FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

WordPress Reklam Ekleme: En İyi 8 WordPress Reklam Eklentisi

WordPress reklam ekleme işlemini kolaylaştıracak ve gelirinizi en üst düzeye çıkaracak en iyi WordPress reklam eklentileri listesi ile karşınızdayız. Siz de web sitenizde reklamlardan para kazanmak istiyor ve bu işi sizin için kolaylaştıracak yöntemler arıyorsanız aşağıdaki önerilere ve en iyi 8 WordPress reklam eklentisi listemize mutlaka göz atmalısınız!

Şüphesiz, reklamlar web sitenizden gelir elde etmenin harika bir yoludur. Birçok blog birincil gelir kaynağı olarak reklamcılığı tercih eder. Reklamcılık, Google AdSense, AdSense alternatifleri, Satış Ortağı Reklamları veya Doğrudan Reklam satışlarını içerebilir. Tercih ettiğiniz reklam türü fark etmeksizin, gelirlerinizi en üst düzeye çıkarmak için reklam yönetimine vakit ayırmanız gerekir.

Neyse ki, WordPress siteye reklam ekleme işlemi için reklam yönetimini çok daha zahmetsiz hale getiren çok sayıda eklenti mevcut. Elbette, WordPress’e reklam eklemek için eklenti kullanmak şart değil. Ancak, bir WordPress reklam eklentisi ya da diğer adıyla reklam yönetimi eklentisi kullanmak işleri otomatikleştirip zamandan tasarruf etmenizi sağlar ve dilediğiniz alana otomatik olarak reklam eklemenizi mümkün kılar.

WordPress Reklam Ekleme: En İyi WordPress Reklam Eklentileri

Kazançlarınızı arttırmak için reklam yerleşimi ve yönetimi son derece önemli olduğundan mutlaka güvenilir bir WordPress reklam eklentisi kullanmalısınız. Bu listedeki eklentilerin çoğu denenmiş ve test edilmiştir, bu nedenle gönül rahatlığıyla seçim yapabilirsiniz.

İşte, aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi ücretsiz ve premium WordPress reklam eklentileri:

1. Ads Pro Plugin | WordPress Reklam Eklentisi

Ads Pro Plugin | WordPress Reklam Eklentisi

Ads Pro eklentisi, Codecanyon’da en çok satan eklentilerden biridir ve reklam alanınızı yönetmenize, satmanıza ve görüntülemenize yardımcı olan en iyi WordPress premium reklam eklentisidir.

Günümüzde masaüstü kullanıcılarının neredeyse dörtte birinin reklam engelleyici kullandığını biliyor muydunuz? Bu durum gelirinizin %25’ini kaçırıyor olabileceğiniz anlamına gelir. Ads Pro Plugin sadece siteye reklam ekleme değil aynı zamanda reklam engelleyicileri atlayarak gelirinizi artırmaya da yardımcı olur. Yanı sıra, bu eklenti reklamlarınızı sitenizde çeşitli konumlarda görüntülemenizi sağlar. Şu anda Ads Pro, kaydırıcılar, kayan reklamlar ve arka plan reklamları gibi yaratıcı yöntemler ve Google AdSense banner’ları dahil diğer tüm banner reklamlarınızı eklemeniz için 20’den fazla farklı yol sunar.

İster kendi reklamlarınız üzerinde kontrol sahibi olmak, ister üçüncü taraflara (veya her ikisine birden!) reklam satmak için bir yol arıyor olun, Ads Pro tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek ve hayatınızı kolaylaştıracak tonlarca özellik sunar.

Ads Pro Eklentisini İNCELEYİN


2. Ad Inserter | WP Reklam Eklentisi

Ad Inserter, web sitenizde herhangi bir yere herhangi bir kod eklemenize yardımcı olan en kullanışlı WordPress reklam eklentileri arasındadır. Adsense’den Affiliate reklamlarına kadar her türlü reklam için kullanılabilir. Hatta bu eklenti bir reklam eklentisinden çok daha fazlasıdır; Sayfanın herhangi bir yerine katılım formları, başlık komut dosyaları, Javascript, CSS, HTML, PHP, analitik, izleme veya reklam kodu eklemek için birçok gelişmiş seçenek sunar.

Otomatik ekleme için mevcut tüm WordPress konumlarını destekler: gönderiden önce/sonra, içerikten önce/sonra, paragraftan önce/sonra, alıntılardan önce/sonra, blog sayfalarındaki gönderiler arasında ve temanızın özel bir düzeni varsa, kısa kod, widget veya PHP işlev çağrısı yoluyla manuel ekleme kullanabilirsiniz. Üstelik bunlarla sınırlı değil; çok daha fazlasını bu eklenti ile yapabilirsiniz. Ad Inserter WordPress reklam eklentisi hem ücretsiz hem de premium sürüme sahiptir.

Ad Inserter eklentisini İNCELEYİN


3. Adning Advertising | WordPress Reklam Eklentisi

Adning Advertising eklentisi, web sitenizdeki reklamları yönetmek ve görüntülemek için harika bir çözümdür. ADNING, altı çarpıcı reklam türüyle tıklanabilir reklamlar oluşturur:

  • Standart reklamlar: içeriğinizde veya widget alanlarında görüntülenir
  • Uçan reklamlar: ekranın sağ alt köşesinde belirir
  • Pop-up reklamlar: maksimum dikkat çekmek için oldukça kullanışlıdır
  • Köşe soyucular: Bir reklamı ortaya çıkarmak için web sitenizin sağ üst köşesi “soyulur”
  • Arka plan reklamları: içeriğinizin arkasında tam ekran bir reklam bulunur
  • Bülten reklamları: E-posta haber bültenlerine reklam yerleştirmek için MailChimp ile entegre olur.

Web sitenize çeşitli şekil ve boyutlarda reklamlar da yerleştirebilirsiniz. Eklenti, kısa kodları, iframe’leri ve widget’ları destekleyerek web sitenize reklam yerleştirmenin çeşitli yollarını sunar. Ziyaretçilerinizin reklam körlüğünden müzdarip olmasını önlemek için çarpıcı geçiş animasyonları kullanarak reklamlarınızı döndürebilirsiniz. Eklenti tamamen duyarlıdır, yapılandırılması son derece kolaydır ve reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini izlemek için ayrıntılı bir analiz işlevi içerir.

Adning Advertising eklentisini İNCELEYİN


4. Adrotate | WordPress Reklam Yerleşimi Eklentisi

Adrotate | WordPress Reklam Yerleşimi Eklentisi

AdRotate, hemen hemen tüm özelliklere sahip şık bir reklam yöneticisi eklentisidir. Kolay yönetim, reklam görüntünüzü doğrudan kontrol panelinizden düzenlemenize olanak tanır. Birden çok afişi anında ekleyebilir, yapılandırabilir, silebilir ve önizleyebilirsiniz.

AdRotate, reklamların periyodik olarak planlanmasını sağlar ve tıklamaları/gösterimleri doğru bir şekilde hesaplar ve sitenizdeki en iyi performans gösteren reklamları görüntüler. TO (tıklama oranı), günlük/aylık istatistikler ve daha fazlası da görülebilir ve her şey CSV’lerde dışa aktarılabilir.

En benzersiz özelliklerinden biri, bir ziyaretçinin bir reklam engelleyiciyi etkinleştirdiğini tespit etme ve ardından buna göre küçük bir mesaj görüntüleme yeteneğidir. Reklamlar ayrıca kısa kodlar, widget’lar veya temanızın PHP’si aracılığıyla da görüntülenebilir. Eklentinin ücretsiz ve premium sürümleri mevcuttur.

Adrotate Eklentisini İNCELEYİN


5. Elite Video Player

Elite Video Player, WordPress için duyarlı bir video oynatıcısı olmasının yanı sıra, WordPress’e yerleştirdiğiniz videoların herhangi birine güçlü reklam seçenekleri de ekler. Bununla videolarınıza videodan önce, videonun ortasında, videodan sonra veya pop-up reklamlar ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda, tıpkı YouTube’da göreceğiniz gibi, özel reklam atlama süreleri eklemenize de olanak tanır. Ve aynı reklamları bir oynatma listesindeki farklı videolar için yayınlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Daha da iyisi, bu reklam türlerini Elite Video Player’ın desteklediği herhangi bir video türüne ekleyebilirsiniz. Şu anda bunlar YouTube, Vimeo, kendi kendine barındırılan videolar ve Google Drive videolarıdır. Gönderilerinize düzenli olarak videolar ekliyorsanız kesinlikle denemeye değer bir reklam eklentisi seçeneğidir.

Elite Video Player Eklentisini İNCELEYİN


6. Ad Widget | WordPress Reklam Eklentisi

WordPress Ad Widget, Web sitenizde hem Google Reklamlarını hem de özel reklamları görüntülemenizi sağlayan kullanımı kolay ve ücretsiz bir WordPess reklam yerleştirme eklentisidir. Temel olarak, sitenizdeki kenar çubuğunuzun herhangi bir yerine yerleştirebileceğiniz bir widget sunar. Bu widget’ta, Google AdSense reklamlarının yanı sıra kendi özel banner reklamlarınızı da kolayca yerleştirebilirsiniz. Fazla beklenti içinde olmadan ücretsiz ve hafif bir eklenti arıyorsanız, aynı zamanda fazla özelliğe ihtiyacınız yoksa bu eklentiyi deneyebilirsiniz. Daha işlevsel bir eklenti istiyorsanız diğer seçenekleri değerlendirin.

WordPress Ad Widget eklentisini İNCELEYİN


7. WP-Insert | WordPress Reklam Eklentisi

WP-Insert | WordPress Reklam Yönetimi Eklentisi

WP-Insert eklentisi, tek seferde çok sayıda çözüm sunan muhteşem bir ücretsiz WordPress reklam eklentisi olarak kabul edilir. Eklentinin sloganının dediği gibi, WP-Insert, reklamlarınızı oraya buraya yerleştirmekten çok daha fazlasını yapar.

Eklenti, 20 reklam widget’ı sunar ve her bir widget’ı yapılandırabilir ve zamanlayabilirsiniz. Ayrıca doğrudan tema kodunuza reklam kodu bile ekleyebilirsiniz. Yayın içi reklamlar da bir seçenektir; bunları içeriğin üstünde, altında, ortasında veya sol/sağ tarafında görüntülemeniz mümkün. Bannerlar kısa kodlar yardımıyla görüntülenir. En etkileyici olanı, reklamın ne zaman, nerede ve nasıl görüntüleneceğini kontrol eden kurallar dizisidir. Hatta reklamları coğrafi olarak hedefleyebilirsiniz. Ayrıca, tema düzenleyicinizde Google Analytics (veya diğer herhangi bir üçüncü taraf) izleme kodlarını yönetebilir, yasal uyarıları görüntüleyebilir ve vurgu kodunu kullanabilir. WP-Insert, birden çok reklam ağıyla kullanımı destekler. Yani, herhangi bir ağın hüküm ve koşullarını ihlal etmeden birden fazla reklam ağını (Yahoo!, AdBrite, AdSense, Chitika ve diğerleri gibi) aynı anda çalıştırabilirsiniz.

WP-Insert Eklentisini İNCELEYİN


8. Advanced Ads | WordPress Reklam Eklentisi

Advanced Ads, temel WordPress reklam ekleme dahil üçüncü taraf reklamları görüntülemeye, coğrafi hedefli son derece özelleştirilebilir reklam ağlarına kadar tonlarca kullanışlı özelliğe sahip bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Advanced Ads ile ziyaretçilerinize göre reklamlar oluşturabilir, görüntüleyebilir, yapılandırabilir, filtreleyebilir ve hedefleyebilirsiniz.

Bolca özelliğe sahip bir ücretsiz sürümle birlikte, sitenizde reklam spotları satmanıza yardımcı olan Satış Reklamları gibi bir dizi premium eklentiye sahiptir. Premium sürüm, gelişmiş aj-enjeksiyon, yan başlık veya kayan reklamlar gibi yenilikçi reklam yerleştirme alanları ve daha pek çok temel özelliklere izin verir.

Advanced Ads Eklentisini İNCELEYİN


Daha fazla seçenek için CodeCanyon WordPress reklam eklentileri listesine göz atabilirsiniz. Ayrıca WordPress eklenti deposunda bulunan farklı özeliklere sahip reklam eklentilerini de inceleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, WordPress siteye reklam ekleme sürecini kolaylaştıran birçok harika WordPress reklam eklentisi mevcut. Peki sizin tercih ettiğiniz WordPress reklam eklentileri nelerdir? Listede mutlaka olmalı dediğiniz bir favoriniz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın!

Henüz para kazanabileceğiniz bir bloğunuz yok mu? WordPress blog açma rehberi ve ayrıca internet sitesi kurulum kılavuzumuza bakmak isteyebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu