FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

En İyi 18 WordPress Canlı Destek Eklentisi

Web sitenize canlı sohbet ve canlı destek işlevselliği eklemek istiyorsanız, bunu kolaylıkla yapmanıza yardımcı olabilecek birçok WordPress canlı destek eklentisi mevcut. Bu yazıda, ihtiyaçlarınıza uygun çözümü bulmanıza yardımcı olacak en iyi WordPress canlı destek eklentilerini listeledik.

Canlı destek eklentileri, müşterilerinizle bağlantı kurmanın ve sorunlarını gecikmeden çözmenin en kolay, en hızlı ve en verimli yoludur.

Canlı sohbet eklentileri, işletmeniz ve müşterileriniz için birçok fayda sağlar. Bunlardan bazıları:

 • Müşteriler için anlık çözümler
 • Kullanıcı verilerinden içgörü elde etme yeteneği
 • Müşteri memnuniyetini artıran kişiselleştirilmiş deneyim
 • Müşteri elde tutma oranını artırmak
 • Potansiyel müşterileri gerçek müşterilere dönüştürme
 • Müşterilerle artan etkileşim ve daha fazla satış…

Tüm bu avantajlardan ve daha fazlasından faydalanmak için bir WordPress canlı destek eklentisi kullanmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

En İyi WordPress Canlı Destek Eklentileri

Canlı sohbetin telefon veya e-posta destek sistemine göre birçok avantajı vardır; anında ve gerçek zamanlı destek gibi. Canlı destek eklentisi, bir müşterinin belirli sorularını yanıtlamaya ve dönüşüm şansını artırmaya yardımcı olan; müşteri ve diğer ziyaretçilerde güven duygusu oluşturmak için etkili bir araçtır.

Aşağıdaki en iyi 18 WordPress canlı sohbet eklentisi ile herhangi bir teknik beceri gerekmeksizin web sitenize canlı sohbet işlevi ekleyebilirsiniz. Bu eklentilerden bazıları ücretsiz bazıları da ücretli. Size en uygun olanları inceleyip değerlendirebilirsiniz.

1. Live Chat Unlimited | WordPress Canlı Destek Eklentisi

Live Chat Unlimited eklentisi önerebileceğimiz bir diğer en iyi WordPress canlı destek eklentisidir. Sohbetler tamamen WordPress kontrol panelinden yönetilir. Sohbet kutuları basit ama etkilidir ve özelleştirebileceğiniz iki renk vardır.

Herhangi bir zamanda sınırsız sayıda konuşmayı yönetebilirsiniz; müşterilerinize doğrudan web sitesinden daha hızlı destek sunabilirsiniz; tüm operatörler çevrimdışıysa, sohbet kutusu, ziyaretçilerin sorularını doğrudan e-posta ile gönderebilmeleri için bir iletişim formu ile değiştirilir.

Sınırsız web sitelerine kurulum için bu çoklu lisans sürümü, çok dilli destek için WPML ve Polylang eklentileriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Tek bir sitesi için canlı sohbet eklentisi almayı düşünüyorsanız, çoklu site sürümü yerine Live Chat Complete adlı tek lisans sürümünü tercih edebilirsiniz.

2. All in One Support Button | Hepsi Bir Arada Canlı Sohbet Eklentisi

All in One Support Button, sitenizin her sayfasında görüntülenir ve istediğiniz kadar iletişim yöntemi sağlar. Sitenizin  masaüstü ve mobil sürümlerinde hangi iletişim yöntemlerinin görüntüleneceğini ayrı ayrı seçebilirsiniz. Bu şekilde, masaüstü sürümü için bir bağlantı ve mobil için farklı bir bağlantı ayarlayabilirsiniz.

Desteklenen sosyal iletişim kanalları arasında Facebook Müşteri Sohbeti, WhatsApp, Zendesk sohbeti, VK sohbeti, Skype, Slack, Viber, Telegram, e-posta ve çok daha fazlası bulunmaktadır.

Sınırsız özelleştirme seçenekleri sunan bu canlı destek eklentisi ile müşteri iletişim deneyiminizi en üst düzeye çıkarabilir, etkileşim oranını ve müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz. Canlı sohbet için kullanabileceğiniz en iyi eklentiler arasındadır.

3. WhizzChat Eklentisi

WhizzChat, dizin listeleme web siteleri, sosyal ağ siteleri, aktif çevrimiçi topluluklar vb. için mükemmel olan çok amaçlı bir canlı sohbet eklentisidir. Kullanıcıların birbirleriyle sohbet ettiği ve dosya, resim vb. paylaştığı çevrimiçi topluluklarda iletişim için gerekli tüm özelliklere sahiptir.

Ayrıca, kullanıcıların yönetici veya destekle iletişim kurmasını kolaylaştıran müşteri hizmetleri canlı sohbet özelliklerine de sahiptir.

Herhangi bir kodlama veya teknik bilgi gerektirmeden dakikalar içinde chatbot veya akıllı sanal asistanlar oluşturmak için kullanabileceğiniz bir eklenti arıyorsanız, Maxbot: Chatbot Builder tam size göre!

Farklı mantık blokları oluşturmak ve bunları ilgili tetikleyicilere bağlamak bu eklentiyle basittir. Herhangi bir harici API kullanmanıza gerek yok ve diğer hizmetlere bağlı değildir. İyi ölçeklenir ve bir seferde yüzlerce konuşmanın üstesinden gelebilir. Bu araç, müşterilerin ilgisini çekecek ve sohbete devam etmek için meraklarını artıracak insan benzeri bir bot oluşturmanıza olanak tanır.

5. HubSpot Çok Yönlü WordPress Chat Eklentisi (Ücretsiz ve Ücretli sürüm)

HubSpot, canlı sohbet dahil formlar ve açılır pencereler, CRM ve iletişim yönetimi, e-posta pazarlaması, pazarlama otomasyonu, raporlar ve analizler gibi işlevler içeren çok yönlü bir eklentidir.

Eklenti, sitenize 7/24 çalışan sohbet robotları eklemenize de izin verir. Bu sayede, desteğinizin bir kısmını otomatik hale getirebilirsiniz. Kurulumu basit ve oldukça kullanışlı olan bu eklentinin hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri mevcuttur.

 • Ücretsiz sürüm özellikleri: Canlı sohbet, çekici formlar, duyarlı e-posta bültenleri, pop-up’lar, kusursuz entegrasyonlar ve daha fazlası…
 • Ücretli sürüm özellikleri: Blog oluşturma, açılış sayfaları, arama motoru optimizasyonu (SEO), ekip e-postası, yeniden hedefleme, müşteri adayı puanlama, botlar, e-posta planlaması, NPS anketleri, harekete geçirici mesajlar (CTA) gibi daha gelişmiş işlevsellikler. HubSpot’un ücretsiz ve ücretli katmanlarında sunulan özelliklerin eksiksiz bir listesini ve fiyatlandırma planlarını görmek için BURAYA tıklayın.

6. WoowBot: WooCommerce için ChatBot

WoowBot gibi bir canlı sohbet botu, müşterilere ürün arama, sipariş durumu, destek ve daha pek çok konuda yardımcı olabilir.

WooWBot, WooCommerce mağazaları için harika bir Sohbet Robotudur. Tak ve çalıştır işlevi ile WoowBot’un kurulumu ve yapılandırması oldukça kolaydır. Bu ChatBot’u herhangi bir dilde kolay ve hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Dialogflow entegrasyonu sayesinde müşteriler Bot ile akıcı bir şekilde sohbet edebilir.

Bu sohbet robotu, alışveriş yapanların doğrudan sohbet penceresinden ürün aramasına ve alışveriş sepetine eklemesine olanak tanıyan NLP ile entegre edilmiştir.

Müşterilerin gerçek bir insanla konuşmak istemesi ihtimaline karşı WoowBot’u Facebook Messenger, WhatsApp, Viber, Skype ve daha fazlasıyla entegre etme seçeneğiniz var. WoowBot ayrıca, analiz edip bilinçli kararlar verebilmeniz için mağazanızdaki dönüşüm verilerini ve terk edilmiş sepetler gibi diğer bilgileri de depolar.

7. Support Board | WordPress Canlı Sohbet Eklentisi

Support Board, kolay bir kurulum süreci ve tüm verileri kendi sunucunuzda depolayan bir WordPress canlı sohbet eklentisidir. Doğrudan WordPress panonuzdan sohbet edebilirsiniz veya Slack’den yanıt verebilmeniz için bir Slack entegrasyonu vardır. Ayrıca, işleri otomatikleştirmek istiyorsanız, bir Dialogflow entegrasyonu kullanarak sohbet robotları da oluşturabilirsiniz.

Support Board, müşterilerinizin yapay zeka temelli botlar ve en çok kullanılan platformlarla entegre bir sohbet sistemi ile iletişimini otomatikleştirmenize yardımcı olan en iyi canlı destek eklentilerinden biridir.

8. Tawk.To LiveChat | WordPress Canlı Destek Eklentisi (Ücretsiz)

Tawk.To LiveChat dünyanın en popüler ücretsiz canlı sohbet eklentileri arasındadır. Pahalı araçlara rakip olabilecek oldukça iyi özelliklere sahiptir. Özellikle ücretsiz bir canlı sohbet eklentisi arıyorsanız, Tawk.To LiveChat kesinlikle en iyi seçeneklerden biridir diyebiliriz.

Bazı özellikleri:

 • Yerleşik bilet desteği
 • Hazır yanıtlar
 • Ziyaretçilerle proaktif olarak sohbet etmenizi sağlayan otomatik tetikleyiciler
 • Dosya yüklemeleri
 • Sınırsız sohbet geçmişi
 • Ayrıntılı analiz
 • 27 farklı dili destekleme
 • İster masaüstü ister mobil cihazlarda, her yerden ziyaretçilerle etkileşim kurabilme
 • Renkleri, içeriği, kenarlık yarıçapını, konumu vb. özelleştirebilme
 • WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir
 • Gelişmiş özellikler dahil tüm işlevler tamamen ücretsiz
 • Ücretsiz olmasına rağmen 7/24 destek (hem canlı sohbet hem de e-posta ile)…

9. Zendesk Chat Canlı Sohbet Eklentisi

Zendesk Chat ile birden fazla canlı sohbeti tek bir kontrol paneli üzerinden yönetebilirsiniz. Canlı sohbet widget’ı özelleştirilebilir ve ziyaretçilerin mobil cihaz aracılığıyla temsilcilerle konuşabilmesi için mobil işlevler ekleyebilirsiniz.

Eklenti, canlı sohbet yoluyla ulaşan ziyaretçiler tarafından belirli koşullar karşılandığında eylemleri otomatikleştirmenizi sağlayan tetikleyicilere sahiptir. Müşterileriniz hakkında bilgi ekleyebilir, iş akışı yönlendirmesini iyileştirebilir ve spam isteklerini de işleyebilirsiniz.

Zendesk Chat, temel işlevler ve bir aracı sunan sınırlı bir ücretsiz plana sahiptir. Ancak, ücretsiz planda aynı anda yalnızca bir sohbete devam edebilirsiniz. Küçük işletmeler ve düşük trafiği olanlar için ücretsiz sürüm yeterlidir fakat yetersiz geldiği noktada hesabınızı yükseltebilirsiniz.

10. LiveChat | WordPress Canlı Sohbet Eklentisi

LiveChat canlı sohbet eklentisi, son derece kullanışlı ve mükemmel arayüzüyle zengin özelliklere sahip bir premium canlı sohbet hizmetidir.

LiveChat ücretsiz bir plan sunmuyor fakat 14 günlük ücretsiz deneme süresine sahiptir (bunun için kredi kartı da gerekmez). Böylece satın alıp almayacağınıza karar vermek için deneme sürecinde eklentiyi test edebilirsiniz.

Bazı öne çıkan özellikleri şunlardır:

 • Müşterilerle doğrudan iletişime geçebilirsiniz (sizinle iletişim kurmalarını beklemeniz gerekmez).
 • Sohbet penceresini özelleştirebilirsiniz.
 • Her müşteri etkileşimi, kişinin ne kadar süredir beklediğini gösteren renkli dairelerle işaretlenir.
 • Birden fazla sitedeki LiveChat konuşmalarını tek bir panodan kontrol edebilirsiniz.
 • Önceki sohbetlerin tam geçmişini alırsınız.
 • Görüşmeden sonra müşterileriniz geri bildirim bırakabilir ve temsilcinizle olan deneyimlerini derecelendirebilir.
 • Sohbet kutusunun içine yerleştirilmiş paylaşma düğmeleri sayesinde sosyal medyada da sizi duyurabilirler.
 • Tüm büyük platformlarda web uygulaması veya mobil / masaüstü uygulamaları aracılığıyla sohbet edebilirsiniz.
 • Dosya paylaşımı, Ziyaretçi takibi / analizi
 • Müşterileri adıyla selamlamanıza olanak tanıyan kişiselleştirme
 • Yerleşik bilet desteği
 • Satış izleyici dahil e-ticaret odaklı özellikler
 • Birden fazla sohbet oturumunu aynı anda yöneterek ve SSS’ler için hazır yanıtlar kullanarak olabildiğince verimli çalışır.

11. Tidio Ücretsiz Canlı Sohbet Eklentisi (Ücretsiz)

En iyi ücretsiz WordPress canlı sohbet eklentisi arıyorsanız, Tidio eklentisine de mutlaka göz atmalısınız! Hem ön uç hem de arka uç için harika bir modern stil ve süper kolay bir kurulum sürecine sahiptir.

Sunduğu bazı özellikler:

 • Kontrol paneli ve sohbet kutusu için harika tasarım
 • Web kontrol panelinden veya mobil uygulamalardan sohbet imkanı
 • Sohbet kutusu renklerini özelleştirme
 • Hazır yanıtlar, Chatbot işlevi
 • Facebook Messenger sohbetlerini aynı noktaya entegre etme
 • Ziyaretçi etiketleme, Analitik
 • Görüşme derecelendirmeleri ve geri bildirimler…

Tidio, üç sohbet operatörü ve ayda 500 e-posta dahil olmak üzere özelliklerinin çoğunu ücretsiz olarak sunuyor. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ücretli planlar ayda 10 dolardan başlıyor.

12. Userlike | Ücretsiz WordPress Live Chat Eklentisi

Userlike, müşterilerle doğrudan web sitenizden ve Facebook Messenger, WhatsApp, SMS gibi çeşitli popüler mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla sohbet etmenize olanak tanıyan ücretsiz bir WordPress canlı sohbet eklentisidir.

Çevrimdışı olsanız bile, müşteriler size bir mesaj bırakabilir ve tekrar çevrimiçi olduğunuzda yanıt verebilirsiniz. Userlike’ın ücretsiz planı, kullanıcılara sınırsız konuşma ve küçük bir ekipte verimli destek için ihtiyaç duyulan temel özellikler sunar.

Userlike ayrıca, web sitenizde belirli bir süredir bulunan müşterilere dostça mesaj gönderen proaktif sohbet özellikleriyle potansiyel müşterileri yakalamaya yardımcı olur. 7 farklı dili destekler ve otomatik çeviri entegrasyonu sayesinde dünyanın her yerinden insanlarla kolaylıkla sohbet edebilirsiniz.

13. Floating Chat Widget-Chaty | WordPress Canlı Destek Eklentisi Ücretsiz

Chaty, 19 farklı sohbet kanalını destekleyen çok amaçlı ücretsiz bir WordPress canlı sohbet eklentisidir. Facebook, Instagram, Twitter, SMS, Skype, Viber ve çok daha fazlasını destekler. Bir dizi özellik ve işlevle, web sitenizde hızlı bir şekilde canlı sohbet sunabilirsiniz.

Yedi farklı renk, dört farklı düğme tasarımı, sohbet kanalına iki farklı tıklama gösterme seçeneği, dikkat efektleri ve görüntü tetikleyicileri, Chaty’nin sunduğu olanaklardan sadece bazılarıdır. En iyi özelliklerinin çoğu ücretli plana dahil olsa da, ücretsiz plan da oldukça iyi özellikler sunuyor.

14. Wise Chat | WordPress Sosyal Ağ Chat Eklentisi (Ücretsiz+Pro)

Wise Chat, sosyal ağlara odaklanan ve gerçek zamanlı sohbet özelliğini kullanarak kullanıcı katılımını artıran bir WordPress canlı sohbet eklentisidir. Kurulumu kolaydır. Aynı sayfada çalışan birkaç sohbete ve birkaç sohbet odasına sahip olabilirsiniz. Ziyaretçiler bu özel sohbet odalarına mesaj gönderebilir.

Bazı sohbet odaları, şifreleri zorunlu kılarak özel sohbet odalarına dönüştürülebilir. Sohbetinizi biçimlendirmek için üç basit tema mevcuttur ve eklentiyi istediğiniz şekilde yapılandırabileceğiniz ayarlar da vardır. Ziyaretçiler anonim olmayı veya özel bir adla oturum açmayı seçebilirler. Adlarını değiştirme veya mesajların ürettiği sesleri sessize alma seçenekleri vardır.

Dilerseniz, bir kullanıcının girebileceği sohbet odası sayısını sınırlayın. Masaüstü bildirimleri, yeni kullanıcılar için ve belirli bir gün sayısının ötesinde mesajların otomatik olarak temizlenmesi için ayarlanabilir. Eklenti, Twitter hashtag’lerini algılar ve bunları bağlantılara dönüştürür ve mesajları tek bir sohbet odasından bir CSV dosyasına yedekleyebilir.

Profesyonel özellikler arasında avatarlar, sohbetin Facebook benzeri modda görüntülenmesi, BuddyPress entegrasyonu ve çoklu site desteği bulunur. Ziyaretçiler sosyal hesapları kullanarak giriş yapabilir ve özel bir görüşmede birbirleriyle sohbet edebilirler.

15. EngageBay Live Chat | Ücretsiz Canlı Destek Eklentisi

EngageBay WordPress canlı destek eklentisi ile, web sitenize hızlı ve kolay bir şekilde canlı sohbet desteği ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler ve müşterilerle anında iletişime izin verir ve sorunlarının hızlı bir şekilde çözülmesini sağlar.

Tamamen ücretsiz olan bu eklenti sayesinde her müşteriye kişiselleştirilmiş bire bir canlı destek sunarak, satışlarınızı artırabilir ve daha güçlü müşteri ilişkileri kurabilirsiniz.

16. Smartsupp Live Chat | Ücretsiz Canlı Sohbet Eklentisi

Smartsupp eklentisi en popüler canlı sohbet çözümlerinden biridir. Ziyaretçilerinizle kişisel bir sohbet başlatabilir, otomatik mesajlar kullanarak onlarla etkileşime geçebilir ve onları mutlu müşterilere dönüştürebilirsiniz. Müşteri hizmetleri kalitenizi ayrıntılı istatistiklerle ölçebilir, ziyaretçi kaydı sayesinde müşteri davranışını daha iyi anlayabilirsiniz.

17. NinjaTeam Facebook Messenger | WordPress Canlı Sohbet ve Destek Eklentisi

WordPress canlı sohbet eklentileri listemizdeki bir diğer eklenti NinjaTeam eklentisidir. Bu eklenti, Facebook Messenger deneyimini doğrudan web sitenize entegre etmenizi sağlar. Messenger sohbet eklentisi, müşteri ile işletmeniz arasındaki en son sohbet geçmişini otomatik olarak yükler, böylece web sayfanızdan ayrıldıktan sonra bile sohbete devam edebilirsiniz.


18. JivoChat | Canlı Destek ve Çok Yönlü CRM Sistemi

JivoChat canlı destek sistemi, bir eklentiden ziyade geniş kapsamlı bir CRM platformunun bileşenidir. Bu sistem WordPress siteniz için sadece canlı destek sunmaz, aynı zamanda telefon, e-posta ve sosyal medya desteği için iletişim yeteneklerine sahiptir, böylece tüm konuşmaları tek bir araçtan yönetebilirsiniz. Bu sistem ile Facebook Messenger, WhatsApp, Apple Business Chat, Telegram, e-posta ve hatta telefonunuz aracılığıyla müşterilerinizle iletişim kurabilirsiniz. Ücretli sürümü çok fazla ekstra özellik içerir, fakat sınırlı ücretsiz sürümü de küçük işletmeler için kullanışlıdır.

>> JivoChat Canlı Destek Sistemi ile Rakipleri Geride Bırakın↗


Gördüğünüz gibi, çok çeşitli WordPress canlı sohbet eklentileri mevcut. Aradığınızı bulamadıysanız ve daha fazla seçenek görmek isterseniz, CodeCanyon’da bulunan onlarca diğer premium canlı sohbet eklentilerine de göz atabilirsiniz. Ayrıca WordPress Siteye WhatsApp Butonu Nasıl Eklenir? başlıklı listemiz de ilginizi çekebilir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu