FTC: Web sitemiz ziyaretçi desteklidir; İçeriklerde bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.

Google Chrome Şifreleri İçe Aktarma-Dışa Aktarma

Google Chrome şifreleri içe aktarma ve dışa aktarma özelliği, kullanıcılar için hem zamandan tasarruf hem de hesap detaylarını hatırlama zahmetinden kurtaran son derece kullanışlı bir özelliktir. Cihazınızı veya Google hesabınızı değiştirecekseniz ya da farklı bir sebebiniz varsa, Chrome’da kayıtlı tüm şifreleri dışa aktararak kolayca yedekleyebilir ve daha sonra içe aktarabilirsiniz.

Peki, Google Chrome şifreler içe ve dışa nasıl aktarılır? Bu makalede, CSV formatı ile Chrome şifreleri yedekleme ve içe aktarma işleminin nasıl yapılacağını göstereceğiz. CSV formatı, şifreleri toplu olarak değiştirmenize ve güncellenmiş şifrelerle tekrar Chrome’a ​​aktarmanıza olanak tanır.

Google Chrome Şifreleri İçe-Dışa Aktarma Yöntemleri

Google Chrome’da kayıtlı şifreleri içe ve dışa aktarma işlemine geçmeden önce bu özelliğin tarayıcınızda etkin olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için;

 • Chrome adres çubuğuna “chrome://flags” yazın ve “Enter“a tıklayın.
 • Ardından, “Search flag” çubuğuna “password import” ifadesini girin.
 • Password import seçeneğini “Default” olarak belirleyin.
 • Son olarak, sağ alttaki “Relaunch” butonuna tıklayın. Böylece Chrome tarayıcınız yeniden başlatılacak ve içe-dışa aktarma özelliği etkinleştirilecektir.
Google Şifreleri İçe Aktarma-Dışa Aktarma
 • Şimdi, şifre yönetimi bölümüne gitmek için Chrome adres çubuğuna “chrome://settings/passwords” komutunu girip “Enter“a tıklayın.
 • Kayıtlı Şifreler” seçeneğinin karşısındaki dikey üç nokta düğmesine tıklayın. “Şifreleri Dışa Aktar” ve “Şifreleri İçe Aktar” seçeneklerini göreceksiniz.
google sifreleri disa ice aktarma

Yukarıdaki yola şu şekilde de ulaşabilirsiniz: Chrome tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki dikey üç noktaya ve ardından Ayarlar‘a tıklayın. “Otomatik Doldurma“>”Şifre Yöneticisi” yolunu izleyin. Kayıtlı Şifreler’in sağında bulunan dikey üç noktaya tıklayın.

Google Chrome Şifreleri İçe Aktarma ve Dışa Aktarma
 • Chrome şifreleri dışa aktarmak için “Şifreleri Dışa Aktar” düğmesine tıklayarak tüm kayıtlı parolaları CSV formatında dışa aktarabilirsiniz.
 • Google Chrome şifreleri içe aktarma işlemi için ise, “Şifreleri İçe Aktar” düğmesine ve açılan pencereden “Dosyayı seç” düğmesine tıklayın.
 • Cihazınıza indirdiğiniz CSV dosyasını seçip ““a tıklayın. Böylece tüm şifreler içe aktarılacaktır. Chrome şifreleri başka bilgisayara aktarma ya da başka bir hesaba aktarma işlemi için bu kolay adımları uygulamanız yeterlidir.

⭐ Google şifreleri içe ve dışa aktarma işlemi için bir diğer yöntem, Google hesabınızı kullanmayı içerir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Google arama çubuğuna “passwords.google.com” yazın. Ardından ilgili Google hesabınızın giriş bilgileri ile hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üstte bulunan dişli simgesine () tıklayın.
 • Sayfayı biraz kaydırdığınızda sağ tarafta “Dışa Aktar” ve “İçe Aktar” seçeneklerini göreceksiniz.
google sifreleri ice disa aktarma islemi
 • İhtiyacınıza göre, “İçe Aktar” veya “Dışa Aktar” seçeneklerine tıklayarak Google Chrome şifreleri içe-dışa aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Google kılavuzlarımız da ilginizi çekebilir👇

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu