Burada çalışmalarınızı depolayıp paylaşabilir, fotoğraflar hakkında yorum yapabilir ve kullanıcıları takip edebilirsiniz.

Sosyal medyada veya diğer platformlarda paylaşmak için fotoğraf yükleme sitesi arıyorsanız, 500px muhtemelen sizin için en iyi seçenek değildir. Çünkü, 500px’in birincil amacı, işinizi ve ağınızı diğer fotoğrafçılarla birlikte görüntüleme fırsatı sunmaktır.

500px ile bir profil oluşturabilir ve fotoğraflarınızı stok fotoğraf olarak lisanslayabilirsiniz . Her satış için % 60’a kadar komisyon alırsınız.

ilginizi çekebilir- Ücretsiz/Telifsiz Görseller İçin En İyi 25 Stok Fotoğraf Sitesi

Ücretsiz üyelik ile haftada 20 fotoğraf yükleyebilirsiniz. Yıllık üyelik satın alırsanız sınırsız fotoğraf yükleyebilir, çevrimiçi fotoğrafçılık derslerine erişebilir ve fotoğraflarınızla ilgili istatistikleri görüntüleyebilirsiniz. Pro üyeliği size özelleştirilebilir bir web sitesi ve çevrimiçi bir mağaza da sağlar.

4. ImageShack

ImageShack, fotoğraflarınızı Pinterest’e benzer bir düzende sergileyen çok iyi bir arayüze sahiptir. Fotoğraf yüklemek için bir hesap oluşturmanız gerekir, ancak ücretsiz hesap birçok yararlı özellik sunar.

Fotoğraf yüklemeyi ve paylaşmayı kolaylaştıran birden çok mobil ve web uygulaması sunar. Fotoğraflarınızı albümler halinde düzenleyebilir, diğer kullanıcıların çalışmanızı keşfetmesi için etiketler ekleyebilirsiniz.

Platform, resimlerinizin tam gizliliğini sağlar ve hızlı paylaşım ve yükleme için bunları otomatik olarak senkronize eder. Ücretsiz bir hesapla, ayda 10 GB maksimum depolama alanı elde edersiniz. Doğrudan bağlantı, filigran ekleme, sınırsız yükleme ve daha fazlası için premium sürümü deneyebilirsiniz.

5. ImgBox | Resim Yükleme Sitesi

Imgbox da ücretsiz, kullanımı kolay image upload siteleri arasındadır. Bu platform, fotoğraflarınızı sınırsız depolama alanıyla kalıcı olarak saklamanıza olanak tanır. JPG, GIF, PNG gibi formatları destekler. Resim galerileri, sürükle-bırak ile yükleme ve doğrudan bağlantılar gibi çeşitli özellikler sunar.

Resimlerinizi yüklemek için bir hesap oluşturmanıza gerek yok. Ancak, bir hesaba sahip olarak, fotoğraflarınıza dilediğiniz zaman erişebilir, önceden ayarlanmış ayarlarla görüntülerinizi daha hızlı yükleyebilir, fotoğraflarınızı sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz.

6. Photobucket

Dünya genelinde 90 milyondan fazla üyenin güvendiği görüntü barındırma ve fotoğraf paylaşım platformudur. Size aynı resmi farklı bloglara, web sitelerine, çevrimiçi pazarlara veya forumlara birden çok kez yükleme imkanı sunar.

Kopyalaması kolay gömme bağlantısını kullanarak görüntüleri istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Ayrıca, akıllı gizlilik ayarlarını kullanarak fotoğraflarınızı tamamen kontrol edebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Hem ücretsiz hem de ücretli plana sahiptir. Ücretsiz planla maksimum 250 görsel saklayabilirsiniz.

7. Free Image Host

Kullanımı kolay ve avantajlı bir resim yükleme siteleri arıyorsanız, bu siteyi mutlaka incelemelisiniz! Free Image Host, fotoğraflarınızın silinmeden korunacağını garanti eden ve kullanıcılardan yüksek puanlar toplamayı başaran en iyi ücretsiz resim yükleme siteleri arasındadır.

Resimleri yüklemek için sürükle ve bırak seçeneği ile 64 MB kadar yükleyebilir. Doğrudan linkler, BBcode veya Html küçük resimler seçeneği ile paylaşabilirsiniz.

8. Dropbox | Resim Yükleme Sitesi

Dropbox, fotoğraflar dahil birçok türde dosya formatını yüklemenize ve saklamanıza olanak tanır. Dosya veya klasörlere paylaşılabilir bağlantılar sağlayan ücretsiz bir bulut depolama sağlayıcısıdır. Google Fotoğraflar gibi, otomatik yedekleme sunar. Böylece veri kaybı endişesi duymanıza gerek kalmaz.

Fotoğraflarınızı masaüstünüzdeki bir klasörle de senkronize edebilirsiniz. Fotoğraflar Buluta eklendikten sonra, doğrudan diğer Dropbox kullanıcılarıyla paylaşabilirsiniz.  Fotoğraflarınızı düzenlemek için masaüstünüzde veya akıllı telefonunuzda kolayca klasörler ve alt galeriler oluşturabilirsiniz.

Bir fotoğrafı paylaşmak için, resimlere sağ tıklayın ve ardından bağlantıyı kopyalayıp istediğiniz konuma yapıştırın. Bağlantıları e-posta yoluyla da paylaşabilirsiniz.

Dropbox’ın ücretsiz planı, 2 GB’a kadar depolama alanı sunar. Direkt platform üzerinden düzenleme araçları sunmasa da, fotoğraflarınızın orijinal, düzenlenmemiş sürümlerini yüklemeniz için iyi bir seçenek olabilir. Önemli özelliklerinin çoğu ücretli sürüme dahildir.

9. Imgbb

Imgbb gibi minimalist resim barındırma ve resim upload sitesi sayesinde görüntüleri sürükle bırak yöntemi ile yükleyebilir, tek tıklama ile blogunuzda, web sitenizde veya forumlarda paylaşabilirsiniz. Imgbb’yi kullanmak son derece zahmetsizdir. Ancak, görüntüleri en fazla 1 ay depolar.

JPG PNG BMP GIF TIF WEBP HEIC PDF gibi başlıca dosya formatlarını içeren 32 MB’a kadar dosya yükleme sınırlaması vardır. Resimleri yeniden boyutlandırma, başlık ve açıklama ekleme, uzaktan yükleme, sürükle ve bırak gibi özelliklere sahip olduğu için herhangi bir ek özelleştirme aracına ihtiyacınız olmaz. Üstelik tamamen ücretsiz resim yükleme siteleri arasındadır.

10. HızlıResim

Ücretsiz resim upload sitesi olan hizliresim.com ile fotoğraflar, ekran görüntüleri yükleyebilir, sunduğu kısa bağlantılarla dilediğiniz alanda paylaşabilirsiniz. Ayrıca, eklentiler-uzantılar yardımıyla da kolayca resimlerinizi yükleyebilirsiniz. 20 MB’a kadar ücretsiz resim upload edilebilir ve kayıtlı kullanıcıların resimleri silinmez (süresiz barındırılır.)


Peki sizin favoriniz olan resim yükleme sitesi hangisi? Yukarıdakilerden herhangi birini kullandınız mı? Lütfen deneyimlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşın!

Bu da ilginizi çekebilir- +20 En İyi Stok Video Siteleri (Ücretsiz/Ücretli)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu