FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

WordPress Filigran Eklentileri: En İyi 10 Watermark Eklentisi

WordPress filigran eklentileri (watermark plugins), web sitenizdeki görsellere otomatik veya manuel olarak özelleştirilmiş filigranlar eklemenize olanak tanır.  Bu işlem, görsellerinizi koruma altına almanın etkili bir yoludur. Ayrıca, filigran eklentileri, görsellerinizin daha profesyonel görünmesini sağlar. Bu makalede, en iyi ücretli ve ücretsiz 10 WordPress filigran eklentisini listeledik…

WordPress ve WooCommerce için En İyi Filigran Eklentileri

WordPress, filigran ekleme özelliğini varsayılan olarak desteklemez, ancak filigran eklentileri ile bu işlemi kolayca halledebilirsiniz. WordPress filigran eklentileri, görsel yükleme ve düzenleme işlemlerini otomatikleştirir.

Ayrıca, filigran eklentileri genellikle çeşitli filigran tasarımları ve yazı tipleri sunar, böylece filigranınızı kişiselleştirebilirsiniz.

İşte, ücretli ve ücretsiz en iyi 10 WordPress filigran eklentisi:

  1. WooCommerce Product Image Watermar (Ücretli): Görsellerinize filigran eklemek için kullanabileceğiniz en iyi ücretli filigran eklentilerinden biridir. Bu eklentinin en harika özelliklerinden biri, filigran eklemeyi yalnızca belirli ürünlere veya tüm kategorilere kısıtlamak için kurallar oluşturabilmenizdir. Ayrıca, çeşitli resim türlerine (ürün resimleri ve pop-up’lar, katalog küçük resimleri vb.) otomatik olarak filigran ekleyebilirsiniz. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.
  2. WordPress için Toplu Filigran Eklentisi (Ücretli): Son derece özelleştirilebilir en iyi wp filigran eklentilerindendir. Kurulumu ve kullanımı çok basittir. Metin ve görsel tabanlı filigranlar ekleyebilir, görüntüsü kalitesi, boyutu, rengi vb. ayarlayabilirsiniz. Ayrıca filigranı sadece bazı IP’ler için etkinleştirmeyi seçebilirsiniz. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.
  3. SUMO WooCommerce Ürün Resmi Filigranı (Ücretli): Ürün Resimleri için Metin/Resim filigranı eklemenizi sağlayan bir WooCommerce Eklentisidir. Ürünlere/Kategorilere göre Dahil Et/Hariç Tut ile de filigran uygulayabilirsiniz. Basit ve Değişken Ürünleri Destekler. Filigran için görüntüleri seçmek üzere çoklu kurallar ayarlayabilirsiniz. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.
  4. Akıllı İçerik Koruyucu (Ücretli): İçeriklerinizi koruyacak birçok önemli özellikle birlikte, görsellerinize filigran eklemenize de yardımcı olacak harika bir eklentidir. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.
  5. Image Watermark (Ücretsiz): Resimlere manuel veya otomatik olarak filigran eklemenize yardımcı olan ücretsiz bir WordPress filigran eklentisidir. Ayrıca, daha önce yüklenen resimleri toplu olarak filigranlamak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.
  6. WP Photo Album Plus (Ücretsiz): Bir diğer WordPress Filigran Eklentisi önerimiz, WP Photo Album Plus’tır. Bu eklentinin asıl amacı WordPress sitenize fotoğraf albümleri eklemektir. Bununla birlikte, görüntü ve metin tabanlı filigranlar eklemek için çok yönlü araçlar da içerir. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.
  7. Ultimate Watermark (Ücretsiz): Eklenti, medya kitaplığınıza yüklediğiniz yeni görüntüleri otomatik olarak filigranlarken, mevcut olanlara toplu olarak filigran eklemenize de olanak tanır. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.
  8. Customizable WordPress Gallery Plugin (Ücretsiz): Bu WordPress Filigran Eklentisi ile sitenizde çarpıcı galeriler oluşturabilir ve fotoğraflara filigranları kolayca ekleyebilirsiniz. Filigranı ayarladıktan sonra, bu özellik sitenize yüklediğiniz tüm resimlere otomatik olarak uygulanır. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.
  9. Product Watermark for WooCommerce (Ücretsiz): Ürün görsellerini filigran ile korumak isteyenler için en iyi WooCommerce filigran eklentilerindendir. Bu eklenti, birkaç basit adımda ürün resimlerine özel filigranlar uygulamanıza yardımcı olur. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.
  10. Envira Photo Gallery (Ücretsiz): Bu eklenti, diğer özellikleriyle birlikte bir WordPress galerisini yönetmeyi ve görsellere filigran yerleştirmeyi kolaylaştırır. Böylece resimlerinizi hırsızlığa karşı koruyabilirsiniz. Tüm özelliklerini incelemek için TIKLAYIN.

Filigran nedir?

Filigran, çalınmasını veya izinsiz kullanılmasını önlemek için belge, resim ve videolarınıza metin veya logo ekleyerek telif hakkı almanın harika bir yoludur.

Filigran, asırlardır kullanılan bir tekniktir ve geleneksel olarak kağıdı ıslatarak yapılırdı. Bu nedenle filigran (suyolu) adını almıştır. Geleneksel filigranlar, yalnızca kağıt ışığa tutulduğunda veya ıslakken görülebiliyordu. Bunun en iyi örneklerinden biri banknottur -ışığa tuttuğunuzda kağıda gömülü bir desen göreceksiniz; işte bu bir filigrandır!

Dijital filigran ise, dijital araçlar kullanılarak yapılabilir ve bir görüntünün üzerinde yarı saydam harfler veya logolar olarak eklenebilir. Filigran, görüntünün size ait olduğu ve izniniz olmadan kimsenin kullanamayacağını belirtmenin en etkili yollarından biridir.

Filigranlar ne işe yarar?

Genellikle görsel sanatçılar, fotoğrafçılar ve grafik tasarımcılar çalışmalarını sergilemek için dijital ortamlar kullanırlar (web siteleri gibi). Ancak, izinsiz kullanılma sebebiyle, özel çalışmaları internette sergilemek her zaman güvenli olmayabilir. Bu nedenle görsel içeriğinize filigran eklemek önemlidir.

Filigranlar, resimlerinizin ve belgelerinizin telif hakkını almak gibi harika bir amaca hizmet eder. Bununla birlikte, resimlerinize filigran yerleştirerek insanların hırsızlık yapmasını tamamen engelleyemezsiniz, ancak filigranınızı kolayca kaldırılamayacak biçimde stratejik olarak yerleştirirseniz, bu insanların işlerini zorlaştırabilirsiniz.


Görsel içeriklerinize filigran eklemenin en iyi ve en hızlı yolu bir filigran eklentisi kullanmaktır. Piyasada birçok seçenek mevcut olsa da, yukarıda aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi WordPress filigran eklentilerini listeledik. Faydalı olacağını umuyoruz. Daha önce kullanıp memnun kaldığınız farklı bir WordPress filigran eklentisi varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın!

Daha fazla eklenti için WordPress Eklentileri kategorimize göz atabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu