FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

Mailchimp Alternatifleri: 12 En İyi Mailchimp Alternatifi

İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek, makul fiyatlandırmaya sahip ve güvenilir bir dizi özellik sunan en iyi Mailchimp alternatiflerini arıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz 12 MailChimp alternatifi listesini sizler için hazırladık. Bunlardan bazıları ücretli bazıları da ücretsiz planlar sunan popüler eposta hizmetleridir.

En İyi Mailchimp Alternatifleri (Ücretsiz ve Ücretli)

Mailchimp, piyasadaki en popüler e-posta pazarlama hizmetlerinden biridir, ancak daha fazla/daha iyi özellikler sunan ve/veya kullanımı daha ucuz olan Mailchimp rakipleri vardır. Bir Mailchimp alternatifi veya daha iyi daha hesaplı vb. bir şey arıyorsanız, aşağıdaki Mailchimp alternatifleri listesi sizin için!

1. Brevo – En İyi Mailchimp Alternatifi

Brevo, küçük ve orta ölçekli işletmeler için piyasadaki en iyi pazarlama ve CRM platformlarından biridir, aynı zamanda en iyi Mailchimp alternaflerindendir. E-posta pazarlama kampanyaları tasarlayabilir, e -posta ve SMS pazarlaması yapabilir, müşterilerin hiçbir sorusunun yanıtsız kalmaması için bir sohbet kutusu oluşturabilir ve son olarak, müşterinin mesaj geçmişinin bir öncelik olarak kalması için gelen kutunuzu ekiple paylaşabilirsiniz.

Bunun üzerine, Mailchimp’e benzer şekilde Brevo, pazarlama otomasyon araçları sunar. Odaklanmanız gereken önemli bir şey varsa, otomasyon yardımıyla kampanyanın diğer yönlerini otomatik pilota bağlayabilirsiniz. 

Brevo ile işlemsel e-posta iletilerinin şablonunu tasarlayabilir, bunları nasıl ileteceğinizi seçebilir ve müşterilerle etkileşim kurabilirsiniz. Ayrıca, analitik yoluyla hedef kitleniz hakkında bilgi edinebileceğiniz ve müşterileri akıllıca hedefleyebileceğiniz, birinci sınıf bir kullanıcı etkileşimi panosuna da sahip olursunuz.

Brevo’nun ücretsiz planı ile çok sayıda segmentasyon seçeneğine, gerçek zamanlı raporlama ve analize ve çok sayıda e-posta ve SMS kişiselleştirme seçeneğine sahip olabilirsiniz. Basit ve anlaşılır kullanıcı arayüzü ve benzersiz SMS pazarlama seçenekleri ile iyi bir Mailchimp alternatifi arıyorsanız, Brevo platformuna ücretsiz kaydolarak sunduklarını incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

2. HubSpot | En İyi Mailchimp Alternatifi ve CRM Platformu

HubSpot, sadece e-posta pazarlama için değil, işletmeniz için faydalı olabilecek ve işlerinizi kolaylaştıracak çok yönlü bir sistemdir. Eğer pazarlama, satış ve müşteri desteği içeren profesyonel hepsi bir arada bir CRM platformuna ihtiyacınız varsa, HubSpot mükemmel bir Mailchimp alternatifidir.

HubSpot, MailChimp gibi, e-posta pazarlama ve liste yönetimi için kullanılabilir, ancak aynı zamanda blog yazıları, landing pages, formlar, sosyal medya yönetimi ve analitik gibi diğer özellikleri de içerir. Yanı sıra, müşteri verilerini toplamanıza, analiz etmenize ve segmentlere ayırmanıza olanak tanır. Ayrıca, e-posta pazarlama kampanyalarınızın performansını izlemek için kapsamlı raporlama ve analitik özellikler sunar.

E-posta kampanyalarınıza yanıt verme oranlarını, tıklama oranlarını ve açılma oranlarını izleyebilirsiniz. Kampanyalarınızın hangi linklerine tıklandığını, hangi e-posta adreslerinden geri dönüşler alındığını ve hangi e-postaların en çok açılıp okunduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak HubSpot araçlarını ücretsiz olarak deneyebilir ve daha sonra projeleriniz için kullanmaya değer olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz.

3. Moosend

Mailchimp benzeri ihtiyaçlarınız için değerlendirebileceğiniz bir diğer seçenek ise Moosend. Moosend’in Mailchimp alternatifleri listemizde olmasının başlıca nedeni ‘Sonsuza Kadar Ücretsiz Plan’a sahip olmasıdır. Şimdiye kadar, bu, bu listedeki herhangi bir hizmetin en özellikli ücretsiz katmanından biridir ve Moosend’in ücretli planlarındaki en kullanışlı özelliklerin neredeyse her birini sunar.

Ücretsiz planda sınırsız e-posta desteği alırsınız ve ayrıca raporlama ve analizler de vardır. Ayrıca, özel e-posta pazarlama hedefleriniz için duyarlı şablonların yanı sıra gelişmiş segmentasyon desteğine de sahip olursunuz. Moosend’in ücretsiz planı sizi 1000 aboneyle sınırlar, bu gerçekten çok fazla değil, ancak ücretli planları bile Mailchimp’e kıyasla nispeten uygun fiyatlı.

4. Omnisend

E-ticaret e-posta pazarlaması için güçlü bir Mailchimp alternatifi arıyorsanız , Omnisend’i denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Mükemmel iş akışı otomasyonu özellikleri de dahil olmak üzere daha gelişmiş kullanıcılara odaklanan güçlü, çok kanallı pazarlama araçları sunar. Bunun dışında, sezgisel sürükle ve bırak düzenleyicisi ve posta listenizi büyütmenize yardımcı olmak için tasarlanmış abone yakalama araçları öne çıkıyor.

Omnisend, esas olarak e-ticaret işletmeleri ve pazarlamacılar için tasarlanmış bir e-posta pazarlama ve otomasyon platformudur. Mailchimp ile karşılaştırıldığında Omnisend e-ticarete hazırdır ve indirim kodları ve müşteri ödülleri, alışveriş sepetini terk etme otomasyonu iş akışları ve daha pek çok şey gibi özelliklerle birlikte gelir. Uzun lafın kısası; Shopify veya e-ticaret pazarlamacısıysanız, bir e-posta pazarlama platformu seçerken Omnisend en iyi seçim olabilir.

Omnisend, ayda 500’e kadar e-posta göndermenize izin veren etkileyici bir sonsuza kadar ücretsiz plana sahiptir. Ayrıca iş akışlarına, otomasyonlara ve A/B testine de erişebilirsiniz. Üst düzey Pro planları, sınırsız e-posta ve 7/24 öncelikli destek içeren aylık 59 dolardan başlar.

5. GetResponse (En İyi Hepsi Bir Arada Mailchimp Alternatifi)

Nispeten uygun fiyatlı ve en sevilen özelliklerle dolu harika bir Mailchimp alternatifi olabilecek bir diğer e-posta pazarlama çözümü ve otomasyon aracı da GetResponse’dir.

GetResponse, birçok özelleştirme seçeneğiyle, paranızın karşılığını alabileceğiniz en iyi Mailchimp alternatifleri arasındadır. Kullanımı kolaydır ve eksiksiz bir pazarlama platformu seçeneği sunar. Bununla birlikte, yalnızca 30 gün boyunca eksiksiz pazarlama araçları içeren Free-Forever planı sunar. Bundan sonra, 500 aboneye kadar yalnızca temel özellikleri kullanabileceğiniz sınırlı bir ücretsiz plana geçersiniz. Yetersiz geldiği noktada ise ücretli planlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Tam özellikler listesine gelince, karmaşık pazarlama otomasyonu, A/B testi, satış, pazarlama ve müşteri desteği arasında segmentasyon, SMS pazarlaması, işlemsel e-postalar, e-ticaret özellikleri ve daha fazlasını elde edersiniz. Özetlemek gerekirse, GetResponse, başlangıçta cazip bir ücretsiz planı olan güçlü bir Mailchimp alternatifidir.

6. Sender

Kullanımı kolay bir Mailchimp alternatifi arıyorsanız, kesinlikle Sender’a bir göz atın. Bu araç bir ton özellik sunuyo ve hatta ücretsiz planının ücretli planlarda bulunan her özelliği sunması da artı bir avantaj. Tek sorun, 2.500 aboneyle sınırlı olmanız ve e-postalarınızda Sender markasının görünüyor olması.

Özellik açısından Sender, kullanabileceğiniz e-posta şablonlarının yanı sıra bir e-posta oluşturucu ile birlikte gelir. Ayrıca A/B testi, karmaşık otomasyon iş akışları, WooCommerce gibi e-ticaret platformlarıyla entegrasyonlar ve WordPress gibi CMS’ler için destek alırsınız. Bu nedenle, bir çevrimiçi mağazanız varsa Sender sizin için harika. E-posta pazarlama kampanyalarınız için analizler de mevcuttur; bu özellikle A/B testi için kullanışlıdır. Genel olarak, Sender, daha sıkı bir bütçeye sahip kişiler için iyi bir Mailchimp alternatifidir.

7. MailerLite

Mailchimp’e daha ucuz bir alternatif istiyorsanız, bakmanız gereken seçenek MailerLite olabilir. MailerLite’ın ücretsiz sonsuza kadar abonelik seçeneklerini kesinlikle seveceksiniz. Bununla birlikte, ihtiyaç duyduğunuz noktada ücretli planları da oldukça etkileyici özellikler içerir.

Güçlü bir açılış sayfası oluşturucu, abonelik açılır pencereleri ve çeşitli iş akışı otomasyonu özellikleri dahil olmak üzere bir dizi gelişmiş araça sahip olan MaillerLite ile e-posta kampanyaları oluşturabilir ve yönetebilir, hedef kitlenizle ilgili görevleri otomatikleştirebilir ve özel olarak oluşturulmuş web sitenizde katılımı artırabilirsiniz. Ayrıca A/B testinin yanı sıra bölünmüş testi de destekler.

Ücretli plan için ödeme yapmayı seçerseniz, ayrıca özel HTML ve aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce önceden tasarlanmış şablon elde edersiniz. MailerLite hakkında seveceğiniz bir diğer şey, uzman olmayan bir kullanıcının bile otomatik yanıtlarla gömülü formlar, açılır pencereler ve sohbet kutuları oluşturabilmesidir.

8. Pabbly

Mükemmel otomasyon özelliklerine sahip uygun fiyatlı bir e-posta pazarlama platformu arıyorsanız, Pabbly E-posta Pazarlama için harika bir seçenektir.

Etkileyici teslim edilebilirlikten, 300’den fazla üçüncü taraf uygulamasıyla entegrasyondan ve yüksek dönüşüm sağlayan kampanyalar oluşturmak için harika bir sürükle ve bırak oluşturucudan yararlanın. Bunun da ötesinde, e-postalarınızı temel alabileceğiniz çok çeşitli şablonların yanı sıra eksiksiz pazarlama hunileri oluşturmaya yönelik araçlar da vardır.

Pabbly sonsuza kadar ücretsiz bir plan sunuyor , ancak oldukça sınırlı ve gerçekten sadece platformu test etmeniz için tasarlandı. Ücretli planlar 5000 aboneye kadar aylık 24 dolardan başlar ve bu harikadır. Dahası, tüm özellikler en ucuz planda bile mevcuttur. Bununla birlikte, Pabbly, Mailchimp’ten çok daha ucuzdur ve en az Mailchimp kadar işlevsellik sunar. Kullanabileceğiniz 500’den fazla özelleştirilebilir e-posta şablonu sunar.

9. MailPoet

MailPoet, tüm e-posta pazarlama çabalarınızı WordPress kontrol panelinizden yönetmenize izin veren bir WordPress eposta eklentisidir. Bu, onu WordPress kullanıcıları için en iyi Mailchimp alternatiflerinden biri yapar. Ücretsiz planı yalnızca 1.000 aboneye kadar destekler, ancak bu 1.000 aboneye sınırsız e-posta gönderebileceğiniz için oldukça iyi bir değer katar.

MailPoet, 2020’de Automattic/WooCommerce tarafından satın alındı, bu nedenle bir WordPress eklentisi olmasına rağmen arkasında çok fazla kaynak var. Ücretli plan düşünürseniz, tek seferlik ücret karşılığında premium sürümü satın alabilir ve kendi gönderme hizmetinizi kullanabilirsiniz. Veya MailPoet’in sizin için e-posta göndermesini sağlamak için devam eden aylık ücret ödeyebilirsiniz.

10. SendGrid

SendGrid, Mailchimp’e ücretsiz bir alternatif arıyorsanız düşünebileceğiniz basit bir e-posta dağıtım ve pazarlama platformudur. Ücretsiz plan kapsamında günde 100 e-posta sınırı vardır, ancak abonelerde sınır yoktur ki bu harika. Ek olarak, Pazarlama Kampanyası planını seçerseniz, ücretsiz katman altında 2000 kişiye kadar depolar ve ayda 6000’e kadar e-posta gönderebilirsiniz.

Ayrıca kod düzenleyiciler, akıllı analiz araçlarını kullanarak abone segmentasyonu, eyleme dönüştürülebilir bilgiler, e-posta otomasyonu ve daha fazlası gibi diğer ücretsiz özelliklere de sahip olursunuz. Özetle, küçük bir ekip veya işletme için SendGrid, premium planı için ödeme yapmadan birçok premium özelliği ücretsiz olarak alabileceğiniz mükemmel bir e-posta pazarlama platformudur.

11. Constant Contact

Constant Contact, uyumlu deneyimi için oldukça popüler olan bir diğer pazarlama platformudur. Mailchimp gibi büyük bir platform haline geldi ve şimdi e-posta pazarlaması, dijital ürünler satmak için e-ticaret portalları, kurulumu kolay web siteleri ve sosyal pazarlama sunuyor.

Geleneksel toplu e-postaların aksine, Constant Contact akıllı analizler sunar ve müşteriyle anında bağlantı kurabilmeniz için özel şablonlarla hedef kitleyi hedeflemenize olanak tanır. Ve en iyi yanı, tüm e-posta şablonlarının özelleştirilebilir ve mobil cihazlar için optimize edilmiş olmasıdır.

Web sitesi kurulumuna gelince, Constant Contact profesyonel görünen ve gerekli tüm unsurlara sahip bir açılış sayfası geliştirmek için AI destekli bir web sitesi oluşturucu kullanır. Hepsinden iyisi, işleri halletmek için herhangi bir teknik beceriye ihtiyacınız yok. Constant Contact aynı zamanda fiziksel ürünlerin satılmasına izin veren birkaç hizmetten biridir.

12. TinyLetter

TinyLetter teknik olarak Mailchimp’in bir alt projesidir, ancak %100 ücretsizdir. Neden ücretsiz? Çünkü tüm iş özelliklerini ortadan kaldırdılar. Gerçekten sıradan insanların hayranlarına ve arkadaşlarına güncellemeler, özetler, web semineri davetleri veya diğer türden mesajlar göndermeleri için tasarlanmıştır.

Bir iş yürütmüyorsanız, bu sizin için en iyi Mailchimp alternatiflerinden biridir ve gerçekten harika bir e-posta pazarlama çözümüdür. Hayranlarla iletişimde kalmanın basit bir yolunu arıyorlar. Örneğin, TinyLetter sanatçılar ve yazarlar arasında popülerdir, ancak işletmeler için iyi bir seçenek olduğu söylenemez.


Bunlar, daha düşük maliyetle veya ücretsiz katman altında daha fazla özellik sunan Mailchimp’in en iyi alternatiflerinden bazılarıdır. Peki bu içerikte yer alması gerektiğine inandığınız başka Mailchimp alternatifi önermek ister misiniz? Öyleyse, yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu