FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

En İyi WooCommerce Barkod ve QR Kod Eklentileri

WooCommerce barkod ve QR kod eklentileri, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm önemli özellikleri içerir ve bu eklentiler sayesinde daha verimli müşteri deneyimi yaşatabilirsiniz. WordPress ekosisteminde, WooCommerce mağazanıza barkod ve QR kod entegre etmenize yardımcı olacak birçok eklenti mevcut. Bu yazıda, en iyi WooCommerce barkod ve QR kod eklentilerinden bazılarını sizin için listeledik.

1. Order Barcodes for WooCommerce

Order Barcodes for WooCommerce, web sitenize barkod veya QR kodları ekleyebileceğiniz premium eklentilerdendir. Bu eklenti ile Barkod veya QR kodları mevcut siparişlerin yanı sıra yeni siparişlerinize de ekleyebilirsiniz.

Eklenti, mağazaya dahil olan tüm siparişler ve sipariş e-postaları için otomatik olarak yeni barkodlar oluşturur. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz 7 farklı barkod türü sunar. Bunlar kod 11, kod 28, kod 39, kod 49, kod 93, kod 128 ve QR kodudur.

Bu eklenti ayrıca Kolay Tarama formunu ve QR Mobil Dostu formunu da içerir. Bu nedenle, bu eklenti tarafından oluşturulan barkodlar ve QR kodları, masaüstü cihazlarda olduğu kadar mobil cihazlarda da çok iyi çalışır. Mağazanın tüm siparişleri için otomatik barkod oluştur, ayrıca barkodları görüntülemek için kısa kod seçenekleri mevcuttur.

2. QR Codes & Barcode Generator Label Printing Plugin

QR Codes & Barcode Generator Label Printing Plugin, WooCommerce sitenizde QR kodlar ve barkodlar oluşturup yazdırmanıza olanak tanır. Basılı etiket, mağaza sahibinin ve müşterilerin rahatlığı için SKU numarasını, fiyatını ve ürünün adını da içerir. Ayrıca, gerekirse buna özel metin ve veri bile ekleyebilirsiniz.

Eklenti, online mağazanız için ürün varyasyonunu da destekler. Böylece web sitenizin barkodlarını ve QR kodlarını kolayca yönetebilir ve değişken ürünlere ekleyebilirsiniz. Ayrıca, sadece bir QR kod taraması ile ürün miktarını artırabilir veya azaltabilirsiniz. Üstelik her etikete özel alanlar eklenebilir ve üzerlerindeki para birimi simgeleri gerektiğinde değiştirilebilir.

3. YITH | WooCommerce Barkod ve QR Kod Eklentisi

YITH eklentisi, WordPress sitenize barkod ve QR kodları eklemek için kullanılabilecek en popüler premium eklentilerden biridir. Ürünleriniz için kolayca kendi QR kodlarınızı oluşturabilir ve online mağazanıza ekleyebilirsiniz.

Eklenti ayrıca bir ürün için oluşturulacak bir barkod veya bir QR kodu arasında seçim yapmanızı sağlar. Ve barkodları oluşturmak istiyorsanız, bunları tüm ürünleriniz için tek tıklama ile oluşturmayı da seçebilirsiniz. Ayrıca barkodları ürün sayfasında veya sipariş e-postalarında da gösterebilirsiniz.

4. Payment QR WooCommerce

Payment QR WooCommerce, müşterilerinizin doğrudan bir QR kodundan ödeme yapmasına olanak tanıyan ücretsiz bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanırsanız, üçüncü taraf ödeme hizmetlerinden herhangi birine ek komisyon ödemeniz gerekmez. Tasarruf ettiğiniz bu komisyonlar, web sitenizi geliştirmek için diğer alanlarda da kullanılabilir.

Ayrıca, bu eklentiyi kullandığınızda, gerekli ödeme detaylarını doğrudan kanıt olarak siparişlere ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde, QR ödeme yöntemini seçtiğinizde ödeme sayfasına uygulama simgesi de eklenebilir. Son olarak, müşteriler için ödeme tutarına da bir limit tanımlayabilirsiniz.

5. QR Code Woocommerce

QR Code Woocommerce, WordPress deposundan indirip kullanabileceğiniz ücretsiz bir QR kod eklentisidir. Bu eklentiyi kullanarak WooCommerce ürünleriniz için kolayca QR kodları oluşturabilir ve yazdırabilirsiniz. Hem basit hem de değişken ürünlerle çalışır. PDF yazdırmayı desteklediğinden pazarlama materyallerini, ürün QR kodlarıyla birlikte yazdırabilirsiniz.

6. Product Barcode Generator

Product barcode generator, WooCommerse mağazanız için kullanabileceğiniz ücretsiz bir barkod eklentisidir. Bu eklentinin en faydalı özelliği, otomatik oluşturma ve görüntüleme işlevidir. Ayrıca kolayca özelleştirilebilir. Eklenti her tür öğeyi destekler ve işlemden önce canlı bir önizleme önerir.

Şu anda eklentinin ücretsiz sürümü CODE128 (Auto), UPC(A), EAN-13 ve EAN-8 formatlarını desteklemektedir. Eklentinin en iyi yanı ürün başlıklarını ve baskı tipografisini, konumunu, hizalamasını ve renklerini özelleştirmekte özgür olmanızdır.


Bunlar, sizin için seçtiğimiz en iyi WooCommerce barkod ve QR kod eklentilerinden bazılarıdır. Ancak aralarından seçim yapmadan önce, mevcut bütçeyle birlikte ihtiyaçlarınızın neler olduğu konusunda net olmalısınız.

Barkod ve QR Kod Eklentisi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WooCommerce mağazanız için bir QR kod ve barkod eklentisi kullanmaya başlamadan önce kontrol etmeniz gereken bazı kriterler şunlardır:

  • Kullanım kolaylığı
  • Özelleştirme seçeneklerinin olması
  • Çoklu Dil Desteği
  • Çoklu Para Birimi ve Ödeme Seçenekleri
  • Hızlı ve çözüm odaklı müşteri desteği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu