FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

WordPress Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası Çözümü

WordPress tema yüklerken karşılaşabileceğiniz en yaygın sorunlardan biri, tema style.css dosyasının eksik olduğunu bildiren bir hata mesajı almanızdır. Bu bildirim genellikle aşağıdakiler gibidir:

 • Paket yüklenemedi. Temada style.css stil sayfası eksik.
 • Tema style.css stil dosyası içermiyor. Tema kurulumu başarısız oldu.
 • Tema stil dosyası yok.
 • Aşağıdaki tema yüklü, ancak stil sayfası eksik.
 • Package could not be installed. The theme is missing the style.css stylesheet error.
WordPress Tema style.css Stil Dosyası içermiyor Hatası

Tema yüklerken veya etkinleştirirken böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız, hemen paniğe kapılmanıza gerek yok. Bu hata mesajı, satın aldığınız temanın bozuk olduğu anlamına gelmez, genellikle hatalı bir yükleme yaptığınız anlamına gelir.

Bununla birlikte, “tema style.css stil dosyası içermiyor hatası” aşağıdaki durumlarda ortaya çıkabilir:

 •  Zip dosyasının tamamını yükleme- Muhtemelen indirdiğiniz tema zip dosyası, demo içeriği, dışa aktarma dosyaları, ekran görüntüsü, lisans, kılavuz dosyaları ve kurulumda kullanılmaması gereken birçok dosya içerir. Kontrol etmeden, tüm paketi WordPress’e yüklerseniz “tema stil sayfası eksik”, “tema style.css stil dosyası içermiyor” gibi hata mesajlarıyla karşılaşırsınız.
 • Yanlış tema kurulumu- Yüklemeye çalıştığınız dosya bir zip dosyası olmayabilir veya dosyayı yanlış dizine yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz. Bu durumda yine hata uyarısı görürsünüz.
 • Yanlış Yerleştirilen Style.css dosyası- Style.css dosyası mutlaka tema klasörüne yerleştirilmelidir, çünkü bu dosya doğru yerde değilse kurulum sağlanmayacaktır. Yeni başlayanlar çoğu zaman bu style.css dosyasını temalar klasörünün alt klasörlerine yerleştirirler. Bu, WordPress’te “Tema yüklenemiyor” sorununa neden olur.
 • WordPress için uygun olmayan tema- Bazen, tema dosyasını kontrol etmeden yüklemek gibi bir dikkatsizlik söz konusu olabiliyor. WordPress tema zip dosyası yerine, WordPress’te kullanıma uygun olmayan bir tema yüklemeye çalışıyor olabilirsiniz. Bu durum da “WordPress Tema style.css stil dosyası içermiyor hatası” almanıza yol açar.

WordPress, temalar sayesinde neredeyse sınırsız düzen seçeneği sunar. Her WordPress teması, stil sunum bilgilerini (temanın renkleri ve düzeni gibi) HTML yapısından ayrı olarak depolayan bir style.css dosyası içerir.
WordPress, tema dosyasını yalnızca style.css varlığında tanır. Bu dosya tema klasörünüzde yoksa, o zaman WordPress tarafından bir tema dosyası olarak kabul edilmez.


WordPress Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası Çözümü

WordPress tema style.css stil sayfası içermiyor hatasının çözümü için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

WordPress’e herhangi bir eklenti veya tema yüklerken, dosya .zip dosyası olarak yüklenmelidir. Diğer sıkıştırma formatları desteklenmez.

Öncelikle, tema zip dosyasının nasıl doğru yükleneceğine bakalım.

Tema yüklerken style.css dosyası eksik veya dosya yok gibi bir uyarıyla karşılaşıyorsanız, yüklemeye çalıştığınız zip dosyası, yukarıda da belirttiğimiz gibi, kuruluma dahil olmaması gereken dosyaları da içeren bir paket olabilir.

Yani, satın aldığınız .zip dosyasının tamamını yüklemeyi denemeyin. Asıl tema dosyası zip dosyasının içindedir.

Burada yapmanız gereken,

 • Bilgisayarınızdaki tema .zip dosyasına sağ tıklayıp “Dosyaları Çıkart” seçeneğini tıklayın. Çıkardığınız dosyaların yerini kolay bulabilmek için açılır pencereden dosyaları çıkarmak istediğiniz yeri seçin. Örneğin masaüstü.
WordPress Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası Çözümü-1
 • Çıkarılan dosyalar arasından yüklenebilir .zip dosyasını bulun (“temaadi.zip”, “theme-zip” gibi bir dosya olmalı. Örneğin, “jnews-theme.zip”)
style.css stil dosyasi icermiyor hatasi zip yukleme
 • Şimdi bu dosyayı temalar klasörünüze yükleyin. (Dosyayı yüklemeden önce, zip dosyasını açıp style.css ve diğer PHP dosyalarını içerip içermediğini kontrol etmenizde fayda var.)

Tema dosyalarının nasıl yükleneceğini bilmiyorsanız, aşağıdaki yolu izleyebilir ve diğer seçenekler için de “WordPress Tema Yükleme İşlemi İçin 3 Basit Yöntem” başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

 1. Adım: WordPress yönetici alanına giriş yapın.
 2. Adım: Sol panelden Görünüm»Temalar‘a gidin.
 3. Adım: Yeni Ekle düğmesine tıklayın.
 4. Adım: Tema Yükle seçeneğine tıklayın.
 5. Adım: Dosya Seç butonuna tıklayın.
 6. Adım: Yüklenebilir zip dosyasını seçin ve Şimdi Kur‘a tıklayın.
Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası

İşlemi sırasıyla yaptığınızda kurulum gerçekleşecek ve Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası artık görünmeyecektir. Sorun hala devam ediyorsa, zip dosyasının doğru konumda olduğundan emin olun. Dosyanız Themes klasöründe olmalıdır. Ayrıca, wordpress için yüklenebilir bir zip dosyası kullandığınızdan da emin olun.

Peki, “WordPress style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası” için sizin uyguladığınız farklı çözüm yolları var mı? Yorumlar kısmından bize bildirmeyi unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu