FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

WordPress Lazy Load Özelliğini Devre Dışı Bırakma

WordPress 5.5 sürümüyle birlikte tüm WP sitelere lazy loading yani tembel yükleme özelliği varsayılan olarak eklendi. Ancak, bu özelliği kullanmak istemeyen ya da WP Rocket gibi eklentiler yardımıyla kontrollü olarak kullanmak isteyenler, varsayılan olarak etkin olan lazy load özelliğini devre dışı bırakmak isteyebilir.

WordPress tembel yüklemeyi devre dışı bırakmak için aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına eklemeniz yeterli olacaktır:

// Disable WordPress Lazy Load
add_filter( 'wp_lazy_loading_enabled', '__return_false' );

Kodu eklemek için Code Snippets gibi bir eklenti ya da alt tema (child theme) kullanmanızı öneririz. Böylece tema değişikliği yaptığınızda ya da temanızı güncellediğinizde kodu tekrar eklemeniz gerekmez.

Alt temanızı kullanacaksanız, child theme functions.php dosyanızın sonuna yukarıdaki kodu ekleyip değişiklikleri kaydedin.

Code Snippets eklentisi ile WordPress lazy load özelliğini devre dışı bırakmak için aşağıdaki yolu izleyin:

  • WordPress kontrol panelinizde Eklentiler bölümüne gidin. Yeni Ekle‘yi seçin ve arama kutusuna Code Snippets yazı.
  • Eklentiyi kurun ve etkinleştirin.
Code Snippets
  • Eklentiye gidin ve Yeni snippet Ekle‘yi seçin. Editör kutusuna, aşağıdaki görseldeki gibi PHP kodunu ekleyin:
Code Snippets Eklentisi ile WordPress Lazy Load Devre Dışı Bırakma Kodunu Ekleme
  • Kodu ekledikten sonra Değişiklikleri Kaydet ve Etkinleştir‘i tıklayın. Böylece , varsayılan olarak yüklü olan WordPress lazy load özelliğini devre dışı bırakmış olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu