FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

TikTok Benzeri Uygulamalar: En İyi 13 TikTok Alternatifi

TikTok benzeri uygulamalar mı arıyorsunuz? Öyleyse, sizin için derlediğimiz TikTok alternatifleri listemize mutlaka göz atmalısınız. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı özelliklerde, TikTok benzeri kısa videolar vb. paylaşabileceğiniz çok sayıda seçenek mevcut…

TikTok, bugünkü haliyle, 15-60 saniye uzunluğunda etkileyici kısa videolar ile milyonlarca izleyicinin dikkatini çeken bir sosyal medya platformudur. Bununla birlikte, tüm popülerliğine rağmen, güvenlik sorunları gibi nedenlerle bazı ülkelerde TikTok yasaklanmıştır. Bu nedenle birçok kişi TikTok benzeri uygulamalar ile TikTok alternatiflerine yönelmeye başlamıştır. Peki TikTok benzeri siteler, uygulamalar ve en iyi TikTok alternatifleri nelerdir?

İşte en iyi TikTok alternatifi uygulamalarından bazıları…

1. Likee | TikTok Benzeri Uygulama

Likee, listemizdeki en popüler TikTok alternatifi uygulamalarından biridir ve hatta TikTok’a çok benzer. Bir video paylaşım ve düzenleme platformu olarak TikTok’a harika bir alternatif olan Likee, kişiselleştirilmiş araçlar ve kısa videolar oluşturma kolaylığı ile öne çıkmaktadır. Likee, video oluştururken kullanabileceğiniz Astral Seyahat ve Yüz Dönüşümü gibi birçok artırılmış gerçeklik efektine sahiptir. Kendinizi daha iyi göstermek ve farklı sanal makyaj stillerini denemek için güzellik efektleri eklemenizi sağlayan bir güzellik kamerası vardır.

En sevdiğiniz konular için viral videolar, yakalanan kısa videolar, canlı yayınlar, grup sohbetleri ve topluluk sayfaları gibi yerleşik sosyal özellikler içerir (hatta daha fazlası için bir AI öneri algoritması kullanır). Ayrıca çıkartmalar, filtreler ve özel efektler, düzenlediğiniz videolara yaratıcı bir hava katmanıza olanak tanır.

Likee Uygulamasını İndir


2. Clash Huddles | TikTok Alternatifi

TikTok gibi para kazandıran uygulamalar arıyorsanız Clash Huddles uygulamasına da göz atabilirsiniz. Clash önceleri Byte olarak biliniyordu. Byte’ın kurucusu aynı zamanda Vine’ın da kurucu ortağıydı. Ancak Clash, Byte’ı satın aldı.

Clash, TikTok ile rekabet ederken aynı zamanda tamamlayıcı bir platform olarak da kullanılabilir. TikTok içerik oluşturucuları, fanatik hayranları için Clash’te bir kanal oluşturabilir. Bunu TikTok içerik oluşturucuları için bir Patreon olarak düşünün, tıpkı birçok YouTuber’ın premium içerik sunmak için Patreon’u kullanması gibi.

Clash’teki içeriği kullanmak ücretsiz olsa da uygulama, hayranların içerik oluşturucularını desteklemeleri için çeşitli yollar sunar. Örneğin hayranlar, içerik oluşturucuların ortaya koyduğu içerikleri takdir ettiklerini göstermek için Drop satın alabilirler.

Clash Huddles Uygulamasını İndir


3. Zoomerang | TikTok Benzeri Uygulamalar

Zoomerang, kısa videolar üretmek için TikTok gibi uygulamalara mükemmel bir alternatiftir; uygulama, videolarınızı renklendirmek için birçok şablon, öğretici, sanatsal efekt ve filtre, metin yazı tipi ve gif/çıkartma sunar. TikTok’un yerini alacak bir uygulama aramıyorsanız bile Zoomerang’da ürettiğiniz videolar TikTok, Youtube ve Snapchat gibi diğer popüler platformlarda paylaşılabilir. Dolayısıyla Zoomerang, öne çıkmanıza ve viral olmanıza yardımcı olan medya oluşturma stüdyonuz olabilir.

Zoomerang Uygulamasını İndir


4. Triller | En İyi TikTok Alternatifi

Otantik müzik videoları oluşturmaya ve sergilemeye odaklanan bu uygulama, yerleşik bir video düzenleyici ve en iyi klipleri derlemek için bir yapay zeka içerir. Triller, ister kısa bir dizi aracılığıyla ister kişisel bir vlog oluşturarak markanızı sergilemek için sağlam bir uygulamadır. 

Ek olarak, bir kitle fonlaması özelliği (Triller Gold), içerik oluşturucuların hayran desteği aracılığıyla içeriklerinden para kazanmalarına yardımcı olur. Dolayısıyla, bir içerik oluşturucu veya etkileyici olarak bir yerden başlamak istiyorsanız, Triller en doğru TikTok alternatifi seçimi olabilir.

Triller Uygulamasını İndir


5. Funimate | TikTok’a Benzer Uygulamalar

Tiktok’a benzer uygulamalar listemizin bir diğer ismi Funimate. Sadece popüler bir platformda fark edilmek isteyen bir popülist değil, içerikleriyle üretim değerini yükseltmeye çalışan biriyseniz, Funimate mutlaka radarınızda olmalıdır. 

Uygulama, içeriğinizi profesyonel bir düzeye taşımak için anahtar kareler, bindirmeler veya geçişlerle özel animasyonlar ekleme yeteneği gibi yararlı özelliklerle harika bir video düzenleyici sunmaya odaklanmıştır. 

TikTok veya Instagram gibi sosyal odaklı topluluklardan uzak durmayı tercih ediyorsanız, elbette çalışmalarınızı destekleyici Funimate topluluğuyla paylaşabilirsiniz. Yine de, projenizi dünyaya göstermeye hazır olduğunuzda, Funimate uygulaması birden çok platformda paylaşmanıza olanak tanır. Medya yeniliği söz konusu olduğunda, Funimate ile sınır yok!

Funimate Uygulamasını İndir


6. Snapchat | TikTok Alternatifi

Snapchat, bir video oluşturma ve paylaşma uygulamasından daha fazlasıdır; platform, orta ila büyük ölçekli işletmeler için marka paylaşımı ve pazarlamayı mümkün kılarken TikTok, daha özel ürünler/markalar için doğru kitleye odaklanmak üzere filtreler ve hashtag’ler yoluyla içeriğin ayrılmasına yardımcı olur. Ancak Snapchat’te daha fazla kullanıcı olduğundan, Snapchat’i seçmek, markanıza daha fazla kullanıcı çekebileceğiniz anlamına gelir ve bu da onu yeni bir marka veya ürün oluşturmak için en iyi platform haline getirir. 

Ayrıca, içerik ve marka oluşturmaya yönelik sosyal medya pazarlama stratejisinin yanı sıra Snapchat, Snapchat hikaye özelliği ile kendi kısa video kataloğunuzu oluşturmak gibi kişisel kullanım için hala harika bir platformdur.

Snapchat İndir


7. Instagram Reels | TikTok Alternatifleri

Instagram şu anda en popüler sosyal medya platformlarından biridir, bu nedenle Instagram’ın marka sunumunu ve içerik oluşturmayı iyileştirmenin bir yolunu bulması şaşırtıcı değildir. Instagram’ın kendi kısa klip versiyonu olan Instagram Reels’in, daha fazla görüntüleme ve etkileşimi artırmaya dayalı algoritma tarafından tercih edildiği ortaya çıktı. Bu nedenle, sosyal keşifle ilgileniyorsanız, içeriğinizi her ay Instagram Reels aracılığıyla tanıtmaya çalışmalısınız.


8. Youtube Short | TikTok Benzeri Siteler

Çoğu kişi zaten YouTube’a aşinadır ve birçok kişinin mevcut bir YouTube kanalı olabilir. Yine de kanalınızın dışında, yalnızca 60 saniye veya daha kısa süren videoların yer aldığı yeni bir bölüm olan YouTube Shorts ile dolu kliplere ayrılmış bir tane oluşturabilirsiniz. 

Çoğu durumda, YouTube Shorts videoları farklı bir kitlenin ilgisini çeker ve bu markanızın büyümesine fayda sağlayabilir. Birincil platform olarak TikTok ve YouTube arasında karar veriyorsanız, bir içerik oluşturucu olarak büyümek için uzun vadeli planlarınız varsa YouTube’un yaşı, itibarı ve adil para kazanma uygulamaları onu zirvede tutmaya devam edecektir diyebiliriz.


9. Clapper | TikTok Benzeri Uygulamalar

TikTok benzeri siteler listemizdeki bir diğer isim olan Clapper, TikTok’tan ayrı bir kimliğe sahiptir ancak benzer özelliklere sahiptir. Bu uygulamanın ana odak noktası, içerik oluşturucuları birbirine bağlamaktır. Ayrıca Clapper’da sizinle benzer fikir ve görüşlere sahip tüm kişileri tek bir grupta toplayarak gruplar oluşturabilirsiniz. 

Canlı yayın özelliği, kullanıcıların “famship” yoluyla para kazanmasına olanak tanıyarak yeni içerik oluşturucuların daha ilginç içerikler oluşturmasına yardımcı olur. Birçok viral TikTok yıldızı, aslında diğer video oluşturucularla bağlantı kurmanın ve her iki platformda da içerik yayınlamanın bir yolu olarak Clapper’ı kullanıyor.

Clapper Uygulamasını İndir


10. Kwai | TikTok Alternatifleri

Kwai, TikTok’a bir başka mükemmel alternatiftir. Başlangıçta, kullanıcıların uygulamayı tanıtarak para kazanmalarına ve ödüller kazanmalarına izin verdiği için popülerlik kazandı. Bu uygulama, hareketli çıkartmalar, özel efektler, filtreler, metin ve düzenleme araçları gibi TikTok’a benzer harika özelliklere sahiptir. Kwai’de, 48 saat sonra kaybolan Instagram ve Snapchat gibi hikayeler de yayınlayabilirsiniz. Kwai ayrıca, içerik oluşturucuların hayranlarla etkileşim kurmak ve başkalarıyla işbirliği yapmak için kullandıkları, zengin özelliklere sahip bir DM sistemine sahiptir.

Kwai Uygulamasını İndir


11. Lomotif | TikTok Alternatifleri

En iyi TikTok alternatifleri listemizdeki bir diğer isim olan Lomotif, Android, iOS ve masaüstü cihazlar için modaya uygun bir video düzenleme uygulamasıdır. Kullanıcıların müzik filtreleri, metin, çıkartmalar ve efektlerle anları yakalamasına ve kısa videolar oluşturmasına olanak tanır. Kullanıcılar bir projeye birden fazla video ekleyebilir ve bunları kolayca zaman çizelgesine sürükleyip bırakabilir. Ayrıca, videolarınızın her zaman göz alıcı olmasını sağlamak için resim içinde resim efektini kullanabilirsiniz.

Lomotif Uygulamasını İndir


12. Video Star | En İyi TikTok Alternatifleri

Tiktok benzeri sitelerden bir diğeri olan Video Star, şarkılar ve videoları başkalarıyla anında paylaşmanıza olanak tanır! Video Star ile çok fazla seçeneğiniz var – ağır çekim, ters efektler, yeşil ekran. Bir profesyonel gibi düzenleyebilir ve sahip olduklarınızı eğlence dolu bir şeye dönüştürebilirsiniz! Video Star, Tiktok alternatifleriyle dolu bir dünyada üstün performansı ve üst düzey müşteri memnuniyeti ile ön plana çıkmıştır. Hem iOS hem de Android’de kullanılabilen platform ücretsizdir.

VideoStar Uygulamasını İndir


13. Playsee | TikTok Benzeri Uygulamalar

Dünyayı keşfetmek istiyorsunuz ama bunu yapacak vaktiniz veya paranız mı yok? Yoksa barlar ve restoranlar da dahil olmak üzere bölgenizdeki ziyaret edilebilecek en iyi yerleri mi keşfetmek istiyorsunuz Playsee bunun için harika bir TikTok alternatifidir. TikTok gibi kısa videolara odaklanır. Playsee’de insanları şehrinizde sanal bir tura çıkarabilirsiniz. Veya insanlara gün batımını izlemek için güzel bir yer gösterebilir ve hatta parkta günlük yürüyüşünüzü videoya çekebilirsiniz.

Playsee, dünyadaki rastgele yerleri keşfetmenize veya bölgenizde insanların ne yaptığını bulmanıza olanak tanıyan bir harita keşif özelliğine sahiptir. Hashtag’e göre de arama yapabilirsiniz – hashtag’ler yerel veya genel konular hakkında olabilir.

PlaySee Uygulamasını İndir


Bu listedeki TikTok alternatifi uygulamalar, bölgeden bağımsız olarak iOS ve Android’de mevcuttur. Özellik açısından bunları birbirinden ayıran küçük farklılıklar dışında hepsi oldukça benzerdir. Her bir TikTok benzeri uygulamayı ayrı ayrı test edebilir sizin için en uygun olanları rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu