En İyi 9 WordPress Soru Cevap Eklentisi

Bir WordPress soru cevap eklentisi ile sitenizde aktif bir topluluk sayfası oluşturabilirsiniz. Soru cevap eklentileri ile oluşturacağınız bu sayfa ile daha fazla organik ziyaretçi ve daha fazla site trafiği elde etmeniz mümkün.

Web sitelerinin soru ve cevap bölümünü kolaylaştırmak için oluşturulan WordPress eklentilerinin çoğu kalite açısından rekabetçidir. Siz de sitenize bir soru cevap bölümü eklemeyi planlıyorsanız, aşağıdaki listede bulunan en iyi WordPress Soru Cevap Eklentileri arasından seçim yapabilirsiniz. Eklentilerin bazıları ücretli ve beklentilerinize fazlasıyla cevap verecek türden; diğerleri ise en iyi ücretsiz soru cevap temaları arasından seçtiklerimiz.

Ayrıca, tamamen forum veya soru cevap odaklı bir site oluşturmayı düşünürseniz, En İyi WordPress Soru Cevap ve Forum Temaları listemize de göz atmanızı öneririz.

En İyi 9 WordPress Soru Cevap Eklentisi (Ücretsiz/Ücretli)

1. DW Question & Answer

 

DW Soru Cevap eklentisi, ziyaretçilerinizin soru ve cevap eklemelerine, oy vermelerine, en iyi cevabı seçmelerine vb. olanak tanır. Ayrıca, ilgilendikleri konuları da takip edebilirler. Eklenti 11 dil, bir e-posta bildirim sistemi, yapışkan sorular özelliği ve Captcha desteği ile birlikte gelir.

Tüm bu işlevleri ücretsiz olarak edinebilirsiniz, ancak stil seçenekleri, bazı ek uzantılar ve özel widget’lar gibi daha fazla özellik istiyorsanız, o zaman premium sürüme yükseltebilirsiniz.

Not- Eklentinin free sürümü 2 yıldır güncellenmiyor fakat kullanıcı yorumları genel olarak iyi.


2. Simple: Press / Forum ve Soru Cevap Eklentisi

Web sitesine sorunsuz bir şekilde entegre olan güçlü ve popüler bir WordPress soru cevap eklentisi olan Simple: Press, aynı zamanda etkili bir forum sayfası oluşturmanızı sağlar. Hem büyük hem de küçük forumlarda kullanım için kolayca uyarlanabilir. Son derece hafif olan eklenti, yürütme sırasında sunucu üzerindeki yükü azaltır.

Eklenti, TinyMCE, WP SEO, AIOSEO, Gravatars, SiteMaps, MyCred, ShareThis, Slack ve BuddyPress gibi çeşitli popüler hizmetlerle kolayca entegre olur.

Her şey dahil arama seçeneklerine izin verir, Çevrimiçi liste dahil Forum İstatistikleri sunar, Forumlar ve gruplar için Özel simgelerle entegre, RSS beslemesinin her şey dahil seçimi, İsteğe Bağlı WP kısa kod desteği ve daha fazla özellik…


3. Sabai Discuss / WordPress Soru Cevap Eklentisi

En iyi soru cevap eklentileri arasında bulunan Sabai Dizcus wordpress soru cevap eklentisi, mutlaka göz atmanız gereken eklentilerden biridir. Eklenti, Stack Overflow veya Yahoo Answers’a benzer soru cevap sayfaları oluşturma becerisine sahiptir.

Anahtar sözcükler ve kategoriler aracılığıyla soru ve cevapları aramak için düz bir tasarım sunar. Dosya ekleri de dahil olmak üzere hem sorularda hem de cevap bölümlerinde yorum göndermek mümkündür.

Sitenin yöneticisi olarak, üyeleri kısıtlayabilir ve tercih edilen rolün kullanıcılarına izin verebilirsiniz. Eklenti, e-postayla hızlı bir şekilde bilgilendirmek için 10 e-posta bildirim şablonu sağlar. Elbette sağladıkları bunlarla sınırlı değil, daha birçok özellik mevcut.

Sabai Discuss, yalnızca topluluk odaklı bir soru-cevap sitesi oluşturmak için değil, aynı zamanda bir forum, bir bilgi tabanı ve hatta bir yardım portalı oluşturmak için oldukça ideal bir eklentidir.


4. AnsPress WordPres Soru Cevap Eklentisi

AnsPress, kapsamlı ve kullanımı kolay bir WordPress soru cevap eklentisidir. Çeşitli özelleştirme seçenekleriyle donatılmış eklenti, sayfanızın görünümünü istediğiniz gibi değiştirmenize olanak tanır. AnsPress ayrıca test edilen tüm eklentiler arasında en iyi arayüzlerden birine sahiptir.

Tasarım, cevapları, yorumları ve soruları ayırt etmek için renk şemasının harika kullanımı sayesinde basit ve temizdir.

AnsPress’in diğer bazı özellikleri

 • Ajax tabanlı form gönderme ile entegre
 • Tema sistemi ile birlikte gelir
 • Soru ve cevabın oylanmasına izin verir
 • Gelişmiş kullanıcı erişim kontrolleri ile donatılmıştır
 • Yöneticilere gönderiler hakkında e-posta bildirimleri sunar
 • Kullanıcıların en sevdikleri soruları eklemelerine ve abone olmalarına izin verir…

5. WP Pro Forym System/ Forum ve Soru Cevap Eklentisi

Kullanıcı profili oluşturmadan moderasyona kadar tüm standart forum özelliklerine sahiptir. Ek olarak, eklenti çeviriye hazır olduğundan, herhangi bir temaya kolayca dahil edilebilir.

WP Pro Forym diğer bazı özellikleri:

 • Kullanıcıların konularına ve yanıtlarına resim yüklemelerine izin vermek için standart WordPress resim yükleyiciye sahiptir
 • Entegre bir WordPress metin düzenleyicisiyle ileti dizileri ve yanıtlar oluşturmak son derece kolaydır
 • Kayıtlı kullanıcıların temiz kod eklemesini sağlamak için özel bir kısa kodla entegredir
 • Belirli içerikleri özel yapmanıza izin verir
 • Son derece özelleştirilebilir olduğundan, soru cevap bölümünü tam olarak web sitenizle uyumlu hale getirebilirsiniz.

6. Question Answer

En iyi wordpress soru cevap eklentileri listemizin bir diğer soru cevap eklentisi ise Question Answer.

Bu eklenti, WordPress deposundaki ücretsiz soru cevap eklentilerinden biridir. Eklentinin varsayılan olarak oldukça güzel bir düzeni / tasarımı vardır. Cevaplar yukarı veya aşağı çekilebilir, sorular “çözüldü” olarak işaretlenebilir ve kullanıcılar sorulara abone olabilir.

Ayrıca ihtiyacınız olabilecek daha birçok ek özellik sunar. WordPress için çok sağlam ve eksiksiz bir ücretsiz soru cevap eklentisi arıyorsanız, kesinlikle bu eklentiye göz atmanızda fayda var!


7. wpForo /Forum ve Soru Cevap Eklentisi

Hem küçük hem de büyük çevrimiçi topluluklar için tasarlanan wpForo, son derece iyi bir eklentidir. Düzgün bir çevrimiçi mesaj panosu sistemi oluşturmak için kullanabileceğiniz 4 önceden hazırlanmış düzen (Genişletilmiş, Basitleştirilmiş, Soru-Cevap ve Sıralı Forum Düzeni) içerir. Ayrıca koyu mod dahil olmak üzere altı farklı renk stili vardır.

Bu eklentinin kapsamlı özelliklerinden bazıları, yerleşik SEO işlevleri, forum site haritası ve arama motoru pingi, forum önbellek sistemi, forum üye derecelendirmeleri ve rozetleri, yerleşik forum / konu aboneliği ve daha fazlasını içerir. Ayrıca Akismet, Antispam ve Ultimate Member gibi eklentiler de wpForo ile entegre olarak gelir.

Sonuç olarak, wpForo, ölçeği veya türü ne olursa olsun soru cevap forumu ihtiyaçlarınızı karşılayacak modern, duyarlı ve zengin özelliklere sahip bir eklentidir.


8. Ultimate FAQ – WordPress Soru-Cevap Eklentisi

Diğer eklentilerin aksine, yalnızca SSS oluşturmanıza ve bunları Gutenberg editör veya kısa kod yardımıyla WordPress sitenize eklemenize yardımcı olur. Ek olarak; Sınırsız SSS oluşturma, Sınırsız SSS etiketleri ve SSS kategori oluşturma, Duyarlı akordeon sistemi, Özel CSS, Kullanıcı dostu…


9. Ask Me Anything (Anonymously)

En iyi wordpress soru cevap eklentileri listemizde son olarak yer vereceğimiz WordPress soru cevap eklentisi Ask Me Anything olacak.

Bu WordPress soru cevap eklentisi, ziyaretçilerinizin isimsiz (anonim) olarak soru sorabilecekleri bir yapı eklemenizi sağlar. Dahil edilen kısa kod oluşturucu, kısa kodu kolayca yapılandırmanıza ve özelleştirmenize olanak tanır. Bu WordPress soru cevap eklentisi ile soru-cevap sayfası oluşturmak için tek yapmanız gereken, eklentiyi kurmak ve kısa kodu kopyalayıp sayfa veya gönderinize yapıştırmak. Eklenti multisite uyumlu ve tamamen özelleştirilebilir bir eklentidir.


Peki siz WordPress soru cevap eklentileri listemizde bulunan eklentileri denediniz mi? Tecrübelerinizi ve varsa farklı önerilerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!