FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

En İyi 10 WordPress Bildirim Eklentisi (Push Notification)

Push bildirimleri doğru şekilde kullanıldığında, kullanıcılar ve blogcular için son derece yararlı olabilir. Bu yazıda, en iyi WordPress bildirim eklentisi ve anında bildirim sistemini seçmenize yardımcı olacak önerileri derledik…

Bildirim Eklentisi Kullanmanın Yararları

İnternetin rekabetçi ortamında sitenizin büyümeye devam edebilmesi için kullanıcılarınızla iletişim halinde olmanız önemlidir. Bunun en iyi yolu da, ziyaretçilerinizi bloğunuza abone olmaya teşvik etmek için bir push bildirim hizmeti kullanmanızdır. Bu hizmet sayesinde kitlenizi her yeni yayın hakkında anında bilgilendirebilirsiniz. Bu durum bloğunuz için hızlı ve düzenli bir trafik anlamına gelir.

Çoğu insan push bildirimlerini rahatsız edici bulsa da, aslında site trafiğinizi artırmak için kesinlikle son derece etkili bir yoldur.

 • Web sitelerini ziyaret eden insanların çoğu genellikle geri gelme eğiliminde değildir. Push bildirimlerini kullanmak onları tekrar sitenize gelmelerini sağlayabilir ve sürekli kullanıcılara dönüştürebilir.
 • Web site trafiğini artırmak, push bildirimlerinin avantajlarından bir diğeridir.
 • Geri dönen kullanıcılar potansiyel müşterileriniz haline gelebilir. Görüntülü reklamlar kullanıyorsanız, sayfa görünümlerindeki artış daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır.
 • Yeni ürün lansmanınız, indirim fırsatları ve etkinlikleriniz ile bildirimlere abone olan kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Birçok uzmana göre, push bildirimleri geleneksel e-posta pazarlamasından çok daha etkilidir.

10 WordPress Bildirim Eklentisi / Web Push Notification Sistemleri

İşte kullanabileceğiniz 10 en iyi WordPress bildirim eklentisi ya da diğer adıyla web push notification eklentileri.

1. Smart Notification WordPress Plugin

Smart Notification WordPress plugin, push bildirimleri dahil WordPress sitesi tarafından gerekli tüm bildirimleri yönetmek için tasarlanmış en iyi WordPress bildirim eklentisi ve anında bildirim sistemlerinden biridir. Eklenti aracılığıyla Facebook, Messenger bildirimleri ve hatta profesyonel bülten sistemi gibi farklı platformları entegre edebilirsiniz. Web push bildirimlerini, mobil push bildirimlerini ve tarayıcı push bildirimlerini yönetmenizi sağlar.

Bu anlık bildirim eklentisi aracılığıyla, sitenizin etkinliğini artırmaya yardımcı olabilecek farklı seçeneklere ve araçlara erişebilirsiniz (etkinlik yönetimi, abone olma ve geçmiş sayfaları inceleme gibi özellikleri ve diğer birçok şaşırtıcı işlevi içerir.) Ayrıca GPS konumlarını da alabilir, böylece kitlenizin nereden geldiğini takip edebilirsiniz. Tıklamaları ve görünümleri izleme gibi analizler de alabilirsiniz. Google Chrome ve Firefox gibi tüm popüler platformlar, cihazlar ve tarayıcılarla uyumludur.

2. OneSignal Push Notifications

OneSignal Push Notifications, en popüler WordPress bildirim eklentisi olarak listemizin ikinci sırasında bulunan ücretsiz bir anında bildirim sistemidir. Kullanıcılara, çevrimiçi varlığınızda başarılı olmanız için gerekli olabilecek tüm özellikleri içeren güvenilir bir ücretsiz plan sunar.

Tek yapmanız gereken ayarlarınızı yapmak ve sitenize eklemektir. Ziyaretçileriniz bildirimleri onayladığında yeni yayınlar için her zaman bildirim alırlar. Kaydolma formunu özelleştirmek, gerçek zamanlı bildirimler almak ve A / B testi yapmak için kullanabileceğiniz çeşitli seçenekler OneSignal Push eklentisinde mevcut.

3. PushAssist / WordPress Bildirim Eklentisi

PushAssist WordPress plugin, kullanıcıların seveceği işlevsellikler ve özellikler sunar. Kullanıcıları özel olarak hedefleyebilmek için trafiklerine ve tıklamalarına göre segmentlere ayırabilirsiniz. Ayrıca katılımla ilgili otomatik bildirimler gönderebilirsiniz. Bu WordPress bildirim eklentisi ile ilgili en iyi şey, bildirimin gerçek zamanlı olarak nasıl görüneceğini önizleyebilmenizdir. Böylece bildirimi kontrol etmek için kaydolma şablonlarını kullanarak özelleştirebilmenizi sağlar.

4. Push Monkey / WordPress Bildirim Eklentisi

Push Monkey WordPress plugin özellikle e-ticaret siteleri için biçilmiş bir kaftandır diyebileceğimiz en iyi WordPress bildirim eklentilerinden bir diğeridir. Kullanıcılara, kendilerini bekleyen şaşırtıcı ürünler ve güncellemiş olduğunuz yeni içeriklerle dolu bir sayfanız olduğunu bildirir. Eklenti tüm büyük tarayıcıları ve cihazları destekler; yani bu her tür kullanıcıya sorunsuz bir şekilde ulaşabileceğiniz anlamına gelir.

Bu WordPress bildirim eklentisi, takipçilerinizin içerikle etkileşimini artırmak için kullanabileceğiniz birçok farklı seçenekle siteniz için dönüşümleri en üst düzeye çıkarır ve daha fazla trafik sağlar. Gönderi ve kampanyalar için istatistiklere erişebilirsiniz. Ayrıca WooCommerce entegrasyon seçeneklerine sahiptir, böylece kazanç programlarınızı geliştirebilirsiniz. 2000 aboneye kadar ücretsizdir.

5. PushEngage Anında Bildirim Sistemi

PushEngage eklentisi, özel bir web push bildirim kampanyası oluşturmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Bildirimlerin daha iyi yönetilmesi için web sitenize kolayca yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken PushEngage ile bir hesap oluşturmak ve API anahtarlarını WordPress web sitesi ve eklenti entegrasyonu için kullanmaktır. Eklentinin ücretsiz planı 2500 abone için mükemmel bir şekilde çalışacaktır, ancak daha fazla takipçi için premium sürümü satın almanız gerekir..

6. PushCrew Anında Bildirim Eklentisi

PushCrew plugin, etkin bir pazarlama stratejisi oluşturmak için büyük bir eklentidir. Hizmetleri sadece WordPress için değil, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm gerekli işlevlere sahiptir. Eklenti, kullanıcılara içeriksel mesajlar ve tetiklenen kampanyalar göndermenize olanak tanır. Ücretsiz bir planın yanı sıra tercih edebileceğiniz premium ücretli bir sürümü var. Ücretsiz sürüm yeni başlayanlar için yeterlidir ve 500 aboneye kadar destekler.

7. Push Notifications for WordPress (Lite)

Push Notifications for WordPress blogcular ve WordPress kullanıcıları arasında oldukça popüler bir anlık bildirim eklentisidir. Eklentinin ücretli sürümü, kullanıcılara sınırsız bildirim gönderme ve hatta çapraz tarayıcıyı destekleme seçeneği sunar. Birden fazla tarayıcıyı ve işletim sistemini entegre edebilecek doğru eklentiye sahipseniz kitlenizi kolayca sitenize bağlayabilirsiniz.

Ücretsiz sürümde bile, diğer eklentilerde bulamayabileceğiniz birçok gelişmiş özellik vardır. WordPress kontrol panelinizde yerleşik bir merkezi hub gibi işlevleri içerir. Göndermek istediğiniz tüm bildirimleri tek bir yerden yönetebilirsiniz. Daha iyi mobil pazarlama için bu eklenti aracılığıyla bazı benzersiz ve güzel uygulamalar da oluşturabilirsiniz.

8. Pushup Web Bildirimleri

PushUp plugin, belirli bir yeni gönderi veya blog güncellemesi için web bildirimleri gönderilmesini isteyip istemediğinizi seçmenizi sağlayan gerçekten kullanışlı bir yayınlama seçeneğine sahiptir. Eklentiden edindiğiniz derinlemesine, gerçek zamanlı analizlerle kullanıcı katılımını izleyebilirsiniz. Ayrıca, WordPress panosundan açabileceğiniz gerçekten sezgisel bir arka uç arayüzüne sahiptir, bu da kullanımı oldukça kolay hale getirir.

9. SendPulse WordPress Bildirim Eklentisi

SendPulse, sürükle bırak yöntemine sahip düzenleyicisinin yanı sıra üyelik formları, ücretsiz e-mail şablonları, gerçek zamanlı istatistikler ve A/B testi gibi özellikler sunan WordPress siteleri için geliştirilmiş ücretsiz bir anında bildirim sistemidir. WooCommerce, PayPal, Amazon ve MySQL gibi çok sayıda proje ile entegrasyonu da mümkün.

Bu WordPress bildirim eklentisi sayesinde bildirimleri kullanıcı özelliklerine göre gruplayarak her kullanıcıya ilgisini çekebilecek en alakalı bildirimler gönderebilirsiniz. Google Chrome, Firefox, Opera gibi tüm popüler tarayıcıları ve mobil cihazları destekleyen SendPulse eklentisinde yaklaşan etkinlikler için, yarım bırakılmış ya da unutulmuş rezervasyon ve sepetleri hatırlatmak için otomatik mai gönderme özelliği de bulunur.

SendPulse 500 abone ve 15 bin bildirime kadar ücretsizdir.

10. FoxPush (WebPush)

FoxPush, bir diğer en iyi WordPress bildirim eklentisidir. Ortalama %20’lik TO (Tıklama Oranı) garanti eden bu push eklentisi Mac, Windows, Android gibi tüm popüler platformları destekler.  Foxpush uygulaması diğer sistemlere oranla çok daha fazla bildirim gönderme imkanı sunuyor. Yani FoxPush 50.000 aboneye kadar ücretsizdir ve aylık 1.500.000 bildirim gönderebilme imkanı sunuyor.

Sonuç olarak; seçeceğiniz herhangi bir WordPress bildirim eklentisi sayesinde site ziyaretçileri ile her zaman etkileşimde olabilir, kullanıcıların yeni güncellemelerden haberdar olmalarını sağlayabilir ve bu sayede site trafiğinizi arttırabilirsiniz…

Henüz bir bloğunuz yok mu? WordPress’te bir blog açmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sizin için kapsamlı bir kılavuzumuz var: Blog Nasıl Açılır? Adım Adım WordPress Blog Açma Rehberi

7 Yorum

 1. OneSignal kullanmayı düşünüyordum ama diğerlerinin de özellikleri iyiymiş. Biraz daha inceleyip öyle karar versem iyi olacak 🙂

 2. Yeni siteye bildirim eklentisi arıyordum. Bu seçenekleri deneyeceğim. Teşekkürler.

 3. SendPulse’yi deneyeceğim. Özellikleri hoşuma gitti. Son durum hakkında tekrar dönüp yorum yapabilirim. Teşekkürler detaylı yazı için.

 4. Anında bildirim sistemleri site trafiğine epey yardımcı oluyor. Güzel bir liste olmuş tebrikler.

 5. OneSignal eskiden kullandığım bir sistemdi, tekrar kurayım dedim blogger’a ama sanırım artık kullanılmıyor? Preview’deki bildirimler bile yarım görünüyor. Siteye eklediğimde de tık yok

  1. Merhaba, OneSignal hala Blogger için kullanılabiliyor. Yalnız, en popüler bildirim sistemi olsa da Blogger gibi alt yapılar için zaman zaman entegrasyon sorunu yaşandığı doğrudur. Daha önce de benzer şikayetler duydum. Durumu destek ekibine bildirmek belki çözüm olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu