FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

En İyi 7 WordPress Site Taşıma Eklentisi

Farklı nedenlerle bir web sitesini başka bir sunucuya taşımanız gerekebilir. Örneğin, daha iyi bir hizmet sağlayıcıya geçmek isteyebilirsiniz veya mevcut hizmet sağlayıcınızın sunucularında bir sorun olabilir. Her ne sebeple olursa olsun, WordPress site taşıma eklentileri (diğer bir deyişle geçiş eklentileri) ile bu süreci çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde halledebilirsiniz.

📌 Çoğu hosting firması site taşıma işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirir. Bunun için hosting firmanıza bir destek mesajı iletmeniz yeterli olur, gerisini onlar hallederler. Ancak bu işlemi kendiniz yapmak isterseniz, bu iş için özel olarak tasarlanmış eklentilerden faydalanabilirsiniz.

En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri

Geçiş eklentileri bir Web sitesini bir konumdan diğerine taşıma işlemini basitleştirmek için tasarlanmış araçlardır. Eklenti kullanmadan, manuel olarak site taşıma işlemi genellikle çok daha karmaşık ve zaman alıcıdır. İyi bir WordPress site taşıma eklentisi ise bu işlemi birkaç dakikada yapmanıza olanak tanır.

İşte tercih edebileceğiniz en iyi WordPress site taşıma eklentileri:


 1. Duplicator
 2. BackupBuddy
 3. UpdraftPlus
 4. Migrate Guru
 5. All-in-One WP Migration
 6. BlogVault
 7. JetPack VaultPress Backup

 1. Duplicator
  • Duplicator, WordPress sitenizin hızlı ve zahmetsiz bir şekilde yedeklenmesine, klonlanmasına ve taşınmasına olanak tanır. Tüm dosyalar, veritabanları ve ayarlar yalnızca birkaç tıklamayla yeni bir sunucuya taşınabilir. Kullanımı oldukça kolay bir arayüze sahiptir ve tüm süreci size adım adım gösterir. Ek olarak, benzer temalara ve konfigürasyonlara sahip siteler için bir plan oluşturmak isteyenler için Duplicator, ayarları bir pakette birleştirme olanağı sunarak yeni WordPress siteleri oluştururken zamandan tasarruf sağlar. Temel özelliklerin çoğu ücretsiz eklentiye dahildir, ancak daha fazla işlevsellik için yükseltme seçeneğiniz de vardır.
 2. BackupBuddy
  • WordPress sitenizi yedekleme, dosyaları geri yükleme ve tamamen farklı bir konuma taşıma olanağına sahip üst düzey bir ücretli eklentidir. BackupBuddy, ana bilgisayarları ve sunucuları değiştirmenize olanak tanıyan özel bir geçiş ve yanı sıra klonlama özelliğine sahiptir. Ayrıca tek adımda alanı ayarlayabilir ve URL’leri değiştirebilirsiniz. Eklenti, siteniz için ihtiyaç duyduğunuz eklenti sayısını azaltır ve site dosyalarını her zaman korur.
 3. UpdraftPlus
  • WordPress sitenizi başka bir sunucuya taşımak için tercih edebileceğiniz bir diğer WordPress site taşıma eklentisidir. Bu eklenti, web sitenizin tüm içeriğini, tema ve eklentileri tek bir dosyada birleştirir ve bu dosyayı başka bir sunucuya yüklemenize olanak tanır. Eklentinin hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri mevcut. Sadece hızlı bir taşıma yapmanız gerekiyorsa ücretsiz sürüm kesinlikle işinizi görecektir. Ancak bu geçişin bütünlüğünü korumanız ve ortaya çıkabilecek sorunları en etkili şekilde çözmeniz gerekiyorsa, premium sürüm düşünebilirsiniz.
 4. Migrate Guru
  • Çoklu site ve dosyalarınızın boyutu söz konusu olduğunda Migrate Guru’nun rakiplerine göre bazı ek avantajları vardır. Eklenti, çok bölgeli büyük bir ağınız olsa bile geçiş sürecini basitleştirmeyi başarır. Ayrıca boyutu 200 GB’a kadar olan siteler de aktarılabilmektedir. Migrate Guru, kendi sunucunuzda herhangi bir depolama alanı veya enerji gerektirmez. Üstelik Migrate Guru eklentisinin tüm özelliklerinin kullanımı tamamen ücretsizdir.
 5. All-in-One WP Migration
  • WordPress sitenizi başka bir sunucuya taşımak için tercih edebileceğiniz bir diğer ücretsiz WordPress site taşıma eklentisidir. Transferi tamamlamanız için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok. Hatta yükleme bölümünde basit bir sürükle bırak arayüzü yer alıyor. Eklenti sitenizi parçalar halinde yüklediğinden, dosyanın tamamını belirli bir boyutun altında tutma ihtiyacını aştığı için daha büyük siteleri yükleyebilirsiniz. Üçüncü taraf bulut depolama hizmetlerine bağlanmak için düzinelerce uzantı mevcuttur. Bunlardan bazıları OneDrive, Dropbox ve Google Drive’dır .
 6. BlogVault
  • BlogVault diğer geçiş eklentilerinin sunmadığı inanılmaz derecede kullanışlı bir özellik sunuyor: çevrimdışı geri yükleme. Eklentinin içinde gerçekleştireceğiniz herhangi bir geçiş son derece kolay olacaktır çünkü tüm URL yeniden yazma işlemlerini de yönetir; bu, bir sunucudan veya hostingden diğerine geçerken kesinlikle büyük bir nimet olarak kabul edilebilir! Eklentinin bir diğer özelliği de multisite desteğidir.
 7. JetPack VaultPress Backup
  • WordPress sitenizde JetPack kullanıyorsanız WordPress site taşıma eklentisi olarak JetPack VaultPress’ten faydalanabilirsiniz. Site dışı yedeklemeler ve herhangi bir sunucuya kolay/basit geçiş isteyen mevcut JetPack müşterileri için VaultPress entegrasyonu harika bir seçenektir, ancak bu özelliğin ücretli olduğunu da belirtmiş olalım.
ÖzellikDuplicatorBackup
Buddy
Updraft
Plus
Migrate GuruAll-in-OneBlogVaultJetPack VaultPress
SürümFree/ProProFree/ProFreeFree/ProFree/ProPro
Otomatik YedeklemeSınırlı
Manuel Yedekleme
Yedekleme Zamanlama
Tam Site Yedekle
Veritabanı Yedekle
Dosya
Yedekle
Bulut Entegre
Tek Tıkla
Geri Yükle
Çoklu Site Desteği
E-posta Bildirim
Yedekleme Şifrelemesi
Site Taşıma
Destek
WordPress Site Taşıma Eklentileri: Özellikler

Eklentileri kendiniz test ederek ihtiyaçlarınıza en uygun olanı belirleyebilirsiniz. Her eklentinin ücretsiz bir sürümü varsa, bu sürümü deneyerek eklentinin arayüzünü ve temel işlevselliğini değerlendirebilirsiniz.

WordPress site taşıma eklentileri listemizdeki eklentilerden herhangi birini kullanarak sitenizin A Sunucusundan B Sunucusuna hızlı ve güvenli bir şekilde geçirebilirsiniz. Bir WordPress site taşıma eklentisi seçerken kullanım kolaylığını, sıfır kesinti süresini ve seçici geçişi göz önünde bulundurun. Ayrıca eklentinin itibarını, incelemelerini ve destek hizmetini de göz önünde bulundurun. Büyük bir web siteniz veya çok bölgeli bir ağınız varsa eklentinin bunu halledebileceğinden emin olun.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu