FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

En İyi WordPress Fotoğrafçılık Temaları (22+)

Bir fotoğrafçıysanız ve çalışmalarınızı internette sergilemek istiyorsanız, iyi bir WordPress fotoğrafçılık teması seçimi yaparak işe başlamanız zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Piyasada çok çeşitli WordPress fotoğrafçılık temaları mevcut olsa da bunların hepsi aynı kalitede değil. Bu yazıda, fotoğrafçılık sitesi oluşturmanızı kolaylaştıracak ücretli ve ücretsiz en iyi WordPress fotoğrafçılık temaları listesini paylaştık…


WordPress, bugün mevcut olan en popüler web sitesi platformudur. Bununla birlikte 2 tür WordPress platformu vardır: WordPress.org ve WordPress.com. WordPress.com, sınırlı özelleştirme seçeneklerine sahip barındırılan bir platform iken WordPress.org, binlerce tema ve eklentiyle sitenizi sınırsızca özelleştirmenize olanak tanıyan özgür bir platformdur. (Daha fazla detay için WordPress.com ve WordPress.org Arasındaki Farklar başlıklı kılavuzumuzdan faydalanabilirsiniz.)

Eğer WordPress’te yeniyseniz, bir WordPress sitesinin nasıl oluşturulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuzu takip edebilirsiniz.

Fotoğrafçılar için En İyi WordPress Fotoğrafçılık Temaları

İster düğün fotoğrafçısı, ister manzara ve doğa fotoğrafçısı, ister seyahat fotoğrafçısı ya da işini geliştirmek isteyen bir amatör olun kendi fotoğrafçılık sitenize sahip olmak güvenilir bir iş kurmanın önemli bir adımıdır. Bir WordPress fotoğraf teması kullanarak, herhangi bir kod bilgisine ihtiyaç duymadan kolayca profesyonel bir fotoğraf sitesi oluşturabilir ve fotoğraflarınızı göz alıcı bir biçimde sergileyebilirsiniz.

Bu listede, fotoğrafçılık portföyünüzü sergilemek için tercih edebileceğiniz en iyi WordPress fotoğrafçılık temaları mevcut. Bazıları özellikle fotoğrafçılık siteleri için tasarlanmış ve geliştirilmiştir, diğerleri ise fotoğrafçıların ihtiyaç duyabileceği tüm özelliklere ve işlevselliğe sahip çok amaçlı temalardır.

1. Photography | WordPress Fotoğrafçılık Teması

En iyi WordPress Fotoğrafçılık temaları listemizin ilk ismi Photography temasıdır. Bu tema ThemeForest pazarında en çok satan fotoğrafçılık temasıdır ve kullanıcılardan yüksek puanlar almıştır.

Fotoğraflarınızı profesyonelce sunabileceğiniz ve hatta bunları satarak para kazanabileceğiniz birinci sınıf bir fotoğraf sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan eksiksiz özellikler setine sahiptir. 70’den fazla önceden tasarlanmış fotoğraf galerisi ve portföy şablonu, 9 küçük resim vurgulu efekti, 2 ışık kutusu eklentisi vb. içerir.

Ayrıca, galerileri, fotoğraf provasını, istemci arşiv sayfasını ve müşterileri parolayla korumak için çeşitli seçeneklere sahiptir. Beyaz ve koyu tenleri kapsayan 24 önceden tanımlanmış demo var. Demoların her biri, fotoğrafçılık sitenizi anında hazır hale getirebilmeniz için tek tıklamayla içe aktarmaya hazırdır.

Photography Temasını İncele


2. Blacksilver | WordPress İçin Fotoğraf Teması

Blacksilver, tartışmasız, özellikle fotoğrafçılara yönelik en iyi temalardan biridir. Fotoğraflarınızı potansiyel müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek farklı şekillerde görüntülemenize olanak tanır.

Resimlerinizi tam ekran slayt gösterileri veya başlık, resim yazısı ve mağazanıza bağlantılar içeren ışık kutuları olarak öne çıkarabilirsiniz. Web siteniz için istediğiniz efekti elde etmek için resimlerinizde filtreler de kullanabilirsiniz.

Blacksilver Temasını İnceleyin


3. Revolution | WordPress Fotoğrafçılık Teması

Minimalist tasarımı ile ilgi çekici bir tema olan Revolution Pro, web sitenize zarif bir görünüm kazandırmak için metin ve fotoğraf arasındaki mükemmel dengeyi yakalar. Göz alıcı Playfair Display yazı tipi sayesinde içeriğinizde çok sayıda alıntı ve blok alıntı kullanarak etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Temada farklı ana sayfa tasarımları mevcuttur. Fotoğrafçılığın yanı sıra, mevcut düzenleri kullanarak bir ajans, yaşam tarzı, kişisel marka bilinci oluşturma ve küçük işletme siteleri de oluşturabilirsiniz. Fotoğrafçılık becerilerinizle sektöre açılmayı planlıyorsanız, bu tema oldukça ideal bir seçim olabilir.

Revolution Pro Temasını İnceleyin


4. TheGem | WordPres Fotoğrafçılık Teması

En iyi WordPress fotoğrafçılık temaları listemizin bir diğer favori teması olan TheGem, sınırsız yaratıcılıklarını bir web sitesinde sergilemek isteyen fotoğrafçılar ve diğer sanatçılar için son derece ideal bir çok amaçlı WP temasıdır. İçe aktarabileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz 400’den fazla demo sayfası ve 20’den fazla portföy ve galeri düzeni vardır.

Sayfanıza ekleyebileceğiniz 60’tan fazla öğeyle, sitenizde yaratıcı sayfalar oluşturma olanakları sınırsızdır. Ayrıca hedef pazarınızı genişletmenize imkan sunan farklı dillere çevirme özelliği mevcuttur.

TheGem Temasını İnceleyin


5. Photosy | Fotoğrafçılık WordPress Teması

Fotoğrafçılar düşünülerek oluşturulmuş bir diğer WordPress Fotoğrafçılık Teması olan Photosy, yeteneklerinizi sergilemek ve hizmetleriniz hakkında bilgi eklemek için bir portföy sitesi oluşturmanıza yardımcı olur.

Dakikalar içinde içe aktarabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz 19’dan fazla sayfa şablonuna sahiptir. Sürükle ve bırak düzenleyicisi sayesinde tek satır kod eklemenize gerek kalmadan harika bir fotoğrafçılık sitesi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca 5’ten fazla kaydırıcı blok arasından seçim yaparak resimlerinizi ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Photosy Temasını İnceleyin


6. Novo | WordPress Fotoğrafçılık Teması

“Fotoğrafçılar için 1 Numaralı WordPress Teması” ifadesini kullanmak fazlasıyla cüretkar ifade olsa da, Novo teması, bu iddiayı karşılama konusunda fazlasıyla yetenekli görünüyor. Novo, görsel bir sayfa oluşturucu, duyarlı tasarım gibi modern bir WordPress temasının olağan özelliklerine sahip olsa da, özellikle fotoğrafçıların işlerini kurmalarına ve büyütmelerine yardımcı olacak özelliklerle donatılmıştır.

Sağ tıklama korumasıyla başlar, böylece insanlar resimlerinizi kolayca kaydedemez ve başka bir yerde yayınlayamaz. 

Ayrıca, insanların bunları çalmasını önlemek için sitenize yüklendikten sonra resimlere filigran yerleştirebilirsiniz. Diğer özellikler, kaydırıcıdan önce/sonra fotoğraf sıkıştırma ve optimizasyonu ve çok daha fazlasını içerir.

Novo Temasını İnceleyin


7. Reflector | WordPress Fotoğrafçılık Teması

Bir fotoğraf stüdyosu sahibiyseniz, Reflector teması işinizi çevrimiçi yürütmek için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. 25’ten fazla ana sayfa şablonu arasından seçim yapabilir ve bunları zevkinize göre düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca, insanların hangi hizmetlerinizle ilgilendiklerini seçebilecekleri ve bunları bir PDF dosyasına dönüştürebilecekleri bir fiyat listesi sayfası da oluşturabilirsiniz. Müşterileriniz, fotoğrafları farklı galeri görünümlerinde görebilmeleri için kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak bir hesap da oluşturabilirler.

Reflector Temasını İnceleyin


8. Monochrome Pro | WordPress Fotoğrafçılık Teması

En iyi WordPress fotoğrafçılık temaları listemizin bir diğer ismi olan MonoChrome Pro’nun minimalist tasarım yaklaşımı, mesajlarını mümkün olan en basit şekilde iletmek isteyen, mantıklı fotoğrafçılar için oldukça idealdir. Karmaşık olmayan ve yalın tasarımı ile fotoğrafçılık için WordPress temaları listemizdeki diğer zengin özellikli temalara kıyasla son derece temiz ve rahat bir deneyim sunar.

Bu temadaki beyaz boşluk ve tipografinin yaygınlığı, fotoğrafçılık hizmetlerinize odaklanmanıza yardımcı olur. Ayrıca, resimlerinizi çevrimiçi satıyorsanız, tema WooCommerce ile iyi çalışır, böylece bir mağaza kurabilir ve fotoğraflarınızı sitenizden satabilirsiniz.

Monochrome Pro Temasını İnceleyin


9. Photographer | WordPress Fotoğrafçılık Teması

Photographer WordPress teması, mobil kullanıcılar için de optimize edilmiş minimalist bir tasarım sunar. Eşsiz Photowall özelliği, temanın widget’ta öne çıkarmak için portföyünüzden rastgele görüntüler seçmesine olanak tanır. Bu, fotoğrafçılık siteniz için dinamik ve heyecan verici bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Bir portföy oluşturuyorsanız, tema, farklı projeleriniz için potansiyel müşterilere sergilemek ve bunları müşterilere dönüştürmek için sınırsız iç içe portföyler oluşturmanıza olanak tanır. Portföyünüzden, ziyaretçilerinizin görüntüleme deneyimini optimize etmek için temanın yakınlaştırılabilen galeri resimlerinden yararlanabilirsiniz.

Photographer Temasını İnceleyin


10. PhotoMe | WordPress Fotoğrafçılık Teması

Nasıl web sitesi kuracağını bilmeyen fotoğrafçılar PhotoMe temasıyla epey rahatlayacaklardır. Hareket halindeyken, resimlerinizi nasıl öne çıkarmak istediğinize ilişkin farklı düzen seçenekleri arasından seçim yapmanıza olanak tanır. Buradan, canlı görsel düzenleyicisini kullanabilir, böylece değişiklikleri uyguladıktan hemen sonra sonuçları sitede görebilirsiniz.

Ayrıca siteye yüklemek ve sayfanız için kullanmak için önceden hazırlanmış ana sayfa ve portföy şablonları arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sayede sıfırdan başlamak zorunda kalmazsınız.

PhotoMe Temasını İnceleyin


11. Gleam – Portföy Fotoğrafçılığı WordPress Teması

Gleam, fotoğrafçılık işiniz için bir WordPress temasında olmasını isteyebileceğiniz her şeye sahiptir. Fotoğraflarınızı en iyi şekilde öne çıkaracak şekilde sunmak için kullanabileceğiniz birden fazla ana sayfa düzeni ve galeri tasarımına sahiptir. Bloğunuzla hikayeler anlatmaktan hoşlanıyorsanız, Gleam, seçtiğiniz blog düzenleriyle göz alıcı gönderiler yayınlamanıza olanak tanır.

Ayrıca, tartışmasız en iyi sayfa oluşturuculardan biri olan Elementor’un yardımıyla temanızın görünümünü düzenlemek çok daha kolay. Elementor, Web siteniz için istediğiniz mükemmel görünümü elde etmenize yardımcı olmak için Gleam ile iyi bir şekilde bütünleşir.

Gleam Temasını İnceleyin


12. Uncode | WordPress Yaratıcı Fotoğrafçılık Teması

Adından da anlaşılacağı gibi, bu WordPress teması, herhangi bir kodlama bilgisi olmadan sitenizde harika sayfalar oluşturmanıza olanak tanır. Kolaylıkla galeri veya portföy siteleri oluşturmak için ideal olan modern ve yaratıcı bir fotoğrafçılık teması olan Uncode ile önceden hazırlanmış içerik bloklarını kullanarak odak noktanızı fotoğraflarınızı görüntülemeye ve hizmetlerinizi tanıtmaya çevirebilirsiniz.

Tema, sorunsuz bir iş akışıyla sonuçlanan tamamen tutarlı ve uyumlu bir son kullanıcı deneyimi için WPBakery, Devrim ve Katman kaydırıcıları, WPML ve WooCommerce kullanır. Aralarından seçim yapabileceğiniz 410’dan fazla önceden hazırlanmış şablon vardır. Bunları sitenize yükleyin, ayrıntılarınızla düzenleyin ve yayınlayın – bu kadar kolay.

Amatör fotoğrafçılar, profesyonel veya serbest fotoğrafçılar, düğün fotoğrafçıları, seyahat gazetecileri veya foto muhabirleri, Uncode’un şık görsel yaklaşımından her zaman büyük ölçüde faydalanabilirler.

Uncode Temasını İnceleyin


13. Oxer | WordPress Fotoğrafçılık Teması

Oxer, muhtemelen bu listedeki en iyi minimalist fotoğrafçılık WordPress temalarından biridir ve sadelik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Sayfanızı sorunsuz bir şekilde özelleştirmenizi sağlayan bir sürükle ve bırak oluşturucuya sahiptir. Minimalist estetiği bu temayı özellikle ürün fotoğrafçıları için ideal hale getirir.

Oxer Temasını İnceleyin


14. Oshine | WordPress Fotoğrafçılık & Çok Amaçlı Tema

Fotoğrafçı, mimar, serbest çalışan, tasarımcı, kameraman ya da hangi alanda olursanız olun, Oshine her tür profesyonel için uygun bir şablona sahiptir.

Bu listedeki diğer WordPress fotoğrafçılık temaları gibi Oshine de bir sayfa oluşturucuya sahiptir, böylece sayfanızı kişisel tasarım ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Mevcut farklı modüller, Google Haritalar, hareketli sayılar, bildirimler ve çok daha fazla öğelerin eklenmesini mümkün kılar.

Oshine Temasını İnceleyin


15. Jevelin

Jevelin, hobi ve profesyonel fotoğrafçıların çalışmalarını sergilemeleri ve hizmetlerini tanıtmaları için güçlü ve mobil uyumlu bir WordPress fotoğraf temasıdır. Kolaylaştırılmış sayfa oluşturucu ve birinci sınıf Slider Revolution ile sorunsuz web sitesi oluşturma akışının keyfini çıkarabilirsiniz.

Esnek kodlama, yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları kolayca işleyebilen, medya konusunda bilgili bir temayı destekler. Ayrıca, Jevelin’in ayrıntılı özelleştirmesi, web sitenizdeki her öğenin ve vitrininizdeki her fotoğrafın görüntüsüne ince ayar yapmanızı sağlar.

Jevelin Temasını İnceleyin


16. PhotoProof – WordPress Fotoğraf Teması

PhotoProof, en iyi WordPress fotoğrafçılık temalarından biridir. Fotoğrafçıların portföylerini düzenlemelerine yardımcı olan yeni, profesyonel ve yönetilebilir bir tasarıma sahiptir. PhotoProof, Slider Revolution ve WPBakery gibi harika eklentiler sunar.

Bir resim yükleyici, bir mega menü ve +15 başlık varyasyonu ile birlikte gelir! Ayrıca, tek sayfalık modu, kaliteyi ve sonuçları koruyarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. WooCommerce ile iyi çalışır, böylece fotoğraflarınızı hem sergileyip hem de satabileceğiniz bir siteyi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

PhotoRroof Temasını İnceleyin


17. Oliver – WordPress Fotoğraf Portföyü Teması

Oliver, oldukça dikkat çekici, etkileyici bir tasarıma sahip en iyi WordPress fotoğrafçılık temaları arasındadır. Temanın tasarımı çok temiz, tüm cihazlarda ve platformlarda sorunsuz ve mükemmel bir performans sağlıyor. Oliver, sayfanızın istikrarlı ve güvenli çalışması için modern web’in en son trendlerini ve düzenlemelerini takip eder.

Paket, Ajax portföyü, izotop filtreleri, ACF Pro eklentisi, İletişim Formu 7, blog sayfaları ve Font Awesome simgelerini içerir. Oliver ayrıca tamamen çevrilebilir, böylece kolayca yerelleştirebilirsiniz.


18. Azalea | WordPress Fotoğrafçılık Teması

Azalea, modaya odaklanan herkes için niş bir fotoğrafçılık WordPress temasıdır. Ancak, çok yönlü ve son derece uyarlanabilir olduğundan bu temayı farklı nişler için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Her biri orijinal ve ilgi çekici 12 büyüleyici demo arasından seçim yapabilirsiniz. Azalea ayrıca çevrimiçi görünümünüzü daha da hızlı tamamlamanız için çeşitli iç sayfalara sahiptir. Azalea’nın temel özellikleri arasında müşteri arşivi, referanslar, fotoğraf provaları, çevrimiçi mağaza ve tonlarca kısa kod bulunur. Ayrıca ekstra widget’lar, özel üstbilgi-altbilgi stilleri ve daha fazlasını elde edersiniz.

Azalea Temasını İnceleyin


19. Portfolio ART. | WordPress Fotoğrafçılık Teması

En iyi WordPress fotoğrafçılık temaları listemizin bir diğer etkileyici teması Portfolio Art’tır. Portfolio Art, yaratıcı profesyoneller için oluşturulmuş minimalist bir WordPress fotoğrafçılık temasıdır. Sanat eserleri, fotoğraf galerileri, video, e-ticaret ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı web sitesi nişleri için yerleşik şablonlarla birlikte gelir.

Tema, tasarım ve düzen açısından esneklik sunar. Ayrıca üstbilgi, altbilgi, kenar çubuğu ve diğer web sitesi bölümleri için farklı şablonlar sağlar.

Portfolio ART. Temasını İnceleyin


20. Neve | WordPress Fotoğrafçılık Teması

Neve Photography, WordPress için mükemmel bir fotoğrafçılık temasıdır. Tam genişlikte bir düzene ve özel bir başlık görüntüsüne sahiptir. Başlığa metin, kısa açıklama ve harekete geçirici mesaj düğmeleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca navigasyon menüsü ve özel bir logo içerir.

Tema bölümleri, fotoğraf portföyünüzü güzel bir şekilde sergilemenize olanak tanır. Metin ve fotoğraflar içeren “Hakkımda” bölümünü eklemek için bir alana sahiptir.

Bunun dışında, adresinizi göstermek için özel widget’ları da kullanabilirsiniz. Neve Photography teması, tüm popüler sürükle ve bırak sayfa oluşturucularla son derece uyumludur. Tamamen duyarlıdır ve performans ve hız için optimize edilmiştir.

Neve Temasını İnceleyin


21. Wiso Photography | WordPress Fotoğrafçılık Teması

Photography Wiso, fotoğrafçılar için yaratıcı bir WordPress temasıdır. Tek tıklamayla WordPress’e aktarabileceğiniz 34 kullanıma hazır demo, 95 albüm ve galeri ile birlikte gelir.

Photography Wiso, galeri provaları, indirmeleri etkinleştirme, resimleri filigranlama, PDF dosyaları oluşturma vb. gibi gelişmiş fotoğraf sitesi özelliklerine sahiptir. Ayrıca, kolaylıkla bir müşteri sayfası, etkinlikler, rezervasyon takvimi vb. oluşturabilirsiniz. Yanı sıra bir mağaza sayfası oluşturarak veya doğrudan portföy sayfasından ürünlerinizi satabilirsiniz. Tema, performans açısından optimize edilmiş ve SEO dostudur.

Photography Wiso Temasını İnceleyin


22. Avada | Fotoğrafçılık Dahil Çok Amaçlı WordPress Teması

Avada, ThemeForest pazarında tüm zamanların en çok satan 1 numaralı WordPress temasıdır. Her tür web sitesi için kullanabileceğiniz çok amaçlı bir temadır. Güçlü Fusion Builder ile oluşturulmuş, öğeleri hassas bir şekilde yerlerine sürükleyip bırakabilir ve bu temayı kullanarak çarpıcı sayfalar oluşturabilirsiniz. Bir fotoğraf teması için ızgara ve duvar galeri düzenleri, görüntü üzerinde gezinme efektleri ve daha birçok özelleştirme seçeneği sunar.

Avada, bazı fotoğraf demoları da dahil olmak üzere 45’in üzerinde çarpıcı ön tanımlı demoya sahiptir. Demo seçip 1 tıkla sitenize yükleyebilir ve anında web sitenizi hazır hale getirebilirsiniz.

Avada Temasını İnceleyin


Ücretsiz WordPress Fotoğrafçılık temaları

Başlangıç olarak tema ücreti ödemeyi düşünmüyorsanız ve ücretsiz fotoğrafçılık temaları arıyorsanız, aşağıdaki seçeneklere göz atabilirsiniz.

  1. Photo Studio
  2. Photoframe
  3. Online Photography
  4. Bold Photography
  5. Multipurpose Photography
  6. Gusto Photography
  7. VW Photography
  8. Wedding Photos
  9. Photo Fusion
  10. Photomania

Yukarıdaki en iyi WordPress fotoğrafçılık temaları listemizin, web sitenizi inşa ederken kullanabileceğiniz WordPress fotoğrafçılık teması seçiminize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, En İyi WordPress Portföy Temaları listemize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu